2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów z terenu Gminy Andrychów”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przyjęcie i zagospodarowanie następujących odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie w 2026-2027 roku składające się z następujących zadań: Zadanie nr I Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie: bioodpadów (20 01 08, 20 02 01) w ilości 1000Mg Zadanie nrII Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie: odpadów segregowanych-papier i tektura (15 01 01, 20 01 01) w ilości 30Mg Zadanie nrIII Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie: odpadów komunalnych segregowanych -metale, tworzywa sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe (15 01 02, 20 01 39, 15 01 04, 20 01 40 , 15 01 05, 15 01 06) w ilości 20Mg Zadanie nr IV Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie: odpadów komunalnych segregowanych -szkło (15 01 07,20 0102) w ilości 30 Mg Zadanie nr V Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie: odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych (17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07) w ilości 2500Mg Zadanie nr VI Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie: mebli i innych odpadów wielkogabarytowych (20 03 07) w ilości 700Mg Zadanie nr VII Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie: tekstyliów i odzieży ( 20 01 10, 20 01 11, 15 01 09) w ilości 100Mg a). Wszystkie dostarczane odpady muszą być ważone na legalizowanej wadze samochodowej. b). Na potwierdzenie faktycznej ilości dostarczonych odpadów Wykonawca będzie potwierdzał karty przekazania odpadów w BDO c). Każda dostawa odpadów przez Zamawiającego będzie ewidencjonowana przez Wykonawcę z obligatoryjnym rozbiciem na: nr rej. pojazdu dostarczającego odpad, określony kod odpadu, rodzaj oraz datę i godzinę dostarczenia odpadów. d). Wykonawca jest zobowiązany do zagospodarowania zebranych odpadów komunalnych w sposób zapewniający osiągnięcie poziomów zgodnie z obowiązującymi dla roku 2026-2027 przepisami w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. e). Wykonawca jest zobowiązany do zagospodarowania zebranych odpadów ,w sposób zapewniający osiągnięcie poziomu recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych oraz poziomu ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. O utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższej ustawy,a także zgodnie z zapisami aktów prawa miejscowego. f). W terminie do 30 dni od dnia zakończenia każdego roku realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca jest zobowiązany przedstawić informacje o osiągniętych poziomach recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych. 2. Zamawiający zastrzega, że podane ilości są ilościami szacunkowymi, obrazują możliwą wielkość i zakres przedmiotu zamówienia oraz mogą być pomocne na etapie przygotowywania oferty. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert na poszczególne zadania. • Wykonawca, w przypadku uznania jego oferty za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do zatrudnienia na w/w warunkach co najmniej 2 osoby w wymiarze pełnego wymiaru czasu pracy (pełny etat) wykonujących prace związane z realizacja umowy. • Zamawiający uprawniony będzie do kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymagań dotyczących zatrudnienia ww. osób na każdym etapie realizacji umowy. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca obowiązany będzie w terminie 3 dni od otrzymania wezwania Zamawiającego złożyć oświadczenie o zatrudnieniu pracowników na umowę o pracę ze wskazaniem czynności, jakie będą oni wykonywać. • W przypadku niezatrudnienia przy realizacji zamówienia osób wymaganych przez Zamawiającego, na zasadach wskazanych powyżej, Wykonawca będzie zobowiązany do zapłacenia Zamawiającemu kary umownej, w wysokości określonej we wzorze umowy. 5. Kod CPV: 90 50 00 00-2 - usługi związane z odpadami, 90 51 10 00-2 - usługi wywozu odpadów, 90 51 12 00-4 - usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90 51 13 00-5 - usługi zbierania śmieci, 90 51 20 00-9 - usługi transportu odpadów, 90 51 31 00-7 - usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90 53 30 00-2 - usługi gospodarki odpadami.
Interne Kennung: PA/06/KA/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przyjęcie i zagospodarowanie następujących odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie w 2026-2027 roku składające się z następujących zadań: Zadanie nr I Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie: bioodpadów (20 01 08, 20 02 01) w ilości 1000Mg Zadanie nrII Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie: odpadów segregowanych-papier i tektura (15 01 01, 20 01 01) w ilości 30Mg Zadanie nrIII Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie: odpadów komunalnych segregowanych -metale, tworzywa sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe (15 01 02, 20 01 39, 15 01 04, 20 01 40 , 15 01 05, 15 01 06) w ilości 20Mg Zadanie nr IV Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie: odpadów komunalnych segregowanych -szkło (15 01 07,20 0102) w ilości 30 Mg Zadanie nr V Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie: odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych (17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07) w ilości 2500Mg Zadanie nr VI Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie: mebli i innych odpadów wielkogabarytowych (20 03 07) w ilości 700Mg Zadanie nr VII Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Andrychowie: tekstyliów i odzieży ( 20 01 10, 20 01 11, 15 01 09) w ilości 100Mg a). Wszystkie dostarczane odpady muszą być ważone na legalizowanej wadze samochodowej. b). Na potwierdzenie faktycznej ilości dostarczonych odpadów Wykonawca będzie potwierdzał karty przekazania odpadów w BDO c). Każda dostawa odpadów przez Zamawiającego będzie ewidencjonowana przez Wykonawcę z obligatoryjnym rozbiciem na: nr rej. pojazdu dostarczającego odpad, określony kod odpadu, rodzaj oraz datę i godzinę dostarczenia odpadów. d). Wykonawca jest zobowiązany do zagospodarowania zebranych odpadów komunalnych w sposób zapewniający osiągnięcie poziomów zgodnie z obowiązującymi dla roku 2026-2027 przepisami w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. e). Wykonawca jest zobowiązany do zagospodarowania zebranych odpadów ,w sposób zapewniający osiągnięcie poziomu recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych oraz poziomu ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. O utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższej ustawy,a także zgodnie z zapisami aktów prawa miejscowego. f). W terminie do 30 dni od dnia zakończenia każdego roku realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca jest zobowiązany przedstawić informacje o osiągniętych poziomach recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych. 2. Zamawiający zastrzega, że podane ilości są ilościami szacunkowymi, obrazują możliwą wielkość i zakres przedmiotu zamówienia oraz mogą być pomocne na etapie przygotowywania oferty. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert na poszczególne zadania.
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen