See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare uniforme si articole de echipament militar
Beschreibung: În cadrul acestei proceduri se doreşte achiziționarea de uniforme și articole de echipament militar, cu specificaţiile tehnice minime prevăzute în Anexele 2 ÷ 33 la Caietul de sarcini și în cantităţile estimate prevăzute în Anexa 1 la Caietul de sarcini. Operatorii economici vor oferta pentru întreaga cantitate (cantitatea maximă a acordului-cadru), aferentă prevăzută în anexa 1 la caietul de sarcini. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub). Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta - achizitor stabileste termenul limită în care operatorii economici pot adresa solicitări de clarificare, respectiv in care aceasta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informatiilor suplimentare, dupa cum urmează: 1. Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. 2. Autoritatea contractantă - achizitor va raspunde în mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Termenul de răspuns la clarificari a fost stabilit astfel încât operatorii economici să aibă o perioadă adecvată pentru analizarea documentaţiei de atribuire şi, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma răspunsurilor oferite de Autoritatea Contractantă - achizitor.
Interne Kennung: 41/13624359/2024
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35811300 Militäruniformen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Bluzoane
Beschreibung: Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: conform anexei 1 la caiet de sarcini. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): anual Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante-Beneficiar-plătitor cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Bocanci si ghete
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Căciuliță, fulare și mănuși
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Cămașă bluză instrucție
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0006
Titel: COSTUME PENTRU REPREZENTARE ŞI SERVICIU ŞI ŞEPCI PENTRU CADRE MILITARE OFIŢERI, RESPECTIV COSTUME DE ORAȘ PENTRU STUDENŢI
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: COSTUME ŞI ŞEPCI PENTRU REPREZENTARE ŞI SERVICIU PENTRU CADRE MILITARE SUBOFIŢERI, RESPECTIV SGP, ŞI BONETĂ, RESPECTIV COSTUME PENTRU CLASĂ STUDENŢI
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Cămăși albe
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Cămăși bluză cu epoleți
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Centura pentru instrucție pentru SGP și studenți
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Centuri din piele
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Ciorapi și șosete
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Costume pentru inspecție pentru studenți și SGP
Beschreibung: Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: conform anexei 1 la caiet de sarcini. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): anual Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante-Beneficiar -plătitor cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Cravate
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Curele din piele
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0017
Titel: Eghileți
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Fuste și pantaloni de reprezentare și serviciu pentru cadre militare
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Ghete de iarnă
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Lenjerie termică
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Manta de ploaie
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Pantofi bărbați
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Pantofi femei
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0027
Titel: Scurte pentru instrucție
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Scurte
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Suporți și insemne de grad
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Tricou
Beschreibung: Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: conform anexei 1 la caiet de sarcini. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): anual Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante-Beneficiar plătitor cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Tricou cu guler
Interne Kennung: 31