665818-2026 - Wettbewerb
Polen – Feuerwehrfahrzeuge – Zakup ciężkich samochodów ratowniczo - gaśniczych wraz z wyposażeniem dla: Część I Zakup ciężkiego wozu ratowniczo – gaśniczego 6x6 dla OSP Czarna Białostocka Część II Zakup ciężkiego wozu ratowniczo - gaśniczego 4x4 dla OSP Czarna Wieś Kościelna
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup ciężkich samochodów ratowniczo - gaśniczych wraz z wyposażeniem dla: Część I Zakup ciężkiego wozu ratowniczo – gaśniczego 6x6 dla OSP Czarna Białostocka Część II Zakup ciężkiego wozu ratowniczo - gaśniczego 4x4 dla OSP Czarna Wieś Kościelna
Beschreibung: Zakup ciężkich samochodów ratowniczo - gaśniczych wraz z wyposażeniem dla: Część I Zakup ciężkiego wozu ratowniczo – gaśniczego 6x6 dla OSP Czarna Białostocka Część II Zakup ciężkiego wozu ratowniczo - gaśniczego 4x4 dla OSP Czarna Wieś Kościelna Przedmiot zamówienia objęty niniejszym postępowaniem: - musi być nowy, kompletny i wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych, gotowy do rejestracji i użytkowania, - nie może być ograniczony prawami osób trzecich, nie może być przedmiotem jakiegokolwiek postępowania i zabezpieczenia (wykonawcy przysługuje pełne prawo do dysponowania). Przedmiot zamówienia obejmuje także: - rozruch dostarczonego pojazdu, - przeszkolenie osób wyznaczonych przez Zamawiającego z dostarczonych nowych samochodów ratowniczo – gaśniczego w zakresie eksploatacji, obsługi i konserwacji oraz podstawowej diagnostyki dostarczonego sprzętu, - udzielenie gwarancji na okres minimum (okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert): na podwozie – 24 miesięcy, na zabudowę – 24 miesięcy, na wyposażenie – 24 miesięcy, na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta oraz Potwierdzona odrębnymi dokumentami gwarancyjnymi dostarczonymi wraz z pojazdem, - dostawę nowych samochodów na koszt Wykonawcy do siedziby Zamawiającego (lub jednostki OSP wskazanej przez Zamawiającego). Z chwilą wydania przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązuje się przenieść na Zamawiającego własność rzeczy. - oznakowanie samochodów ratowniczo-gaśniczych numerami operacyjnymi Ochotniczej Straży Pożarnej, herbem Gminy Czarna Białostocka, - dostarczenie wraz z pojazdami niezbędnych dokumentów, w szczególności: - dokumentacji technicznej, instrukcji obsługi w języku polskim do podwozia samochodu, zabudowy pożarniczej i zainstalowanych urządzeń i wyposażenia, - aktualnego świadectwa dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej dla pojazdu, (świadectwo ważne na dzień odbioru przedmiotu zamówienia). - dokumentacji niezbędnej do zarejestrowania pojazdu jako „samochód specjalny”, wynikającej z ustawy „Prawo o ruchu drogowym”.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: UZASADNIENIE SKRÓCENIA TERMINU SKŁADANIA OFERT(na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp) na zakup i dostawę ciężkiego wozu ratowniczo – gaśniczego z napędem 6x6 dla OSP Czarna Białostocka, na zakup i dostawę ciężkiego wozu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4 dla OSP Czarna Wieś Kościelna- Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, podjął decyzję o skróceniu terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu do 15 dni z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Pilność oraz konieczność skrócenia terminu wynikają z następujących, obiektywnych okoliczności: • Konieczność zachowania ciągłości operacyjnej i ochrony życia/mienia: jednostka OSP Czarna Białostocka, dla której przeznaczony jest pojazd, realizuje kluczowe zadania w zakresie bezpieczeństwa publicznego oraz ratownictwa na obszarze o podwyższonym ryzyku: ważne szlaki komunikacyjne - DK 19, DK 8, międzynarodowa linia kolejowa do granicy z Białorusią, zwarte kompleksy leśne Puszczy Knyszyńskiej stanowiące ok. 74% powierzchni całej gminy, funkcjonowanie dużych zakładów przemysłowych, w tym branży drzewnej. Dotychczas użytkowany przez jednostkę ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy – Tatra rocznik 1972 ulega ciągłym, poważnym awariom co grozi stałym wycofaniem z podziału bojowego ze względu na stan techniczny zagrażający bezpieczeństwu ratowników, co drastycznie obniży zdolność operacyjną jednostki w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym (KSRG). Zwłoka w pozyskaniu nowego wozu