2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa sprzętu w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 w Gminie Miejskiej Mielec
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Mielca poprzez poprawę przygotowania i zdolności operacyjnych służb w sytuacjach kryzysowych oraz rozwój systemu ochrony ludności i obrony cywilnej poprzez zakup i dostawę sprzętu w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 w Gminie Miejskiej Mielec. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na 4 części. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych (tj. na jedną część lub kilka części) i dokona wyboru oferty odrębnie w ramach każdej części. W wyniku postępowania ostaną zawarte umowy zgodnie z zawartym w Rozdziale II SWZ wzorem. Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia zamówienia na więcej niż jedną części temu samemu wykonawcy. 2. Zamówienie zostało podzielone na 4 części: 1) Część 1 - Zakup i dostawa sprzętu na potrzeby Ochotniczych Straży Pożarnych; 2) Część 2 - Zakup i dostawa sprzętu na potrzeby zarządzania kryzysem - zakres zamówienia obejmuje: zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji; 3) Część 3 - Zakup i dostawa sprzętu podtrzymania energii elektrycznej - zakres zamówienia obejmuje: zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji; 4) Część 4 - Zakup i dostawa samochodu typu Pikup; Zamawiający może zgodnie z art. 257 ust. 1 ustawy Pzp unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia,, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Rozdziale II i III SWZ. 4. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. W przypadku użycia w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne". W przypadku, gdy w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 7. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień na dodatkowe dostawy, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 8. Zamawiający informuje, że o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy z państw trzecich (samodzielnie lub jako wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia), z wyłączeniem wykonawców z państw stron objętych Porozumieniem Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych i innymi umowami międzynarodowymi gwarantującymi na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska. 9. Powyższe ograniczenie dotyczy także występowania podmiotów, których dotyczy ograniczenie, o którym mowa w ust. 8 w charakterze podwykonawców lub podmiotów udostępniających zasoby na zasadach wynikających z art. 118 ustawy Pzp. 10. Powyższe ograniczenie dotyczy także dostaw, usług i robót budowlanych, pochodzących z tych państw, których dotyczy ograniczenie, o którym mowa w ust. 8. 11. Oferta złożona przez wykonawcę, którego dotyczy ograniczenie, o którym mowa w ust. 8 i 9, lub oferująca dostawy, usługi lub roboty budowlane pochodzące z tych państw, których dotyczy ograniczenie, o którym mowa w ust. 12 będzie podlegała odrzuceniu jako niezgodna z warunkami zamówienia.
Interne Kennung: ZP.271.52.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Przedmiotem zamówienia jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Mielca poprzez zakup i dostawę sprzętu we ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 - zamówienie jest podzielone na 4 części, których szczegółowy opis został zawarty w SWZ. W części 2 i 3 zostało przewidziane zamówienie objęte prawem opcji. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Rozdziale II i III SWZ. 3.Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień na dodatkowe dostawy, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42122130 Wasserpumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39721320 Lufttrockner, 33157800 Sauerstoffzufuhranlage, 18410000 Spezialkleidung, 19520000 Kunststoffprodukte, 34220000 Anhänger, Sattelanhänger und fahrbare Großbehälter, 42417210 Stetigförderer mit Kübeln, 34114000 Spezialfahrzeuge, 31122000 Stromerzeugungsanlagen, 31420000 Primärbatterien, 34131000 Pritschenkleinlastwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Mielca poprzez poprawę przygotowania i zdolności operacyjnych służb w sytuacjach kryzysowych oraz rozwój systemu ochrony ludności i obrony cywilnej poprzez zakup i dostawę sprzętu w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Rozdziale II i III SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39721320 Lufttrockner, 33157800 Sauerstoffzufuhranlage, 18410000 Spezialkleidung, 30194900 Arbeitsflächenabdeckungen, 34220000 Anhänger, Sattelanhänger und fahrbare Großbehälter, 42417210 Stetigförderer mit Kübeln, 34114000 Spezialfahrzeuge, 31122000 Stromerzeugungsanlagen, 31420000 Primärbatterien, 34131000 Pritschenkleinlastwagen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Dotyczy: Część 2 - Zakup i dostawa sprzętu na potrzeby zarządzania kryzysem - zakres zamówienie obejmuje: zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji. Zamawiający przewiduje jako dodatkowe dostawy sprzętów - opisanych w Rozdziale III SWZ jako opcję. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w terminie do 15 dni od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Realizacji prawa opcji zostanie uzależniona od wskazanych w umowie okoliczności. Część 3 - Zakup i dostawa sprzętu podtrzymania energii elektrycznej - zakres zamówienia obejmuje: zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji. Zamawiający przewiduje jako dodatkowe dostawy sprzętów - opisanych w Rozdziale III SWZ jako opcję. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w terminie do 15 dni od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Realizacji prawa opcji zostanie uzależniona od wskazanych w umowie okoliczności.