665676-2026 - Auftragsänderung
Ungarn – Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen – Állati tetemek szállítása
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Állati tetemek szállítása
Beschreibung: Ajánlatkérő a Kbt. Második rész 81. §-a szerinti hirdetménnyel induló nyílt közbeszerzési eljárás keretében lefolytatandó eljárás eredményeképp 10 részben vállalkozási keretszerződéseket kíván kötni a Magyar Közút Nonprofit Zrt. (ajánlatkérő) kezelésében lévő országos közúthálózaton (közutak és a megjelölt gyorsforgalmi útszakaszok) elütött állatok tetemeinek, illetve a közút mentén illegálisan elhelyezett I. kategóriába tartozó állati melléktermékek elszállítására és átadására gyűjtő-átrakó telep részére vagy ártalmatlanításra. Az állati tetemek az Európai Parlament és a Tanács 1069/2009/EK rendeletének besorolása szerint I. kategóriába tartoznak (kedvtelésből tartott állatok vagy vadon élő állatok, amennyiben fennáll annak gyanúja, hogy azok az emberre vagy állatra átvihető betegségekkel fertőzöttek). Ajánlatkérő a keretszerződés hatályba lépésétől számított 12 hónapig, vagy – ha az hamarabb következik be, úgy - a teljes keretösszeg (összesen nettó 100 000 000 HUF) kimerüléséig jogosult eseti megrendelés leadására azzal, hogy Ajánlatkérő egyoldalú nyilatkozattal – a 12 hónapos határidő lejártát megelőző legkésőbb 15. napig- jogosult további 12 hónapra –de legfeljebb a keretösszeg kimerüléséig-opcionálisan meghosszabbítani az eseti megrendelések leadására nyitva álló határidőt. Ajánlatkérő ezen időszak utolsó napjáig jogosult eseti megrendelést küldeni Nyertes Ajánlattevőnek, melyet Nyertes Ajánlattevő teljesíteni köteles. Ajánlatkérő a megadott teljes keretösszeg, összesen nettó 100 000 000 HUF, azaz százmillió forint 70 %-os lehívására vállal kötelezettséget. Több részre történő pályázás esetén Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy a fent meghatározott szolgáltatás keretében elvégzendő munkák országosan, részenként több helyszínen, hozzávetőlegesen egy időben is történhetnek. További részletes információkat a Közbeszerzési Dokumentumok és annak részét képező szerződéstervezet valamint részletes feladatleírást a műszaki leírás tartalmaz.
Interne Kennung: EKR000024592025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90520000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0004
Titel: Nógrád, Heves vármegyék
Beschreibung: A közbeszerzés tárgya: Vállalkozási keretszerződés a Magyar Közút Nonprofit Zrt. (ajánlatkérő) kezelésében lévő országos közúthálózaton (közutak és a megjelölt gyorsforgalmi útszakaszok) elütött állatok tetemeinek, illetve a közút mentén illegálisan elhelyezett I. kategóriába tartozó állati melléktermékek elszállítására és átadására gyűjtő-átrakó telep részére vagy ártalmatlanításra. Az állati tetemek az Európai Parlament és a Tanács 1069/2009/EK rendeletének besorolása szerint I. kategóriába tartoznak (kedvtelésből tartott állatok vagy vadon élő állatok, amennyiben fennáll annak gyanúja, hogy azok az emberre vagy állatra átvihető betegségekkel fertőzöttek). Ajánlatkérő a keretszerződés hatályba lépésétől számított 12 hónapig, vagy – ha az hamarabb következik be, úgy - a keretösszeg (összesen nettó 11 100 000 HUF) kimerüléséig jogosult eseti megrendelés leadására azzal, hogy Ajánlatkérő egyoldalú nyilatkozattal – a 12 hónapos határidő lejártát megelőző legkésőbb 15. napig- jogosult