665572-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reparatur und Wartung von Schiffen – SERVICII DE REPARAȚII RC1+ Andocare la nava N/H MAMAIA 2
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE REPARAȚII RC1+ Andocare la nava N/H MAMAIA 2
Beschreibung: SERVICII DE REPARAȚII RC1+ Andocare la nava N/H MAMAIA 2, in conformitate cu cerintele din caietul de sarcini – Sectiunea II a documentatiei de atribuire. Termenul limita pana la care se primesc de la potentialii ofertanti solicitari de clarificari la documentatia de atribuire: a 20-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 12-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu art. 29 alin.3 din Anexa la HG nr. 394/2016, Entitatea Contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul mentionat anterior.
Interne Kennung: 1644670_2026_PAAPD1606666
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50241000 Reparatur und Wartung von Schiffen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: SERVICII DE REPARAȚII RC1+ Andocare la nava N/H MAMAIA 2, care este o navă destinată activității de semnalizare pe Dunărea maritimă si în bara Sulina. Nava a fost construită în anul 1983 la Șantierul Naval Galați, corp de oțel, cu două punți având suprastructura în prova, propulsie cu două elice cu pale reglabile acționate prin reductoare tip G23F de două motoare tip VOLOVO TAMD 120A de câte 300 CP fiecare. Clasa navei: ANR / zona de navigație - maritim costieră
Interne Kennung: 1