666672-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Beratung in Sachen Evaluierung – Achiziția de Servicii de evaluare a Strategiei Naționale de Specializare Inteligentă (SNCISI) 2022-2027 precum și a Planului Național de Cercetare Dezvoltare și Inovare 2022-2027 (PNCDI IV)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția de Servicii de evaluare a Strategiei Naționale de Specializare Inteligentă (SNCISI) 2022-2027 precum și a Planului Național de Cercetare Dezvoltare și Inovare 2022-2027 (PNCDI IV)
Beschreibung: Autoritatea Națională pentru Cercetare a semnat contractul de finanțare nr. 2.100/2026 pentru proiectul „Consolidarea capacității administrative a Autorității Naționale pentru Cercetare de a asigura menținerea îndeplinirii criteriilor aferente condiției favorizante «Buna guvernanță a strategiei naționale sau regionale de specializare inteligentă»”, cod SMIS 364705, din cadrul Programului Asistență Tehnică 2021-2027. Obiectivul general al proiectului îl reprezintă asigurarea menținerii îndeplinirii criteriilor aferente condiției favorizante „Buna guvernanţă a strategiei naţionale sau regionale de specializare inteligentă” . Prezenta achiziție contribuie la implementarea activităților proiectului, în special a Activității A3 – Evaluarea și actualizarea Strategiei Naționale de Specializare Inteligentă (SNCISI) 2022-2027 precum și a Planul Național de Cercetare Dezvoltare și Inovare 2022-2027 (PNCDI), fiind necesară pentru susținerea funcționării echipei de management și a echipei de implementare.
Interne Kennung: 490185
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79419000 Beratung in Sachen Evaluierung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziția este realizată în cadrul proiectului „Consolidarea capacității administrative a Autorității Naționale pentru Cercetare de a asigura menținerea îndeplinirii criteriilor aferente condiției favorizante «Buna guvernanță a strategiei naționale sau regionale de specializare inteligentă»”, cod SMIS 364705. În concordanță cu reglementările legale menționate anterior, ANC va realiza evaluarea SNCISI și PNCDI IV cu expertiză independentă, contractată în urma derulării procedurilor de achiziție publică/licitație, în conformitate cu prevederile Legii nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare.
Interne Kennung: 1
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 490185
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79419000 Evaluation consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1