666808-2026 - Ergebnis
Rumänien – Orthopädische Prothesen – Acord-cadru furnizare proteze și implanturi ortopedice
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru furnizare proteze și implanturi ortopedice
Beschreibung: Acord-cadru in vederea incheierea contractelor subsecvente pentru achizitionarea de proteze ortopedice si implanturi ortopedice , conform caietului de sarcini si a specificatiilor tehnice atasate pentru cele 33 de loturi. Se vor incheia acorduri-cadru cu un singur operator economic pentru unul sau mai multe loturi. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare cu 12 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, conform Legii 98/2016 privind achizitiile publice, cu m odificarile si completarile ulterioare ( OUG 107/2017).
Interne Kennung: A12-367
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33183200 Orthopädische Prothesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sistem fixare grefă ligamentară femural cu lungime variabilă şi tibial cu şurub PEEK (Pachet implanturi reconstrucție 2 piese).
Beschreibung: Conform descrierii din caietul de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Ancoră umăr pentru reatașarea de țesuturi moi la os cortical -max 4 mm diametru;4 fire
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33183100 Orthopädische Implantate
Los: LOT-0003
Titel: Ancoră umăr pentru reatașarea de țesuturi moi la os spongios - ancore metalice cu diametru de 5 mm-4 fire
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Ancoră pentru reatașări țesuturi moi la os, tip “Knotless” PEEK
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Endoproteză totală șold necimentată acoperită cu titan poros (cap ceramic/cupă polietilenă). Proteză totală de șold necimentată acoperită cu titan poros în segmentul metafizar ceramică/polietilenă.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Endoproteză totală şold necimentată acoperită cu titan poros (cap metalic/cupa polietilenă).(Proteză totală de șold necimentată acoperită cu titan poros în segmentul metafizar ceramică/polietilenă)
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Endoproteză totală șold cimentată cu ciment aferent cu antibiotic. ( Proteză totală de șold cimentată cu ciment și accesorii incluse).
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Endoproteză totală genunchi cu ciment inclus (Proteza totala de genunchi cimentata cu ciment si accesorii)
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Sistem de osteosinteza periprotetica
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Cablu pentru osteosinteza periproteica
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Suruburi canulate
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Proteza totala primara necimentata bipolara de sold titan cu profil biconic
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Endoproteza modulara de șold femur proximal, cupa necimentata
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Endoproteza modulara de șold femur proximal cimentat, cupa bipolara
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Sistem revizie șold (Ofertantul trebuie să ofere soluțiile pentru toate subloturile).
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Sistem de fixare suplimentară pentru ligamentoplastie
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Banda de sutura pentru refacerea coafei rotatorilor
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Sistem de sutura meniscală all-inside
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Pachet de reatașare menisc transtibial
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Sistem fixare fragmente osteocartilaginoase de dimensiuni mici
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Pachet prelevare grefa
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Tija de artrodeza glezna
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Electrozi intraarticulari pentru radiofrecventa
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: SISTEM DE SUTURA MENISCALA TIP “INSIDE – OUT” (1 buc.)
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: IMPLANT DE RANFORSARE / TENDOANE/LIGAMENTE
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: ANCORA DIN FIR DE SUTURA PENTRU INSTABILITATE ARTICULARE
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Sistem autolog pentru repararea leziunilor osteo-condrale
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Sistem pentru reducere disjunctie acromio-claviculara
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: PROTEZA DE REVIZIE NECIMENTATA MODULARA DE SOLD
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Proteza totala de cot
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Proteza totala de glezna
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: PROTEZA DE CAP RADIAL
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: PROTEZA TOTALA PRIMARA DE GENUNCHI CU PIVOT MEDIAL
Interne Kennung: 33