2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kluczbork w roku 2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna,ochrony przeciwpożarowej,turystyki, edukacji oraz ochrony przyrody - do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kluczbork w 2027 roku.
Interne Kennung: SA.270.8.2026
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77341000 Baumschnitt
5. Los
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 1 - Gorzów 2027
Beschreibung: Usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna,ochrony przeciwpożarowej,turystyki, edukacji oraz ochrony przyrody - do wykonania na terenie leśnictw Nasale, Tęczynów, Zofiówka oraz Bąków w roku 2027.
Interne Kennung: Pakiet 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 2 - Lasowice 2027
Beschreibung: Usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna,ochrony przeciwpożarowej,turystyki, edukacji oraz ochrony przyrody - do wykonania na terenie leśnictw Lasowice Małe, Jasienie, Bażany oraz Tuły w roku 2027.
Interne Kennung: Pakiet 2
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 3 - Zameczek 2027
Beschreibung: Usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna,ochrony przeciwpożarowej,turystyki, edukacji oraz ochrony przyrody - do wykonania na terenie leśnictw Żabieniec, Szum, Zameczek oraz Zawiść w roku 2027.
Interne Kennung: Pakiet 3
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 4 - MPG i PPOŻ 2027
Beschreibung: Usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu rozdrabniania pozostałości zrębowych i roślinnych, mechanicznego przygotowania gleby, chemicznego oprysku powierzchni przed założeniem uprawy, zabiegów zwalczających gatunki obce oraz prace z zakresu ochrony przeciwpożarowej na terenie wszystkich leśnictw Nadleśnictwa Kluczbork w roku 2027
Interne Kennung: Pakiet 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77210000 Holzgewinnung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231600 Aufforstung, 77211100 Holzfällung, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77341000 Baumschnitt