2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, odzysk lub unieszkodliwienie osadu ściekowego, piasku i skratek w 2027 roku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, odzysk i unieszkodliwienie osadu ściekowego, piasku i skratek w 2027 roku. 2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne zadania: A. Zadanie nr 1 osad ściekowy – odbiór, odzysk lub unieszkodliwienie odpadów: 1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport oraz odzysk, poprzez kompostowanie (proces odzysku R3), ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych o zawartości ok. 20% suchej masy, odwodnionych na wirówce dekantacyjnej, o kodzie odpadu 19 08 05 – ustabilizowane komunalne osady ściekowe, pochodzących z oczyszczalni ścieków w Muszynie. 2) Z chwilą odbioru odpadów z terenu oczyszczalni ścieków, Wykonawca przejmuje ich posiadanie oraz pełną odpowiedzialność za dalsze postępowanie z odpadami, w szczególności za ich transport, odzysk i zagospodarowanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz posiadanymi decyzjami i zezwoleniami, uprawniającymi do prowadzenia działalności w zakresie gospodarowania odpadami o kodzie 19 08 05. 3) Realizacja zamówienia musi odbywać się zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie, a także innymi obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi transportu, odzysku i zagospodarowania odpadów. 4) Zamawiający szacuje, że w okresie realizacji zamówienia w 2027 roku do odbioru będzie maksymalnie 900 Mg komunalnych osadów ściekowych. B. Zadanie nr 2 piasek i skratki – odbiór, odzysk lub unieszkodliwienie odpadów: 1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru, transportu i unieszkodliwienia odpadów o kodach zgodnych z rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów, tj.: a) skratek o kodzie 19 08 01, w szacowanej ilości: • 24 Mg – pochodzących z oczyszczalni ścieków w Muszynie, • 5 Mg – pochodzących z oczyszczalni ścieków w Andrzejówce, • 5 Mg – pochodzących z oczyszczalni ścieków w Żegiestowie, tj. łącznie 34 Mg w ramach zakresu podstawowego; b) zawartości piaskowników o kodzie 19 08 02, w szacowanej ilości: • 14 Mg – pochodzących z oczyszczalni ścieków w Muszynie, • 3 Mg – pochodzących z oczyszczalni ścieków w Andrzejówce, • 3 Mg – pochodzących z oczyszczalni ścieków w Żegiestowie, tj. łącznie 20 Mg w ramach zakresu podstawowego. 2) Maksymalna szacunkowa ilość odpadów objętych zamówieniem, z uwzględnieniem prawa opcji, wynosi 81 Mg, w tym: a) 51 Mg skratek o kodzie 19 08 01, z czego: • 34 Mg – zakres podstawowy, • 17 Mg – zakres objęty prawem opcji; b) 30 Mg zawartości piaskowników o kodzie 19 08 02, z czego: • 20 Mg – zakres podstawowy, • 10 Mg – zakres objęty prawem opcji. 3) Ilość wytwarzanych odpadów jest uzależniona od ilości i jakości ścieków dopływających do poszczególnych oczyszczalni, w związku z czym podane ilości mają charakter szacunkowy.
Interne Kennung: PGK.ZP.271.7.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2026 poz. 793, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp. 2. Do czynności podejmowanych przez Zamawiającego i Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy powołanej ustawy Pzp oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie, a w sprawach nieuregulowanych przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz.U. 2026 poz. 795, z późn. zm.). W przypadku ewentualnych rozbieżności pomiędzy zapisami niniejszej SWZ, a w/w aktami prawnymi pierwszeństwo w interpretacji mają w/w akty prawne. 3. Do postępowania wszczynanego od dnia 12 lipca 2026 r. stosuje się również przepisy wprowadzone ustawą z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz.U. 2025 poz. 1235, z późn. zm.), w szczególności dotyczące posługiwania się certyfikatem wykonawcy, podmiotowych środków dowodowych i procedury z art. 128a Pzp oraz właściwe przepisy wykonawcze. 4. Certyfikacja wykonawców ma charakter fakultatywny. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu. Wykonawca, który nie posługuje się certyfikatem, wykazuje brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału na zasadach ogólnych określonych w ustawie Pzp i niniejszej SWZ. 5. Certyfikat nie zastępuje dokumentów, które nie są podmiotowymi środkami dowodowymi. 6. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. 7. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie eZamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy eZamówienia określa Regulamin Platformy eZamówienia, dostępny na stronie internetowej https://zamowienia.gov.pl/pl/ oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. 8. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie eZamówienia oraz zalogowania się na Platformie eZamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia (dotyczy w szczególności SWZ) wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie eZamówienia. 9. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”. 10. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 11. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy eZamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy eZamówienia. 12. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików. 13. