666590-2025 - Ergebnis
Polen – Sonnenenergieanlage – Montaż instalacji fotowoltaicznej dla : a) Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 5 przy ul. Mińskiej 1/5 w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie; b) Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4 w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie; c) Dzielnicowym Biurze Finansów Oświaty przy ul. Grochowskiej 262 w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelMontaż instalacji fotowoltaicznej dla : a) Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 5 przy ul. Mińskiej 1/5 w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie; b) Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4 w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie; c) Dzielnicowym Biurze Finansów Oświaty przy ul. Grochowskiej 262 w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pt.: „Montaż instalacji fotowoltaicznej w budynkach Centrum Kształcenia Ustawicznego i Centrum Kształcenia Zawodowego” i „Montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty przy ul. Grochowskiej 262” • montaż instalacji fotowoltaicznej w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 5 przy ul. Mińskiej 1/5 w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie; • montaż instalacji fotowoltaicznej w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4 w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie; • montaż instalacji fotowoltaicznej w Dzielnicowym Biurze Finansów Oświaty przy ul. Grochowskiej 262 w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie. 2. Wymagania dotyczące dokumentacji projektowej i realizacji: • inwentaryzacja architektoniczna w zakresie niezbędnym dla prawidłowej realizacji projektu, • przeprowadzenie inwentaryzacji istniejących urządzeń sieci elektroenergetycznej budynku, • opinia techniczna dotycząca konieczności wymiany wyłącznika głównego prądu, • instalacja fotowoltaiczna o mocy DC w przedziale 49 - 50 kWp na dachu budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 5 przy ul. Mińskiej 1/5, • instalacja fotowoltaiczna o mocy DC w przedziale 27 - 28 kWp na dachu budynku Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4, • instalacja fotowoltaiczna o mocy DC w przedziale 40 - 41 kWp na dachu budynku Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty przy ul. Grochowskiej 262, • plan rozmieszczenia paneli fotowoltaicznych na powierzchni dachu budynku, • opis zalecanego sposobu montażu paneli, • konstrukcja montażowa i obliczenia wytrzymałościowe dla projektowanej instalacji, • instalacja fotowoltaiczna będzie połączona z instalacją elektryczną budynku, • kompletna symulacja pracy instalacji w oparciu o popularne programy symulacyjne, • generatory będą podłączone do inwertera/inwerterów trójfazowych, który przekształci prąd stały na prąd przemienny o napięciu 400 V, • wykonanie lub dostosowanie instalacji odgromowej budynku, uwzględniające zamontowane elementy instalacji fotowoltaicznej, • rozbudowa lub przebudowa rozdzielnic głównych nn w zakresie przyłączenia instalacji PV oraz systemu blokującego wypływ mocy, • doprowadzenie sieci LAN od inwerterów do miejsca uzgodnionego z Przedstawicielem Użytkownika. W przypadku braku w obiekcie łącza światłowodowego lub braku możliwości przesyłania danych z inwerterów do sieci internetowej obiektu, Wykonawca zamontuje ruter z kartą SIM. Ustalenie dostępu do internetu należy wykonać na etapie projektowym, które musi zostać potwierdzone stosowną notatką z Przedstawicielem Użytkownika i Zamawiającego, • urządzenia sieci LAN objęte dyrektywą NIS2 dla Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji muszą spełniać jej wymagania, • w razie konieczności uzyskanie warunków przyłączenia, od E.ON Polska S.A. dla instalacji fotowoltaicznej placówek, • uzgodnienie dokumentacji w niezbędnym zakresie w Stoen Operator Sp. z o. o., • uzgodnienie dokumentacji w niezbędnym zakresie z rzeczoznawcą ds. ppoż., • opracowanie STWiOR, • opracowanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich w formacie .ath i .pdf, • w założeniach technicznych należy stosować najbardziej optymalne, ekonomiczne i energooszczędne rozwiązania, • w uzasadnionym przypadku dopuszcza się za zgodą Zamawiającego zmianę mocy na poszczególnych obiektach, przy założeniu wskazania miejsca montażu dodatkowych paneli instalacji fotowoltaicznej, tak aby suma zaplanowanych ilość mocy DC pozostała bez zmian. Uwaga: Prace dotyczą obiektów czynnych. Prace montażowe na dachach Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 5 przy ul. Mińskiej 1/5 i Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4 w Warszawie będą możliwe po wykonaniu remontu pokrycia przez Zamawiającego. Na dołączonym do OPZ załączniku kolorem żółtym jest zaznaczone przewidziane miejsce instalacji fotowoltaicznej na dachu budynków Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 5 przy ul. Mińskiej 1/5 i Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4 w Warszawie. Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4 w Warszawie wpisana jest do gminnej ewidencji zabytków (GEZ). W Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4 w Warszawie zamontowana jest instalacja fotowoltaiczna o mocy 22,3 kWp. Konstrukcja wsporcza, przeznaczona dla dachu płaskiego, będzie montowana w sposób bezinwazyjny na dachach budynków. Wykonawca robót musi uzyskać wzór umowy dystrybucyjnej ze Stoen Operator Sp. z o.o. i dostarczyć ją Zamawiającemu w celu jej zawarcia. Wykonawca musi uzgodnić w Stoen Operator Sp. z o.o. nowy układ pomiarowy i jego nową lokalizację w miejscu łatwo dostępnym. Wszystkie materiały (w szczególności panele fotowoltaiczne) po dostarczeniu na plac budowy, przed montażem, zostaną sprawdzone przez Zamawiającego pod względem spełnienia warunków SWZ oraz przedłożonych certyfikatów i kart katalogowych. Wszystkie koszty związane z realizacją powyższego zadania leżą w całości po stronie Wykonawcy. 