See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reactivi si consumabile medicale SEARCH-VASC
Beschreibung: Reactivi și consumabile medicale necesari în cadrul proiectului ”Centru de excelență în cercetare avansată translațională în boli cardiovasculare și neurovasculare”, acronim SEARCH-VASC, cod:PN-IV-P6-6.1-CoEx-2024-0029, contract de finanțare nr. 10CoEx ⁄ 2026, impartit in 24 loturi, totalizand 72 produse, respectiv 193 bucati. În conf. cu art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achiziție publică are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este cu 15 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. In conf. cu art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016, AC stabilește un termen limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare, în a 12 zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 13828251_2026_PAAPD1638210
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1- Plăci pentru aplicații Real-Time PCR
Beschreibung: Lot format din plăci pentru aplicații Real-Time PCR totalizând 1 produs, 1 buc.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 - Reactivi pentru PCR și evaluare cantitativă acizi nucleici
Beschreibung: Lot format din reactivi pentru PCR și evaluare cantitativă acizi nucleici totalizand 5 produse, respectiv 7 bucati.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 - Consumabile pentru aplicații qPCR/Real-Time PCR
Beschreibung: Lot format din consumabile pentru aplicații qPCR/Real-Time PCR totalizand 2 produse, respectiv 2 bucati.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 - Reactivi pentru studiul acizilor nucleici
Beschreibung: Lot format din reactivi pentru studiul acizilor nucleici totalizand 7 produse, respectiv 17 buc.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lot 5 - Reactivi pentru identificare mutații trombofilie
Beschreibung: Lot format din reactivi pentru identificare mutații trombofilie totalizand 3 produse, respectiv 4 buc.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6 - Reactivi pentru determinare cantitativa prin ELISA
Beschreibung: Lot format din reactivi pentru determinare cantitativa prin ELISA, totalizand 1 produs, respectiv 1 buc.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lot 7 - Reactivi pentru determinare microbiom
Beschreibung: Lot format din reactivi pentru determinare microbiom totalizand 1 produs, respectiv 1 buc.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Lot 8 - Reactivi pentru colectare probe biologice
Beschreibung: Lot format din reactivi pentru colectare probe biologice totalizand 1 produs, respectiv 50 buc.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Lot 9 - Consumabile medicale proteomică multiplex
Beschreibung: Lot format din consumabile medicale proteomică multiplex totalizand 1 produs, respectiv 1 buc.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Lot 10 - Reactivi pentru proteomică multiplex țintită
Beschreibung: Lot format din reactivi pentru proteomică multiplex țintită totalizand 6 produse, respectiv 6 buc.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Lot 11 - Reactivi pentru proteomică multiplex pentru 9 analiți
Beschreibung: Lot format din reactivi pentru proteomică multiplex pentru 9 analiți totalizand 1 produs, respectiv 2 buc.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Lot 12 - Reactivi pentru proteomică multiplex pentru 10 analiți
Beschreibung: Lot format din reactivi pentru proteomică multiplex pentru 10 analiți totalizand 1 produs, respectiv 2 buc.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Lot 13 - Reactivi pentru aplicații de biologie moleculară
Beschreibung: Lot format din reactivi pentru aplicații de biologie moleculară totalizand 2 produse, respectiv 9 buc.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Lot 14 - Pipete serologice
Beschreibung: Lot format din pipete serologice totalizand 3 produse, respectiv 3 buc.
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 38437100 Pipetten
Los: LOT-0015
Titel: Lot 15 - Consumabile pentru procesare probe pentru aplicații de biologie moleculară
Beschreibung: Lot format din consumabile pentru procesare probe pentru aplicații de biologie moleculară totalizand 6 produse, respectiv 22 buc.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Lot 16 - Consumabile – tuburi pentru aplicații PCR
Beschreibung: Lot format din consumabile – tuburi pentru aplicații PCR totalizand 1 produs, respectiv 1 buc.
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Los: LOT-0017
Titel: Lot 17 - Tuburi
Beschreibung: Lot format din tuburi totalizand 5 produse, respectiv 11 buc.
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 33192500 Reagenzgläser
Los: LOT-0018
Titel: Lot 18 - Vârfuri nesterile fără filtru
Beschreibung: Lot format din vârfuri nesterile fără filtru totalizand 2 produse, respectiv 31 buc.
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 38437110 Pipettenspitzen
Los: LOT-0019
Titel: Lot 19 - Consumabile de laborator
Beschreibung: Lot format din consumabile de laborator totalizand 1 produs, respectiv 2 buc.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Lot 20 - Reactivi pentru lipozomi
Beschreibung: Lot format din reactivi pentru lipozomi totalizand 1 produs, respectiv 1 buc.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Lot 21 - Reactivi pentru nanostructuri lipidice
Beschreibung: Lot format din reactivi pentru nanostructuri lipidice totalizand 5 produse, respectiv 5 buc.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Lot 22 - Reactivi pentru structuri de tip nanobule
Beschreibung: Lot format din reactivi pentru structuri de tip nanobule totalizand 11 produse, respectiv 11 buc.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Lot 23 - Consumabile de laborator pentru stocare nanostructuri
Beschreibung: Lot format din consumabile de laborator pentru stocare nanostructuri totalizand 4 produse, respectiv 6 buc.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Lot 24 - Pipete monocanal cu volum variabil
Beschreibung: Lot format din pipete monocanal cu volum variabil totalizand 1 produs, respectiv 3 buc.
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 38437000 Laborpipetten und Zubehör