See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Execuție lucrari de reabilitare energetică pentru Corpul A de clădire al Spitalului Clinic de Recuperare Cluj-Napoca în cadrul proiectului ”Reabilitarea energetică pentru corpul A de clădire al Spitalului Clinic de Recuperare Cluj-Napoca”
Beschreibung: Execuție lucrari de reabilitare energetică pentru Corpul A de clădire al Spitalului Clinic de Recuperare Cluj-Napoca în cadrul proiectului ”Reabilitarea energetică pentru corpul A de clădire al Spitalului Clinic de Recuperare Cluj-Napoca” In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta stabileste un singur termen limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare, dupa cum urmeaza: cu 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Termenul de raspuns la clarificari a fost stabilit astfel incat operatorii economici sa aiba o perioada adecvata pentru analizarea documentatiei de atribuire si, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma raspunsurilor oferite de Autoritatea Contractanta.
Interne Kennung: 428811020244001
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45321000 Wärmedämmarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Execuția lucrărilor de reabilitare energetică pentru corpul A de clădire al Spitalului Clinic de Recuperare Cluj-Napoca în cadrul proiectului ”Reabilitarea energetică pentru corpul A de clădire al Spitalului Clinic de Recuperare Cluj-Napoca”, conform cerintelor documentatiei de atribuire. În devizul general este prevăzută suma de 1.450.712,71 lei fără TVA, pentru cheltuielile diverse și neprevăzute. Valoarea aferentă cheltuielilor diverse și neprevăzute NU este inclusă în valoarea estimată a contractului. In valoarea prezentului contract nu sunt incluse sume provizionate, rezerve de implementare sau alte cheltuieli incidentale.
Interne Kennung: 1