665467-2026 - Wettbewerb
Polen – Xerografisches Papier – Dostawa papieru kserograficznego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa papieru kserograficznego
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania jest zawarcie umowy ramowej na dostawy papieru kserograficznego, zwanego dalej w SWZ asortymentem. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Rozdz. XIX SWZ oraz załączniku nr 1 do SWZ. 3. Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia na oferowany asortyment 12 miesięcy gwarancji i rękojmi, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru. 4. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie zgodności oferowanego asortymentu z wymaganiami określonymi w ofercie Wykonawcy: 1) certyfikat Eu-Ecolabel lub równoważny; 2) certyfikat FSC lub PEFC lub równoważny. 5. Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli potwierdzają, że oferowany asortyment spełnia wymagania określone przez zamawiającego w załączniku nr 1 do SWZ. 6. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający informuje, że pomimo przewidzenia wezwania, nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub gdy mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 7. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 8. Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą zostać złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. 9. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcy. 10. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. 11. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (tj. Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r., str. 1), zwanym dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Komendant Stołeczny Policji; 2) nadzór nad prawidłowym przetwarzaniem danych osobowych sprawuje inspektor ochrony danych osobowych: adres: ul. Nowolipie 2, 00-150 Warszawa; adres e-mail: iod@ksp.policja.gov.pl 12. O udzielenie przedmiotowego zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy oraz art. 109 ust. 1 pkt 1-10 ustawy oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514) oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) ze zm., dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuacje na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L111 z 8.4.2022 str. 1) oraz zmienionym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 13. Celem niniejszego postępowania jest zawarcie umów ramowych przez Zamawiającego z maksymalnie 3 (trzema) Wykonawcami, których ceny ofert nie przekroczą kwoty, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie umowy ramowej i uzyskają w kryteriach oceny ofert pozycje od 1 do 3, chyba, że oferty niepodlegające odrzuceniu złoży mniej Wykonawców. 14. Zamówienie udzielane będzie zgodnie z Rozdz. XIX § 3 SWZ. 15. Termin związania ofertą: 26.01.2027 r. 16. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 17. Zamawiający nie wymaga wykazania przez Wykonawcę spełnienia warunków określonych w art. 112 ust. 2 ustawy.
Interne Kennung: WZP-2903/26/172/Z
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, w celu zawarcia umowy ramowej, na podstawie art. 132 ustawy w zw. z art. 311 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 314 ust. 1 pkt 1, oraz aktów wykonawczych do niej, o wartości zamówienia równej progowi unijnemu lub większej. 2. Zamawiający zgodnie z art. 139 ustawy, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawców, których oferty uzyskają w kryteriach oceny ofert pozycje od 1 do 3, w zakresie braku podstaw wykluczenia. 3. Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy, potwierdzający udzielenie certyfikacji odpowiednio w zakresie niepodlegania wykluczeniu. 4. W przypadku posługiwania się certyfikatem, o którym mowa w ust. 11, wykonawca wskazuje w oświadczeniu składanym wraz z ofertą, że będzie posługiwał się certyfikatem, oraz podaje numer i oznaczenie certyfikatu, nazwę podmiotu certyfikującego, okres ważności certyfikacji oraz zakres, w jakim certyfikat ma potwierdzać brak podstaw wykluczenia. 5. Certyfikat zastępuje odpowiednie podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie, w jakim z jego treści wynika potwierdzenie braku podstaw wykluczenia określonych w niniejszej SWZ. Jeżeli certyfikat obejmuje wyłącznie część podstaw wykluczenia lub część warunków udziału w postępowaniu, wykonawca jest obowiązany wykazać pozostały zakres zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ. 6. Zamawiający dokonuje oceny skuteczności certyfikatu z uwzględnieniem zakresu certyfikacji, okresu jej ważności, statusu certyfikacji ujawnionego w bazie certyfikacji oraz zgodności certyfikatu z wymaganiami określonymi w niniejszej SWZ. 7. W przypadku zawieszenia ważności certyfikacji albo utraty ważności certyfikatu w toku postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający wzywa wykonawcę do złożenia, w wyznaczonym terminie, podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim certyfikat miał potwierdzać brak podstaw wykluczenia. 8. Złożenie certyfikatu nie wyłącza uprawnienia Zamawiającego do żądania wyjaśnień od Wykonawców w przypadkach przewidzianych przepisami ustawy oraz ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, w szczególności w razie powzięcia uzasadnionych wątpliwości co do zakresu certyfikacji, jej aktualności albo zgodności certyfikatu z wymaganiami niniejszego postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30197644 Xerografisches Papier
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawy papieru kserograficznego
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania jest zawarcie umowy ramowej na dostawy papieru kserograficznego, zwanego dalej w SWZ asortymentem. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Rozdz. XIX SWZ oraz załączniku nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający wymaga wskazania w Ofercie Wykonawcy producenta i symbolu lub innych danych jednoznacznie identyfikujących oferowany asortyment. W przypadku niewskazania w ofercie danych jednoznacznie identyfikujących oferowany asortyment, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy. Pod nazwą „Producent” należy rozumieć nazwę firmy, pod którą sprzedawany jest oferowany asortyment, bądź przedsiębiorcę wprowadzającego towar do obrotu na terytorium RP. Wykonawca nie może dokonać zmiany zaoferowanego Producenta i symbolu asortymentu po złożeniu oferty. 4. Termin dostawy: nie dłuższy niż 7 dni roboczych, licząc od dnia zaakceptowania zapotrzebowania przez Wykonawcę.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji i wznowień
665467-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Papier kserograficzny – Dostawa papieru kserograficznego
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dostawa papieru kserograficznego
Wewnętrzny identyfikator: WZP-2903/26/172/Z
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 30197644 Papier kserograficzny
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Dostawy papieru kserograficznego
Opcje: