2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORDURI-CADRU DE FURNIZARE PE LOTURI PRODUSE ALIMENTARE -CANTINA DE AJUTOR SOCIAL ,COMPLEXUL DE SERVICII PENTRU PERSOANE VÂRSTNICE “AL . MARGHILOMAN”,CENTRUL DE ZI “PHOENIX”
Beschreibung: Se achizitioneaza PRODUSE ALIMENTARE pentru Cantina de Ajutor Social, Complexul de Servicii pentru Persoane Varstnice “Al. Marghiloman”, Centrul de Zi “ Phoenix”, conform cerintelor Caietelor de sarcini: -- LOT 1-Pâine și produse de patiserie= 155 040.66 lei fara TVA - LOT 2-Carne și preparate din carne= 307 602.60 lei fara TVA - LOT 3-Carne, preparate din carne de pasăre și ouă=174 586,00 lei fara TVA - LOT 4- Produse lactate=174 304,00 lei fara TVA - LOT 5 –Legume și fructe proaspete=197 996,00 lei fara TVA - LOT 6 –Conserve din legume si fructe=80 367,50 lei fara TVA - LOT 7 – Dulciuri= 45 501,18 lei fara TVA - LOT 8- Diverse alimente= 237 855,30 lei fara TVA Se doreste incheierea unui acord cadru de furnizare pentru fiecare lot de alimente pe o perioada de 12 luni.Frecventa de atribuire a contractelor subsecvente este de 6 luni. Valoarea estimată a achiziției = 1 373 253,24 lei fara TVA, defalcată astfel: - Cantina de Ajutor Social =975 304,58 lei fara TVA; - Complexul de Servicii pentru Persoane Vârstnice “Al. Marghiloman” = 295 067,46 lei fara TVA; - Centrul de Zi “Phoenix” = 102 881,20 lei fara TVA; Sursa de finantare: Bugetul Directiei de Asistenta Sociala a Municipiului Buzau, clasificatia bugetara 20.03.01. Contractul produce efecte, dupa semnarea acestuia de catre ambele parti, pana la data expirarii valabilitatii produselor furnizate. Termenul de furnizare al produselor: conform comenzilor emise de Cantina de Ajutor Social, Complexul de Servicii pentru Persoane Varstnice “Al. Marghiloman”,Centrul de Zi “ Phoenix” Cantitatile minime si maxime estimate pentru acordul-cadru pe fiecare lot, respectiv pentru cel mai mare contract subsecvent ce se anticipeaza a fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru fiecare lot se regasesc in Anexa 1 la Caietul de sarcini. Autoritatea contractanta va raspunde la toate solicitarile de clarificari în a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor”, astfel incat operatorii economici sa beneficieze de cele 10 zile prevazute de Legea nr.98/2016 .
Interne Kennung: 16287/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -Lot 1-Paine si produse de patiserie
Beschreibung: Se achizitioneaza Produse de panificatie, produse de patiserie si de cofetarie proaspete conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Los: LOT-0002
Titel: -Lot 2- Carne si preparate din carne
Beschreibung: Se achizitioneaza Carne si preparate din carne conform caietului de sarcini lot 2,
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
Los: LOT-0003
Titel: -Lot 3-Carne,preparate din carne de pasare si oua
Beschreibung: Se achizitioneaza Carne,preparate din carne de pasare si oua conform caietului de sarcini lot 3
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15112000 Geflügel
Los: LOT-0004
Titel: -Lot.4-Produse lactate
Beschreibung: Se achizitioneaza Produse lactate conform caietului de sarcini lot 4,
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0005
Titel: -Lot 5- Legume si fructe proaspete
Beschreibung: Se achizitioneaza fructe si legume proaspete conform caietului de sarcini lot 5.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0006
Titel: -Lot 6-Conserve din legume si fructe
Beschreibung: Se achizitioneaza conserve din legume si fructe conform caiet sarcini lot 6,
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 15897200 Nahrungsmittelkonserven
Los: LOT-0007
Titel: -Lot 7-Dulciuri
Beschreibung: Se achizitioneaza dulciuri conform caiet sarcini lot 7.
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 15842300 Süßwaren
Los: LOT-0008
Titel: -Lot 8-Diverse produse alimentare
Beschreibung: Se achizitioneaza diverse produse alimentare conform caiet sarcini lot 8.
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel