2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Susiec w latach 2025 - 2026”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Susiec w latach 2025 -2026. 2. Zakres zamówienia obejmuje usługi na terenie Gminy Susiec: 1) odbioru i zagospodarowanie odpadów komunalnych bezpośrednio z nieruchomości położonych w granicach administracyjnych Gminy Susiec; 2) odbioru i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Suścu (teren oczyszczalni ścieków) oraz Majdanie Sopockim (teren oczyszczalni ścieków) dostarczonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych; 3) wyposażenie nieruchomości w pojemniki oraz w worki służące do zbierania odpadów komunalnych; 4) wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.8.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. W ramach przedmiotowego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie w okresie obowiązywania umowy szacunkowych ilości odpadów do odbioru, jednakże niepowodującego wzrostu wartości umowy więcej niż o 20% w stosunku do wartości określonej w §3 ust. 1 umowy. Wartość zamówienia opcjonalnego będzie odnoszona każdorazowo do wartości z §3 ust. 1 umowy na dzień zawarcia umowy, niezależnie od zmian i aktualizacji tej wartości w toku obowiązywania umowy. 2. W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, które Zamawiający przekaże Wykonawcy nie później niż w terminie 40 dni od zrealizowania odbioru odpadów o wartości stanowiącej 95% wartości umowy, określonej w §3 ust. 1 umowy. 3. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. 4. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji bądź zaniechaniu zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 5. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie umowy do łącznej wartości określonej w §3 ust. 1 umowy. 6. Zamawiający przewidując prawo opcji zapewnia o ciągłości realizacji zamówienia do 31 grudnia 2024 roku. W związku z czym nie przewiduje możliwości rozwiązania umowy przed tym terminem z powodu zrealizowania szacunkowej wartości zamówienia z zastrzeżeniem zdania następnego. Jeżeli z przyczyn których Zamawiający nie może przewidzieć na etapie postępowania przetargowego (podczas sporządzania zapisów SWZ), doszłoby do sytuacji, w której Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji, wówczas umowa wygaśnie z powodu przekroczenia w trakcie realizacji zamówienia szacunkowej wartości zamówienia i jednocześnie nieskorzystania przez zamawiającego z prawa opcji.