3. Szczegółowy opis oraz zakres prac określają Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący załącznik nr 11 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung492084-2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungenDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pt.: „Montaż instalacji fotowoltaicznej w budynkach Centrum Kształcenia Ustawicznego i Centrum Kształcenia Zawodowego” i „Montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty przy ul. Grochowskiej 262” • montaż instalacji fotowoltaicznej w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 5 przy ul. Mińskiej 1/5 w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie; • montaż instalacji fotowoltaicznej w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4 w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie; • montaż instalacji fotowoltaicznej w Dzielnicowym Biurze Finansów Oświaty przy ul. Grochowskiej 262 w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie. 2. Wymagania dotyczące dokumentacji projektowej i realizacji: • inwentaryzacja architektoniczna w zakresie niezbędnym dla prawidłowej realizacji projektu, • przeprowadzenie inwentaryzacji istniejących urządzeń sieci elektroenergetycznej budynku, • opinia techniczna dotycząca konieczności wymiany wyłącznika głównego prądu, • instalacja fotowoltaiczna o mocy DC w przedziale 49 - 50 kWp na dachu budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 5 przy ul. Mińskiej 1/5, • instalacja fotowoltaiczna o mocy DC w przedziale 27 - 28 kWp na dachu budynku Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4, • instalacja fotowoltaiczna o mocy DC w przedziale 40 - 41 kWp na dachu budynku Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty przy ul. Grochowskiej 262, • plan rozmieszczenia paneli fotowoltaicznych na powierzchni dachu budynku, • opis zalecanego sposobu montażu paneli, • konstrukcja montażowa i obliczenia wytrzymałościowe dla projektowanej instalacji, • instalacja fotowoltaiczna będzie połączona z instalacją elektryczną budynku, • kompletna symulacja pracy instalacji w oparciu o popularne programy symulacyjne, • generatory będą podłączone do inwertera/inwerterów trójfazowych, który przekształci prąd stały na prąd przemienny o napięciu 400 V, • wykonanie lub dostosowanie instalacji odgromowej budynku, uwzględniające zamontowane elementy instalacji fotowoltaicznej, • rozbudowa lub przebudowa rozdzielnic głównych nn w zakresie przyłączenia instalacji PV oraz systemu blokującego wypływ mocy, • doprowadzenie sieci LAN od inwerterów do miejsca uzgodnionego z Przedstawicielem Użytkownika. W przypadku braku w obiekcie łącza światłowodowego lub braku możliwości przesyłania danych z inwerterów do sieci internetowej obiektu, Wykonawca zamontuje ruter z kartą SIM. Ustalenie dostępu do internetu należy wykonać na etapie projektowym, które musi zostać potwierdzone stosowną notatką z Przedstawicielem Użytkownika i Zamawiającego, • urządzenia sieci LAN objęte dyrektywą NIS2 dla Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji muszą spełniać jej wymagania, • w razie konieczności uzyskanie warunków przyłączenia, od E.ON Polska S.A. dla instalacji fotowoltaicznej placówek, • uzgodnienie dokumentacji w niezbędnym zakresie w Stoen Operator Sp. z o. o., • uzgodnienie dokumentacji w niezbędnym zakresie z rzeczoznawcą ds. ppoż., • opracowanie STWiOR, • opracowanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich w formacie .ath i .pdf, • w założeniach technicznych należy stosować najbardziej optymalne, ekonomiczne i energooszczędne rozwiązania, • w uzasadnionym przypadku dopuszcza się za zgodą Zamawiającego zmianę mocy na poszczególnych obiektach, przy założeniu wskazania miejsca montażu dodatkowych paneli instalacji fotowoltaicznej, tak aby suma zaplanowanych ilość mocy DC pozostała bez zmian. Uwaga: Prace dotyczą obiektów czynnych. Prace montażowe na dachach Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 5 przy ul. Mińskiej 1/5 i Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4 w Warszawie będą możliwe po wykonaniu remontu pokrycia przez Zamawiającego. Na dołączonym do OPZ załączniku kolorem żółtym jest zaznaczone przewidziane miejsce instalacji fotowoltaicznej na dachu budynków Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 5 przy ul. Mińskiej 1/5 i Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4 w Warszawie. Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4 w Warszawie wpisana jest do gminnej ewidencji zabytków (GEZ). W Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4 w Warszawie zamontowana jest instalacja fotowoltaiczna o mocy 22,3 kWp. Konstrukcja wsporcza, przeznaczona dla dachu płaskiego, będzie montowana w sposób bezinwazyjny na dachach budynków. Wykonawca robót musi uzyskać wzór umowy dystrybucyjnej ze Stoen Operator Sp. z o.o. i dostarczyć ją Zamawiającemu w celu jej zawarcia. Wykonawca musi uzgodnić w Stoen Operator Sp. z o.o. nowy układ pomiarowy i jego nową lokalizację w miejscu łatwo dostępnym. Wszystkie materiały (w szczególności panele fotowoltaiczne) po dostarczeniu na plac budowy, przed montażem, zostaną sprawdzone przez Zamawiającego pod względem spełnienia warunków SWZ oraz przedłożonych certyfikatów i kart katalogowych. Wszystkie koszty związane z realizacją powyższego zadania leżą w całości po stronie Wykonawcy.
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen