666716-2026 - Ergebnis
Finnland – Event-Organisation – Tapahtumatuotannon ja -tekniikan hankinta, rekisterin uudelleenavaus 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tapahtumatuotannon ja -tekniikan hankinta, rekisterin uudelleenavaus 2026
Beschreibung: Espoon kaupunki (myöhemmin myös Tilaaja) pyytää osallistumishakemuksia Tapahtumatuotannon ja -tekniikan hankinnan dynaamisen toimittajarekisteriin, jonka kautta voidaan hankkia erilaisia palveluita tapahtumien järjestämiseen liittyen. Tapahtumatuotannon ja -tekniikan dynaaminen toimittajarekisteri otettiin käyttöön 1.1.2025 ja toimittajarekisteri avataan nyt uudelleen uusille toimittajille. Kilpailutusasiakirjoihin ei ole tehty muita muutoksia aikaisempiin versioihin nähden paitsi päivitetty asiakirjojen päivämäärät. Tapahtumatuotanto ja -tekniikka voi pitää sisällään koko tapahtuman järjestämisen avaimet käteen periaatteella tai tarvittaessa voidaan hankkia jotain yksittäisiä palveluja järjestettäviin tapahtumiin liittyen. Hankinnan tavoitteena on tuottaa erikokoisia laadukkaita tapahtumia Espoon kaupungin tarpeisiin asiansa osaavien yritysten toimesta ja palveluiden hankinnan avulla optimoida kaupungin oman henkilökunnan työaikaa ja resursseja. Tarkempi kuvaus hankinnan sisällöstä on osallistumispyynnön liitteillä 1. "Hankinnan kohteen kuvaus" ja 2. "Hankintamenettelyn kuvaus" . Sopimus on toistaiseksi voimassaoleva. Dynaamiseen toimittajarekisteriin otetaan mukaan kaikki soveltuvuusvaatimukset täyttävät Ehdokkaat. Varsinaiset hankinnat tehdään dynaamisen toimittajarekisterin sisällä.
Interne Kennung: 809/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kaikki kiinnostuneet Ehdokkaat voivat pyytää oikeutta liittyä toimittajarekisteriin lähettämällä osallistumishakemuksensa dynaamisen toimittajarekisterin aukiolon aikana. Espoon kaupunki valitsee dynaamiseen toimittajarekisteriin osallistumishakemusten perustella kaikki Ehdokkaat, jotka täyttävät osallistumispyynnöllä ja sen liitteillä asetetut vaatimukset. Hankintamenettely on kuvattu tarkemmin liitteellä 2. Hankintamenettelyn kuvaus. Rinnakkaisten osallistumishakemusten tekeminen on kielletty. Mikäli ehdokas jättää rinnakkaisia osallistumishakemuksia, huomioidaan niistä vain viimeisin osallistumishakemus. Vaihtoehtoisten osallistumishakemusten tekeminen on kielletty.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79952000 Event-Organisation
5. Los
Los: LOT-0000