See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Inchiriere garnitura de foraj; Inchiriere scule de manevra
Beschreibung: Necesitatea achizitiei este detaliata in referatul de necesitate nr. 6174 din data de 16.05.2025, intocmit de Serviciul Productie: Închirierea unei garnituri de foraj si scule de manevra necesare realizării operațiilor de foraj, realizate de către utilajele din dotare la sonde in vederea înșurubării și deșurubării materialului tubular cu moment de strângere controlat, manevrării garniturilor de țevi introduse in sonda, foraj de la zero, adânciri de sonde, devieri de sonde și alte operații specifice activității foraj si de reparații capitale a sondelor de gaze. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub). Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare / informatiilor suplimentare a 11-a zi inainte de termenul limita stabilita pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor va fi de 18 zile. Totodata, potrivit prevederilor legale in vigoare, orice operator economic are dreptul de a solicita clarificari cu privire la continutul documentatiei de atribuire si implicit cu privire la clauzele contractuale (ce sunt parte a documentatiei de atribuire) cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 14056826/2025/P464/P2962_RGZ_P_198_SIR
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43611000 Teile für Schachtbohrmaschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Inchiriere garnitura de foraj
Beschreibung: Cantitati AC Cantitate min. estimata /sonda buc/op 441 Cantitate max. estimata/sonda buc/op 1384 Cantitate min. estimata (inchiriere) ore 424.440 Cantitate max. estimata (inchiriere) ore 1.419.600
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Inchiriere scule de manevra
Beschreibung: Cantitati AC Inchiriere scule de manevra Cantitate min. estimata /sonda buc 17 Cantitate max. estimata /sonda buc 48 Cantitate min. estimata/AC ore 1.824 Cantitate max. estimata/AC ore 8.352 Asistenta tehnica (unde este cazul) Cantitate min. estimata /sonda buc 1 Cantitate max. estimata /sonda buc 6 Cantitate min. estimata/AC ore 1 Cantitate max. estimata/AC ore 22
Interne Kennung: 2