további 12 hónapra –de legfeljebb a keretösszeg kimerüléséig-opcionálisan meghosszabbítani az eseti megrendelések leadására nyitva álló határidőt. Ajánlatkérő ezen időszak utolsó napjáig jogosult eseti megrendelést küldeni Nyertes Ajánlattevőnek, melyet Nyertes Ajánlattevő teljesíteni köteles. Ajánlatkérő jelen részben szereplő keretösszeg összesen nettó 11 100 000 HUF, azaz nettó tizenegymillió-egyszázezer forint 70 %-ára vállal lehívási (megrendelési) kötelezettséget. Ajánlatkérő mennyiségre vonatkozóan adatot nem tud megadni az adott teljesítési hely vonatkozásában tekintettel arra, hogy az eljárás tárgyát képező elhullott állati tetemek száma előzetesen nem prognosztizálható arra is figyelemmel, hogy az állatok vonulási útvonala is változhat. A szolgáltatás leírása: Az országos közutakon elütött állatok tetemeinek, illetve a közút mentén illegálisan elhelyezett I. kategóriába tartozó állati melléktermékek (testrészek, vágóhídi hulladék stb.) összegyűjtése, és átadása gyűjtő-átrakó telep részére vagy ártalmatlanításra. Nyertes Ajánlattevő köteles a Magyar Közút Nonprofit Zrt. részéről történő bejelentéseket a hét minden napján 7-19 óráig fogadni. A bejelentést emailen küldi meg a megyei diszpécser, gyorsforgalmi utak esetében a mérnökségi diszpécser vagy a kapcsolattartó, amit a Nyertes Ajánlattevő köteles elektronikusan visszaigazolni. Az ajánlati egységárnak tartalmaznia kell a fenti járulékos költségeket. Nyertes Ajánlattevő köteles a Magyar Közút Nonprofit Zrt.-től kapott e-mail értesítés (megrendelés) után haladéktalanul, de legkésőbb a bejelentés fogadásától számított ajánlatában megadott időn (min. 12-max. 24 óra) belül gondoskodni a tetemelőírások szerinti elszállításáról és a tetem helyének fertőtlenítéséről. Gyorsforgalmi úthálózatokon Nyertes Ajánlattevő köteles az elgázolt eb tetemek chip leolvasását elvégezni, és a leolvasott számokat külön táblázatos formában vagy a vállalkozási keretszerződés 4. sz. mellékletének egy a tetemek elszállítására vonatkozó új oszlopában feltüntetni és havonta eljuttatni Ajánlatkérő részére. Csak a Magyar Közút Nonprofit Zrt. által leadott megrendelés (email) alapján folytathat munkavégzést a Nyertes Ajánlattevő. Az elszállítást követően a Vállalkozó köteles az állati tetemet átadni az arra engedéllyel rendelkező gyűjtő- átrakó telepnek vagy ártalmatlanító létesítménynek. Nyertes Ajánlattevő a létrejövő szerződés teljes időtartama alatt – köteles a mindenkor hatályos jogszabályi előírásoknak megfelelően, de különösen az alábbi jogszabályokban foglaltaknak megfelelően végezni a tevékenységét:• a nem emberi fogyasztásra szánt állati eredetű melléktermékekre vonatkozó állategészségügyi szabályok megállapításáról szóló 45/2012 (V.8.) VM rendelet • Az Európai Parlament és a Tanács 1069/2009/EK rendelete a nem emberi fogyasztásra szánt állati melléktermékekre és a belőlük származó termékekre vonatkozó egészségügyi szabályok megállapításáról és az 1774/2002/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (állati melléktermékekre vonatkozó rendelet.) • A 142/2011 EU rendelet az 1069/2009 EK rendelet végrehajtásáról. A további részletes feladatleírást, műszaki követelményeket és a teljesítési feltételeket a Közbeszerzési Dokumentumok II. Fejezetében található Műszaki leírás tartalmazza, illetőleg a III. mellékletben szereplő szerződéstervezet tartalmazza.
Interne Kennung: EKR000024592025/4