665794-2026 - Wettbewerb
Finnland – Reinigungs- und Hygienedienste – Tarjouspyyntö Porvoon Seurakuntayhtymä, siivouspalveluiden toteutus vuosille 2027–2031
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tarjouspyyntö Porvoon Seurakuntayhtymä, siivouspalveluiden toteutus vuosille 2027–2031
Beschreibung: Kohdekierros järjestetään 8.10.2026 alkaen klo 9.00. Kierros alkaa osoitteesta Lundinkatu 5, 06100 Porvoo. Kohdekierrokselle osallistuminen on pakollista, jotta tarjouksen voi jättää. Kohdekierroksille ilmoittautuminen viimeistään 7.10.2026 klo 16.00 mennessä osoitteeseen toimisto@hankintapartners.fi Hankinnan kohteena on Porvoon seurakuntayhtymän siivouspalveluiden toteutus. Hankinta sisältää myös siivoustyöhön tarvittavat aineet, välineet sekä koneet, jolla varsinainen työ suoritetaan. Siivous toteutetaan useissa eri kohteissa ”Porvoon seurakuntayhtymä - hinnastoliite ja tarkennukset” mukaisesti. Optioina pyydetään Porvoon Kirkon lattioiden erityissiivousta, Gammelbackan ikkunoiden pesua ja vaihtomattojen hankintaa vuokrauksella kaikkiin kohteisiin
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kohdekierros järjestetään 8.10.2026 alkaen klo 9.00. Kierros alkaa osoitteesta Lundinkatu 5, 06100 Porvoo. Kohdekierrokselle osallistuminen on pakollista, jotta tarjouksen voi jättää. Kohdekierroksille ilmoittautuminen viimeistään 7.10.2026 klo 16.00 mennessä osoitteeseen toimisto@hankintapartners.fi Hankinnan kohteena on Porvoon seurakuntayhtymän siivouspalveluiden toteutus. Hankinta sisältää myös siivoustyöhön tarvittavat aineet, välineet sekä koneet, jolla varsinainen työ suoritetaan. Siivous toteutetaan useissa eri kohteissa ”Porvoon seurakuntayhtymä - hinnastoliite ja tarkennukset” mukaisesti. Optioina pyydetään Porvoon Kirkon lattioiden erityissiivousta, Gammelbackan ikkunoiden pesua ja vaihtomattojen hankintaa vuokrauksella kaikkiin kohteisiin.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-057727-LOT-0001