See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru furnizare materiale sanitar farmaceutice cu 3 operatori economici, pentru 24 luni
Beschreibung: Achiziția de materiale sanitar farmaceutice – 99 loturi în total, la o valoare totală estimată de 2.995.385,84 lei fără T.V.A. prin atribuirea unui acord-cadru - cu 3 operatori economici - valabil 24 de luni de la data semnării de ambele părți.
Interne Kennung: 4540054_2026_PAAPD1628524
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Filme radiologice pentru Fuji Medical Dry Laser Imager
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime ce se estimeaza ca vor fi solicitate pe durata întregului acord cadru precum si în cadrul unui singur contract subsecvent împreuna cu specificatiile tehnice se regasesc în caietul de sarcini. Cantitatea pentru care se va depune oferta este cea maxima.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32354100 Radiologiefilme
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Bonetă bandană, ,,tip pirat,, legată la spate
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Canulă aspirație Yankauer sterilă, cu formă ergonomică, de unică utilizare
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Pungi colostoma cu sistem de evacuare
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Pungi colostoma fără sistem de evacuare
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Pungi drenaj gradate, fara tub, capacitate 600 ml, cu sistem de golire
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Plasture elastic pentru fixare, autoadeziv. Plasture transparent autoadeziv
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141112 Heftpflaster
Los: LOT-0009
Titel: Plasture steril autoadeziv cu corp absorbant
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Plasturi fixare branule
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Plasturi suturi
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Plasturi recoltare rotunzi
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Comprese/Tampon absorbant multistratificat, 2 dimensiuni
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Trusa minitraheotomie adulti
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Comprese sterile tifon și nesterile 5 cm/5cm, 10 cm/10 cm,40 cm/40 cm
Interne Kennung: 15
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141118 Wischkompressen
Los: LOT-0016
Titel: Fesi tifon diferite dimensiuni
Interne Kennung: 16
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141113 Bandagen
Los: LOT-0017
Titel: Trusa perfuzie cu dispozitiv mecanic de reglare debit 0-200 ml/h
Interne Kennung: 17
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33194000 Geräte und Instrumente für Transfusion und Infusion
Los: LOT-0018
Titel: Fir sutura 10/0, uz oftalmic, monofilament dublu armat, curbura 3/8, L = 30 cm, neresorbabil
Interne Kennung: 18
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141121 Chirurgische Suturen
Los: LOT-0019
Titel: FIRE RESORBABILE DIFERITE DIMENSIUNI
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: FIRE NERESORBABILE DIFERITE DIMENSIUNI
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Catetere periferice
Interne Kennung: 21
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141200 Katheter
Los: LOT-0022
Titel: Cateter venos central
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Canule traheostomie fără balonaș, cu mânere, diferite dimensiuni
Interne Kennung: 23
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141220 Kanülen
Los: LOT-0024
Titel: Canule traheostomie cu balonaș, cu mânere, diferite dimensiuni
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Seringa u.f. 1 ml cu ac
Interne Kennung: 25
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141310 Spritzen
Los: LOT-0026
Titel: Seringa de unică folosintă de 50 ml , 2 tipuri
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Seringa u.f. 100 ml
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Seringa sterila, unica folosinta, 1 ml cu ac (pentru insulina)
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Seringa tip Guyon 50 ml
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Seringa u.f. 100 ml pentru spalare-aspiratie vezicala
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Ace seringa, ace spinale diverse dimensiuni
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Lama bisturiu
Interne Kennung: 32
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141411 Skalpelle und Klingen
Los: LOT-0033
Titel: Bisturiu uz oftamologic steril unica utilizare cu lama la 45 ͦ
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Betisoare absorbante sterile, cutii x 100 buc
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Manusi chirurgicale sterile nepudrate
Interne Kennung: 35
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141420 Operationshandschuhe
Los: LOT-0036
Titel: Manusi examinare nitril
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Manusi ortopedice diferite dimenisuni
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Sonda aspiratie cu valva de control F 10, F 12,F 14, F 16, F 18
Interne Kennung: 38
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141641 Sonden
Los: LOT-0039
Titel: Sonde aspiratie traheala și Sonde aspiratie traheala cu cap rotund diferite dimenisuni
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Sonde duodenale Levin 3 dimensiuni
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Catetere (sonde) vezicale Nelaton diferite dimensiuni
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Sonde Pezzer diferite dimensiuni
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Sonde rectale pentru gaze, diferite dimensiuni
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Sonde Foley cu 2 cai calibru, balonet 5/15 ml, din silicon, cu varf drept, cu mandren pentru insertie, sterile ; diverse dimensiuni
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Sonde Foley cu 2 cai calibru, balonet 5/15 ml, din latex siliconat, cu varf drept, sterile diverse dimensiuni
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Sonde Foley cu 2 cai calibru, balonet 5/15 ml, din silicon cu varf curb TIP TIEMANN, cu mandren pentru insertie, sterile ; diverse dimensiuni
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Sonde Foley cu 2 cai calibru,, balonet 5/15 ml, din latex siliconat cu varf curb, sterile, diverse dimensiuni
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Cateter ureteral cu ambele capete deschise, 3 dimensiuni
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Cateter ureteral autostatic cu ambele capete deschise gradat în cm 3 lungimi diferite
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Catetere prostatice cu 3 cai, balonet 50 ml, din silicon, cu varf drept, diferite dimenisuni
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Set dilator uretral 8-22 F, L-40cm
Interne Kennung: 51
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141230 Dilatatoren
Los: LOT-0052
Titel: Fir ghid ureteral de 0,038 inch, L=145-150cm din Nitinol ( Nichel-Titanium) cu înveliș de poliuretan cu diferite tipuri de varf
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Seturi bujii olivare exploratoare, dilatatatoare uretrale
Interne Kennung: 53
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33181500 Verbrauchsmaterial für Nierenbehandlung
Los: LOT-0054
Titel: Masti, balon resuscitare si accesorii ATI/UPU
Interne Kennung: 54
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33171200 Instrumente für Reanimation
Los: LOT-0055
Titel: Seturi pentru anestezie peridurala
Interne Kennung: 55
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33171100 Anästhesieinstrumente
Los: LOT-0056
Titel: Seturi campuri bistratificate sterile si campuri sterile pentru cateterism uretro-vezical, campuri sterile pentru cistoscopie
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Halate chirurgicale sterile neranforsate si ran forsate marimi diferite
Interne Kennung: 57
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33199000 Medizinische Kleidung
Los: LOT-0058
Titel: Halat vizitator
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Acoperitori incaltaminte pentru vizitatori, de unica folosinta INALTIME MINIM 20 CM.
