2. Verfahren
Verfahren
Titel: DIS Bemanningstjänster Socialsekreterare
Beschreibung: Vaggeryds kommun och Värnamo kommun upprättar en sammordnat Dynamisk Inköpssystem DIS som avser Bemanningstjänster Socialsekreterare. Dynamiskt inköpssystem (DIS) som är en process i två steg som går ut på att ansökande leverantörer kvalificeras i steg 1 för deltagande i systemet. När behovet uppstår hos kommunerna så sker anbudsinbjudan och tilldelning av kontrakt i steg 2. Ett DIS ger möjlighet men inte skyldighet för samtliga kvalificerade leverantörer att medverka vid en anbudsinbjudan i Steg 2.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: DIS
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79610000 Stellenvermittlung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135868:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen