2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare autoutilitare cu benă
Beschreibung: Regia Natională a Pădurilor – Romsilva dorește să achiziționeze autoutilitare cu benă (categoria N1, tip pick-up, tracțiune 4x4), necesare pentru desfășurarea activităților specifice de teren, transportul personalului și al materialelor specifice domeniului silvic, precum și pentru intensificarea acțiunilor de pază și monitorizare a fondului forestier, în structurile administrate de Regia Națională a Pădurilor – Romsilva, la nivelul direcțiilor silvice și al ocoalelor silvice subordonate, prin încheierea unui contract de furnizare cu durata de 12 luni (120 zile de la data efectuării comenzii). Cantitatea: 50 bucăți autoutilitare cu bena cu o durata minimaa garanției de 36 luni sau minim 100.000 km. Achizitorul va putea solicita suplimentarea cantității contractului cu maximum 5 autoutilitare, la aceleași prețuri unitare în euro și în aceleași condiții tehnice și de garanție ca pentru cantitatea inițială. Opțiunea se notifică în scris și se consemnează prin act adițional, fără renegocierea prețurilor unitare. Durata contractului poate fi prelungită cu cel mult 6 luni pentru executarea opțiunii, fără a depăși 18 luni în total. Cantitatea maximă este de 55 autoutilitare. Opțiunea nu reprezintă o obligație de cumpărare pentru autoritatea contractantă; cantitatea de bază de 50 autoutilitare este fermă.
Interne Kennung: 151SCc035_26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34113300 Geländegängige Fahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Regia Natională a Pădurilor – Romsilva dorește să achiziționeze autoutilitare cu benă (categoria N1, tip pick-up, tracțiune 4x4), necesare pentru desfășurarea activităților specifice de teren, transportul personalului și al materialelor specifice domeniului silvic, precum și pentru intensificarea acțiunilor de pază și monitorizare a fondului forestier, în structurile administrate de Regia Națională a Pădurilor – Romsilva, la nivelul direcțiilor silvice și al ocoalelor silvice subordonate, prin încheierea unui contract de furnizare cu durata de 12 luni (120 zile de la data efectuării comenzii). Cantitatea: 50 bucăți autoutilitare cu bena cu o durata minima garanție 36 luni sau minim 100.000 km. Autoritatea contractantă poate exercita, înainte de expirarea duratei inițiale de 12 luni și în limita fondurilor aprobate, opțiunea de achiziție a maximum 5 autoutilitare suplimentare, la aceleași prețuri unitare în euro și în aceleași condiții tehnice și de garanție ca pentru cantitatea inițială. Opțiunea se notifică în scris și se consemnează prin act adițional, fără renegocierea prețurilor unitare. Durata contractului poate fi prelungită cu cel mult 6 luni pentru executarea opțiunii, fără a depăși 18 luni în total. Cantitatea maximă este de 55 autoutilitare. Opțiunea nu reprezintă o obligație de cumpărare pentru autoritatea contractantă; cantitatea de bază de 50 autoutilitare este fermă.
Interne Kennung: 1