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę. Wykonawca wycofuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku „Wycofaj ofertę”. Wycofanie oferty jest możliwe do upłynięcia terminu składania ofert. 14. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. 15. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/ w zakładce „Zgłoś problem”. 16. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy eZamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres email: ewa.dudczak@pgkmuszyna.pl (nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu). 17. Ofertę w tym jednolity dokument sporządza się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 18. Oferta, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, zwane dalej „zobowiązaniem podmiotu udostępniającego zasoby”, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz.U. 2025 poz. 1703, z późn. zm.), z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 19. Zasady, sposób sporządzania i przekazywania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub innych, określa SWZ oraz Rozporządzenie w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych (Dz. U. z 2020r. poz. 2452, z późn. zm.). 20. Dokumenty lub oświadczenia sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 21. Zamawiający nie ujawni informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzeże, że nie mogą one być udostępniane oraz wykaże, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 osad ściekowy – odbiór, odzysk lub unieszkodliwienie odpadów
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport oraz odzysk, poprzez kompostowanie (proces odzysku R3), ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych o zawartości ok. 20% suchej masy, odwodnionych na wirówce dekantacyjnej, o kodzie odpadu 19 08 05 – ustabilizowane komunalne osady ściekowe, pochodzących z oczyszczalni ścieków w Muszynie. 2) Z chwilą odbioru odpadów z terenu oczyszczalni ścieków, Wykonawca przejmuje ich posiadanie oraz pełną odpowiedzialność za dalsze postępowanie z odpadami, w szczególności za ich transport, odzysk i zagospodarowanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz posiadanymi decyzjami i zezwoleniami, uprawniającymi do prowadzenia działalności w zakresie gospodarowania odpadami o kodzie 19 08 05. 3) Realizacja zamówienia musi odbywać się zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie, a także innymi obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi transportu, odzysku i zagospodarowania odpadów. 4) Zamawiający szacuje, że w okresie realizacji zamówienia w 2027 roku do odbioru będzie maksymalnie 900 Mg komunalnych osadów ściekowych. 5) W okresie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: a) zapewnienia na własny koszt środków transportu przeznaczonych do odbioru i transportu komunalnych osadów ściekowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz posiadanymi uprawnieniami; b) odbioru osadów własnymi kontenerami typu KP30 z terenu oczyszczalni ścieków w Muszynie; c) zapewnienia odbioru ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych w terminie nie dłuższym niż 48 godzin od momentu zgłoszenia przez Zamawiającego potrzeby odbioru; d) trwałego i czytelnego oznakowania pojazdów wykorzystywanych do realizacji zamówienia, w widocznym miejscu nazwą Wykonawcy; e) zapewnienia zabezpieczenia odpadów przed ich niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz podczas magazynowania, przeładunku i transportu; f) zapewnienia takiej konstrukcji pojazdów i zastosowania takich zabezpieczeń, które będą zapobiegały rozwiewaniu, rozpylaniu oraz wydostawaniu się przewożonych odpadów, a także ograniczały oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za prawidłowe wykonanie usługi, w tym za zgodne z prawem postępowanie z odebranymi odpadami od momentu ich przejęcia, w szczególności za ich transport oraz proces odzysku.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Menge: 900 Tonnen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. 2) Prawo opcji obejmuje możliwość zwiększenia ilości odbieranych, transportowanych i poddawanych odzyskowi komunalnych osadów ściekowych o ilość nie większą niż 50% maksymalnej ilości przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego. 3) Maksymalna ilość osadów objęta zamówieniem podstawowym wynosi 600 Mg, natomiast maksymalna ilość objęta prawem opcji wynosi 300 Mg. Łączna maksymalna ilość osadów, która może zostać objęta realizacją zamówienia, wynosi 900 Mg. 4) Zamawiający zastrzega sobie możliwość realizacji zamówienia zarówno w zakresie podstawowym, jak i opcjonalnym, w ilości mniejszej niż wskazana w formularzu cenowym, w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. 5) Zamawiający gwarantuje wykonanie zamówienia podstawowego w wysokości 50% wartości tego zakresu zamówienia. 6) Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji będzie uzależnione od jego rzeczywistych potrzeb. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację prawa opcji w całości ani o jego uruchomienie w określonej ilości. 7) Rozliczenie usług będzie następowało według faktycznej ilości odebranych i zagospodarowanych osadów, przy zastosowaniu ceny jednostkowej za 1 Mg określonej w formularzu cenowym.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 piasek i skratki – odbiór, odzysk lub unieszkodliwienie odpadów