bezpośrednio zagraża możliwości szybkiego i skutecznego reagowania na zagrożenia. • Sztywne ramy finansowania i ryzyko utraty dotacji (tzw. klauzula finansowa): zakup pojazdu jest współfinansowany ze środków zewnętrznych m.in.: - Nadleśnictwo Czarna Białostocka - Nadleśnictwo Płaska - Dotacja KSRG - środki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - środki z rezerwy Wojewody Podlaskiego - dotacja z Powiatu Białostockiego - dotacja z Gminy Czarna Białostocka Zgodnie z zawartymi umowami o dofinansowanie, złożonymi deklaracjami, Zamawiający jest zobowiązany do rozliczenia i wydatkowania środków oraz zakończenia realizacji rzeczowej projektu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31.12.2026]. Biorąc pod uwagę technologiczny czas produkcji i dostawy ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego (wynoszący standardowo od kilku do kilkunastu miesięcy), zastosowanie pełnego, 35-dniowego terminu składania ofert uniemożliwiłoby realizację zamówienia i skutkowało bezpowrotną utratą przyznanych środków finansowych. • Ograniczenia techniczne i organizacyjne OSP Czarna Białostocka – ze względu na ograniczone zasoby kadrowe, brak doświadczenia i niezbędnego zaplecza technicznego OSP Czarna Białostocka zawarła z Gminą Czarna Białostocka porozumienie i udzieliła pełnomocnictwa do przeprowadzenia procedury udzielenia zamówienia, które musi być zrealizowane bez zbędnej zwłoki.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114000 Spezialfahrzeuge, 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I Zakup ciężkiego wozu ratowniczo – gaśniczego 6x6 dla OSP Czarna Białostocka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup ciężkiego wozu ratowniczo - gaśniczego 6x6 OSP Czarna Białostocka gdzie: - musi być nowy, kompletny i wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych, gotowy do rejestracji i użytkowania, - nie może być ograniczony prawami osób trzecich, nie może być przedmiotem jakiegokolwiek postępowania i zabezpieczenia (wykonawcy przysługuje pełne prawo do dysponowania). Przedmiot zamówienia obejmuje także: - rozruch dostarczonego pojazdu, - przeszkolenie osób wyznaczonych przez Zamawiającego z dostarczonych nowych samochodów ratowniczo – gaśniczego w zakresie eksploatacji, obsługi i konserwacji oraz podstawowej diagnostyki dostarczonego sprzętu, - udzielenie gwarancji na okres minimum (okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert): na podwozie – 24 miesięcy, na zabudowę – 24 miesięcy, na wyposażenie – 24 miesięcy, na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta oraz Potwierdzona odrębnymi dokumentami gwarancyjnymi dostarczonymi wraz z pojazdem, - dostawę nowych samochodów na koszt Wykonawcy do siedziby Zamawiającego (lub jednostki OSP wskazanej przez Zamawiającego). Z chwilą wydania przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązuje się przenieść na Zamawiającego własność rzeczy. - oznakowanie samochodów ratowniczo-gaśniczych numerami operacyjnymi Ochotniczej Straży Pożarnej, herbem Gminy Czarna Białostocka, - dostarczenie wraz z pojazdami niezbędnych dokumentów, w szczególności: - dokumentacji technicznej, instrukcji obsługi w języku polskim do podwozia samochodu, zabudowy pożarniczej i zainstalowanych urządzeń i wyposażenia, - aktualnego świadectwa dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej dla pojazdu, (świadectwo ważne na dzień odbioru przedmiotu zamówienia). - dokumentacji niezbędnej do zarejestrowania pojazdu jako „samochód specjalny”, wynikającej z ustawy „Prawo o ruchu drogowym”.
Interne Kennung: Część I
Los: LOT-0002
Titel: Część II Zakup ciężkiego wozu ratowniczo - gaśniczego 4x4 dla OSP Czarna Wieś Kościelna
Interne Kennung: Część II
665818-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144210 Firefighting vehicles
Additional classification (cpv): 34114000 Specialist vehicles, 35110000 Firefighting, rescue and safety equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Część I
Lot: LOT-0002
Internal identifier: Część II
665818-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 34144210 Wozy strażackie
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 34114000 Pojazdy specjalne, 35110000 Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: Część I
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: Część II