Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90911200 Gebäudereinigung, 90919100 Reinigung von Büroausstattung, 90919200 Büroreinigung, 90919300 Reinigung von Schulen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har mulighed for at forlænge kontrakten på uændrede vilkår i op til 24 måneder. Ordregiver har mulighed for at aktivere de i bilag B, afsnit 8 anførte optioner. Disse dækker bl.a. ekstra timepriser, soignering, gulvbehandlinger samt udvidelses- og reduktionspriser.
Eignungskriterien
Kriterium: