See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kalajoen kiviaineshankinnat 2027-2030
Beschreibung: Kalajoen kaupungin tekniset palvelut pyytää tarjoustanne kiviainestoimituksista Kalajoen kaupungille vuosille 2027–2030. Kyseessä on EU-kynnysarvon ylittävä tarjouskilpailu avoimella hankintamenettelyllä, johon kaikki tarjoajat voivat jättää tarjouksen ja jonka tarkoituksena on luoda puitejärjestely, jossa kuhunkin toimitusalueeseen valitaan enintään viisi (5) toimittajaa tarjousvertailun perusteella etusijajärjestykseen kivilajikkeittain. Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista (1397/2016). Tarjoaja sitoutuu toimittamaan kiviaineksia tarjoamallaan yksikköhinnalla Kalajoen kaupungin teknisille palveluille kunnallisteknisiin-, satama- ja talonrakennustöihin. Hankinnan arvioitu kokonaisarvo on 950 000 €.
Interne Kennung: 625198
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 14210000 Kies, Sand, Schotter und Aggregate
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kiviainekset, Kalajoen keskusta
Beschreibung: Kiviainesten toimitus Kalajoen keskustan alueelle
Interne Kennung: Kalajoen keskusta-0
Los: LOT-0002
Titel: Kiviainekset, Hiekkasärkät
Beschreibung: Kiviainesten toimitus Hiekkasärkkien alueelle
Interne Kennung: Hiekkasärkät-1
Los: LOT-0003
Titel: Kiviainekset, Kalajoen satama
Beschreibung: Kiviainesten toimitus Kalajoen sataman alueelle.
Interne Kennung: Kalajoen satama-2
Los: LOT-0004
Titel: Kiviainekset, Himanka
Beschreibung: Kiviainesten toimitus Himangan alueelle.
Interne Kennung: Himanka-3
Los: LOT-0005
Titel: Kiviainekset, Rautio ja Tynkä
Beschreibung: Kiviainesten toimitus Raution ja Tyngän alueelle.
Interne Kennung: Rautio ja Tynkä-4