666642-2026 - Wettbewerb
Finnland – Baukonstruktionen und Baustoffe; Bauhilfsprodukte (elektrische Apparate ausgenommen) – LVI-tarvikkeet Turun ammatti-instituutin käyttöön 1.12.2026 alkaen
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: LVI-tarvikkeet Turun ammatti-instituutin käyttöön 1.12.2026 alkaen
Beschreibung: Turun kaupungin konsernihallinnon hankintapalvelut kilpailuttaa Turun ammatti-instituutin toimeksiannosta LVI - tarvikkeet ajalle 1.12.2026 - 31.5.2028 + optio 1.6.2028 - 31.5.2029 Hankinnan kohteena on Turun ammatti-instituutin ammatillisen koulutuksen käyttöön LVI-tarvikkeita. Tarvikkeita käytetään sekä opetuksessa että työmailla, jotka toimivat oppimisympäristöinä. Tarjouspyyntö jaetaan kolmeen osakokonaisuuteen. 1. IV-tarvikkeet 2. Kylmätarvikkeet 3. Putkitarvikkeet Osakokonaisuuksiin valitaan yksi (1) toimittaja sekä yksi (1) varatoimittaja. Tarjouksen voi antaa osakokonaisuuksittain.
Interne Kennung: 3023-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintamuotona käytetään avointa menettelyä. Kyseessä on EU-kynnysarvon ylittävä hankinta. Hankinnasta on lähetetty ilmoitus www.hankintailmoitukset.fi julkaistavaksi EU:n viralliseen lehden (EUVL) täydennysosassa (S-osa) sekä Tenders Electronic Daily (TED)-tietokannassa EU:n laajuisesti. Tarjouspyyntö on julkaistu internetissä Tarjouspalvelu.fi -toimittajaportaalissa.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44000000 Baukonstruktionen und Baustoffe; Bauhilfsprodukte (elektrische Apparate ausgenommen)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44316400 Metallwaren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Osa-alue 1 IV-tarvikkeet
Beschreibung: IV-tarvikkeet
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Osa-alue 2 Kylmätarvikkeet
Beschreibung: Kylmätarvikkeet
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Osa-alue 3 Putkitarvikkeet
Beschreibung: Putkitarvikkeet
Interne Kennung: 3-2