667154-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Mineralöl und Destillate – Furnizare de carburanti auto (benzina si motorina) prin sistemul de carduri de credit – CR 45890
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare de carburanti auto (benzina si motorina) prin sistemul de carduri de credit – CR 45890
Beschreibung: Obiectul achizitiei il reprezinta furnizarea de carburanti auto (benzina fără plumb si motorina, Euro 5), aditiv AdBlue si lichid de parbriz, pe baza de card de credit pentru alimentare carburanti, precum şi plata, cu cardul de credit, cu care se face plata carburanţilor, a unor taxe (peaj Fetesti, rovinieta), pentru cele 3 entitati ale SNN (Sediul Central, CNE Cernavoda si FCN Pitesti), in cadrul unei perioade contractuale efective de 24 luni Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 16 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit.
Interne Kennung: 10874881/2026/0232.001
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09130000 Mineralöl und Destillate
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achizitia are ca obiect furnizarea de carburanti auto, respectiv: Benzina fara plumb Euro 5 (denumita in continuare „Benzina”) si Motorina Euro 5 (denumita in continuare „Motorina”), de aditiv AdBlue si lichid de parbriz, pe baza de carduri de credit, pentru alimentarea autovehiculelor parcului auto al SNN (Sediul Central, Sucursala CNE Cernavoda si Sucursala FCN Pitesti), precum şi plata, cu aceleasi carduri de credit a următoarelor taxe: peaj Fetesti şi rovinieta. Cantitatile de produse si valorile totale ale taxelor, maximale estimate pentru fiecare entitate a SNN (Sediul Central, CNE Cernavoda si FCN Pitesti) se regasesc in Caietul de sarcini la Cap. 3.2.1. Furnizorul va emite un număr de 85 de carduri de credit, conform cerintelor de la cap. 3.3.3 din Caietul de sarcini. Conform prevederilor art. 3.3.4 din Caietul de sarcini, Contractantul va pune la dispozitia Achizitorului o Aplicatie informatica care va oferi posibilitatea de a monitoriza derularea tranzacțiilor de carburanti, aditiv AdBlue si lichid de parbriz (alimentarile cu aceste produse, efectuate de catre Achizitor in statiile de distributie ale Contractantului), precum și plata taxelor (peaj Fetești şi rovinieta) și, totodată, administrarea on-line a cardurilor de credit emise pe numele entităților SNN.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24950000 Chemische Sonderpräparate, 30163100 Tankstellenkreditkarten, 63712210 Betrieb von Zahlstellen für Straßenbenutzungsgebühren