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru, transportu i unieszkodliwienia odpadów o kodach zgodnych z rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów, tj.: a) skratek o kodzie 19 08 01, w szacowanej ilości: • 24 Mg – pochodzących z oczyszczalni ścieków w Muszynie, • 5 Mg – pochodzących z oczyszczalni ścieków w Andrzejówce, • 5 Mg – pochodzących z oczyszczalni ścieków w Żegiestowie, tj. łącznie 34 Mg w ramach zakresu podstawowego; b) zawartości piaskowników o kodzie 19 08 02, w szacowanej ilości: • 14 Mg – pochodzących z oczyszczalni ścieków w Muszynie, • 3 Mg – pochodzących z oczyszczalni ścieków w Andrzejówce, • 3 Mg – pochodzących z oczyszczalni ścieków w Żegiestowie, tj. łącznie 20 Mg w ramach zakresu podstawowego. 2) Maksymalna szacunkowa ilość odpadów objętych zamówieniem, z uwzględnieniem prawa opcji, wynosi 81 Mg, w tym: a) 51 Mg skratek o kodzie 19 08 01, z czego: • 34 Mg – zakres podstawowy, • 17 Mg – zakres objęty prawem opcji; b) 30 Mg zawartości piaskowników o kodzie 19 08 02, z czego: • 20 Mg – zakres podstawowy, • 10 Mg – zakres objęty prawem opcji. 3) Ilość wytwarzanych odpadów jest uzależniona od ilości i jakości ścieków dopływających do poszczególnych oczyszczalni, w związku z czym podane ilości mają charakter szacunkowy. 4) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest w szczególności do: a) zapewnienia na każdej z oczyszczalni ścieków, tj. w Muszynie, Andrzejówce i Żegiestowie, co najmniej 1 metalowego kontenera typu KP7 (łącznie 3 szt.), przeznaczonego do gromadzenia odpadów. Kontenery należy pozostawić na terenie oczyszczalni poprzez zdjęcie ich z nośników/pojazdów samochodowych. Załadunek odpadów do kontenerów wykonuje Zamawiający; b) odbioru skratek oraz zawartości piaskowników z miejsc wskazanych przez Zamawiającego, tj. z terenu oczyszczalni ścieków w Muszynie, Andrzejówce i Żegiestowie; c) realizacji odbioru odpadów na podstawie zgłoszenia Zamawiającego, w terminie do 2 dni od dnia otrzymania zgłoszenia, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 14:00; d) zapewnienia transportu skratek oraz zawartości piaskowników środkami transportu przystosowanymi do przewozu tego rodzaju odpadów i spełniającymi wymagania określone w obowiązujących przepisach prawa; e) przekazania odebranych odpadów do procesu unieszkodliwienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz posiadanymi przez Wykonawcę decyzjami i zezwoleniami; f) unieszkodliwienia odpadów w postaci skratek o kodzie 19 08 01 oraz zawartości piaskowników o kodzie 19 08 02, pochodzących z oczyszczalni ścieków w Muszynie, Andrzejówce i Żegiestowie. 5) Z chwilą odbioru odpadów Wykonawca przejmuje ich posiadanie oraz odpowiedzialność za dalsze postępowanie z odpadami, w tym za ich transport i unieszkodliwienie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6) Do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie: a) trwałego i czytelnego oznakowania pojazdów wykorzystywanych do realizacji zamówienia, w widocznym miejscu nazwą Wykonawcy; b) zabezpieczenia odpadów przed ich niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz podczas magazynowania, przeładunku i transportu; c) takiej konstrukcji pojazdów i zastosowania takich zabezpieczeń, które będą zapobiegały rozwiewaniu i rozpylaniu przewożonych odpadów oraz ograniczały oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady; d) pojazdów spełniających wymagania określone w obowiązujących przepisach prawa, w szczególności: • szczelnych, niepowodujących wycieków, • zapewniających stabilność przewożonego ładunku, • uniemożliwiających osuwanie się skratek i zawartości piaskowników oraz ich przedostawanie się poza pojazd, • posiadających ładowność i wytrzymałość odpowiednią do transportu skratek i zawartości piaskowników.
Interne Kennung: Zadanie nr 2
Menge: 81 Tonnen
Beschreibung der Optionen: 1) W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie, którego Zamawiający przewiduje zwiększenie świadczenia usługi odbioru, odzysku lub unieszkodliwienia odpadów w ilości nie większej niż 50% zamówienia podstawowego objętego niniejszym zadaniem. 2) Zarówno odnośnie zakresu podstawowego zamówienia, jak i zakresu opcjonalnego zamówienia Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia usług w mniejszym lub większym zakresie, a także zwiększenia lub zmniejszenia ilości oraz zmiany rodzaju usług w zależności od potrzeb Zamawiającego (w stosunku do ilości określonych w formularzu cenowym) w ramach wynagrodzenia umownego. Zamawiający w kontekście zakresu podstawowego zamówienia gwarantuje wykonanie 50% wartości tego zakresu zamówienia.
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: PGK.ZP.271.7.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90512000 Usługi transportu odpadów, 90514000 Usługi recyklingu odpadów, 90533000 Usługi gospodarki odpadami, 90000000 Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: Zadanie nr 1
Ilość: 900 tony
Opcje:
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: Zadanie nr 2
Ilość: 81 tony