2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud vintervedligeholdelse, affaldshåndtering og vedligeholdelsesmæssig fejning for Tingbjerg Bydelsforening
Beschreibung: Den udbudte opgave vedrører vintervedligeholdelse, affaldshåndtering og vedligeholdelsesmæssigfor Tingbjerg Bydelsforening. Sammenlagt er der for hele den potentielle kontraktperiode, 36 mdr. plus 2 gange 12 mdr. option, en anslået værdi på 22.500.000 danske kr. ekskl. moms.
Interne Kennung: 267438885
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbudsformen er begrænset udbud efter udbudslovens §§ 58-60.Udbudsbetingelserne indeholder de formelle betingelser for gennemførelse af udbudsprocessen. Det er derfor vigtigt, at ansøgere om prækvalifikation og senere de udvalgte tilbudsgivere sætter sig grundigt ind i prækvalifikationsbetingelserne og tilbudsbetingelserne.Tildelingskriteriet er bedste forhold mellem pris og kvalitet.Ordregiver forventer at prækvalificere 5 (fem) ansøgere til at give tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511100 Einsammeln von kommunalem Müll, 90511300 Müllsammlung, 90611000 Straßenreinigung, 90612000 Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0000