2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kolkälla till reningsverk
Beschreibung: Omfattning Upphandlingen avser successiva beställningar och leveranser av kolkälla i form av etanol till ett reningsverk i Karlstads kommun under avtalsperioden. Avtalsform Beställaren har för avsikt att teckna avtal med en (1) leverantör där samtliga villkor är fastställda. Detta under förutsättning att det finns tillräckligt många kvalificerade anbud. Avtalsstart Ramavtalsstart är beräknad till: 2027-01-01
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24000000 Chemische Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98324:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24322220 Ethanol, 24962000 Chemikalien für die Wasseraufbereitung