2. Verfahren
Verfahren
Titel: DNA Eristyslaitteistot
Beschreibung: Poliisihallitus suunnittelee DNA Eristyslaitteiston sekä niihin oleellisesti liittyvien tarvikkeiden ja palveluiden hankintaa. Poliisihallitus selvittää tällä markkinakartoituksella markkinoilla saatavilla olevia forensiseen DNA-eristykseen soveltuvia ratkaisuja sekä niihin oleellisesti liittyviä kulutustarvikkeita ja palveluita. Tavoitteena on saada kattavasti hankinnan kohdetta koskevaa tietoa sekä kartoittaa markkinoita, jotta mahdollinen tarjouskilpailu voidaan toteuttaa tarkoituksenmukaisella tavalla. Kyse ei ole kilpailutusprosessin aloittavasta hankintailmoituksesta. Hankintayksikkö on alustavasti tunnistanut seuraavat vähimmäisvaatimukset tulevalle hankinnalle: - Ratkaisun tulee soveltua forensisten näytteiden käsittelyyn, ja siitä tulee olla saatavilla forensiseen käyttöön liittyvää validointi- ja suorituskykydokumentaatiota - DNA-eristyksessä käytettävien reagenssien tulee olla valmistettu standardin ISO 18385 mukaisesti. - DNA-eristysmenetelmän tulee sisältää DNA:n puhdistusvaihe, esimerkiksi magneettipartikkeleihin (magnetic beads) tai vastaavaan puhdistustekniikkaan perus-tuen. - Laitteiston yksittäisen ajon kapasiteetin tulisi olla vähintään 48 näytettä.
Interne Kennung: POL-2026-84274
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38400000 Instrumente zum Prüfen von physikalischen Eigenschaften, 50400000 Reparatur und Wartung von medizinischen Geräten und Präzisionsgeräten
5. Los
Los: LOT-0000