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Ciorapi elastici pentru prevenirea trombozei venoase profunde diferite marimi
Interne Kennung: 60
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
Los: LOT-0061
Titel: Aleze absorbante, scutece absobante adulti,tampoane incontinenta urinara pentru barbati- dimensiuni diferite
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Pungi farmaceutice ( hartie alba cerata), cutii farm., flacoane din sticla bruna
Interne Kennung: 62
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33198000 Krankenhausartikel aus Papier, 33793000 Glaswaren für Laboratorien, 39226220 Flakons
Los: LOT-0063
Titel: Plase chirurgicale. Plase pentru protezare, polipropilena diferite dimensiuni
Interne Kennung: 63
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33184100 Chirurgische Implantate
Los: LOT-0064
Titel: Prelungitoare injectomat 150 cm
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: FESI ELASTICE diferite dimensiuni
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Fesi ortopedice de vata sintetica și fesi elastice de compresie
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Bandaje elastice de fixare pansamente, Bandaje tubulare elastic de fixare tip plasă lungime
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Solutie pentru irigarea și curățarea plagilor, Hidrogel pentru debridare autolitică
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Spuma pentru ingrijirea pielii pentru persoanele care sufera de incontinenta
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Apasator limba sterile lemn
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Kito - Brush exocol pentru test Papanicolau
Interne Kennung: 71
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141625 Diagnoseausrüstung
Los: LOT-0072
Titel: Periute (brush-uri ) endocervicale
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Set de administrare gravitationala, DEHP-free, pentru administarea nutritiei enterale
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Sistem pentru transfer soluţii perfuzabile
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Dispozitiv pentru aspiraţie/transfer de soluţii perfuzabile cu valvă integrată
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Dispozitiv pentru aspiraţie/transfer de soluţii perfuzabile -minispike cu valvă integrată
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: COVORASE ANTIMICROBIENE , 30 folii/set, 2 dimensiuni
Interne Kennung: 77
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42924720 Dekontaminationseinrichtungen
Los: LOT-0078
Titel: Kit seringa compatibila cu injectomatul, tip SALIENT Single CT, in ambalaj sterilizat la etilenoxid, cu urmatoarele componente: 1 buc. seringa de 190 ml cu urmatoarele caracteristici: lungime 185 mm si diametru de 51 mm.
Interne Kennung: 78
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33194110 Infusionspumpen
Los: LOT-0079
Titel: Kit tub conector pacient dejoasa presiune spiralat simplu, 300 psi, pentru CT/IRM
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Kit consumabile compatibile cu injectomatul tip SPECTRIS SOLARIS EP, cu urmatoarele componente: 1 buc. seringa de 65 ml pentru substanta de contrast, 1 buc. seringa de 115 ml pentru solutie salina, tub conector pacient in T, spiralat, lungime 243 cm
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Tub conector pacient in T, spiralat, lungime 243 cm, cu injectomatul tip SPECTRIS SOLARIS EP
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Sonda rectala pentru clisma baritata
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: Saci transport cadavre
Interne Kennung: 84
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33940000 Geräte und Zubehör für den Transport und die Aufbewahrung von Kadavern
Los: LOT-0085
Titel: Bratari identificare cadavru
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: Masca de protectie faciala tip FFP2
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: Masca de protectie faciala tip FFP3
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: Bonete chirurgicale de UF
Interne Kennung: 88
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35113410 Kleidung zum Schutz vor biologischen oder chemischen Mitteln
Los: LOT-0089
Titel: Trusa sutura de unica folosinta
Interne Kennung: 89
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141620 Sanitätspacks
Los: LOT-0090
Titel: Ace plexale pentru aparat stimuplex
Interne Kennung: 90
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke
Los: LOT-0091
Titel: Irigator clisma si canule rectale
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: Trusa transfuzie pentru pungi de sange
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: Sisteme aspiratie, mandren sonda IOT, catetere pentru ATI
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: Set pentru citostomie suprapubiana prin trocardizare
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: Pipe GUEDEL
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: Pansamente steril cu hidrogel
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: Folie izoterm
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: Lame pentru motor sagital Striker diferite dimensiuni
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: Rolă pentru aparat automat de acoperit pantofi, lățime folie 22 cm, lățime tambur 25 cm, material PVC
Interne Kennung: 99
Zusätzliche Einstufung (cpv): 19520000 Kunststoffprodukte