2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Budowa węzła integracyjnego Wejherowo Nanice” z opcjami
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Budowa węzła integracyjnego Wejherowo Nanice” z opcjami. 2. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust. 1, obejmuje: 1) wykonanie zamówienia podstawowego obejmującego opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie decyzji administracyjnej zezwalającej na realizację inwestycji drogowej; 2) wykonanie zamówienia opcjonalnego obejmującego: a) Opcję 1polegającą na pełnieniu nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o dokumentację projektową, o której mowa w pkt 1; b) Opcję 2 polegającą na aktualizacji kosztorysów inwestorskich; c) Opcję 3 polegającą na aktualizacji specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych; d) Opcję 4 polegającą na uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia; e) Opcję 5 polegającą na uzyskaniu decyzji na odstępstwa od czynności zakazanych odnośnie chronionych gatunków roślin, zwierząt lub grzybów; f) Opcję 6 (dalej jako „Opcja 6”) polegającą na uzyskaniu pozwoleń wodnoprawnych; g) Opcję 7 polegającą na wykonaniu dodatkowych podziałów nieruchomości. 3. Zamawiający w ramach niniejszego zamówienia przewiduje zastosowanie opcji na zasadach określonych w SWZ. 4. Opis przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają: 1) Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 10 do SWZ, 2) Projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 9 do SWZ.
Interne Kennung: WZPiFZ.271.20.2023.BJ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Budowa węzła integracyjnego Wejherowo Nanice” z opcjami. 2. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust. 1, obejmuje: 1) wykonanie zamówienia podstawowego obejmującego opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie decyzji administracyjnej zezwalającej na realizację inwestycji drogowej; 2) wykonanie zamówienia opcjonalnego obejmującego: a) Opcję 1 polegającą na pełnieniu nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o dokumentację projektową, o której mowa w pkt 1; b) Opcję 2 polegającą na aktualizacji kosztorysów inwestorskich; c) Opcję 3 polegającą na aktualizacji specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych; d) Opcję 4 polegającą na uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia; e) Opcję 5 polegającą na uzyskaniu decyzji na odstępstwa od czynności zakazanych odnośnie chronionych gatunków roślin, zwierząt lub grzybów; f) Opcję 6 polegającą na uzyskaniu pozwoleń wodnoprawnych; g) Opcję 7 polegającą na wykonaniu dodatkowych podziałów nieruchomości. 3. Zamawiający w ramach niniejszego zamówienia przewiduje zastosowanie opcji na zasadach określonych w SWZ. 4. Opis przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają: 1) Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 10 do SWZ, 2) Projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 9 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) wykonanie zamówienia podstawowego (dalej jako: „Zamówienie Podstawowe”) obejmującego opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie decyzji administracyjnej zezwalającej na realizację inwestycji drogowej; 2) wykonanie zamówienia opcjonalnego obejmującego: a) Opcję 1 (dalej jako „Opcja 1”) polegającą na pełnieniu nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o dokumentację projektową, o której mowa w pkt 1; b) Opcję 2 (dalej jako „Opcja 2”) polegającą na aktualizacji kosztorysów inwestorskich; c) Opcję 3 (dalej jako „Opcja 3”) polegającą na aktualizacji specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych; d) Opcję 4 (dalej jako „Opcja 4”) polegającą na uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia; e) Opcję 5 (dalej jako „Opcja 5”) polegającą na uzyskaniu decyzji na odstępstwa od czynności zakazanych odnośnie chronionych gatunków roślin, zwierząt lub grzybów; f) Opcję 6 (dalej jako „Opcja 6”) polegającą na uzyskaniu pozwoleń wodnoprawnych; g) Opcję 7 (dalej jako „Opcja 7”) polegającą na wykonaniu dodatkowych podziałów nieruchomości. 2. Zamawiający uprawniony będzie do złożenia oświadczenia o skorzystaniu z opcji: 1) w odniesieniu do Opcji 1 – nie później niż w terminie 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego Zamówienia Podstawowego; 2) w odniesieniu do Opcji 2 – nie później niż w terminie 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego Zamówienia Podstawowego; 3) w odniesieniu do Opcji 3 – nie później niż w terminie 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego Zamówienia Podstawowego; 4) w odniesieniu do Opcji 4 – nie później niż w terminie 18 miesięcy od dnia zawarcia Umowy; 5) w odniesieniu do Opcji 5 – nie później niż w terminie 18 miesięcy od dnia zawarcia Umowy; 6) w odniesieniu do Opcji 6 – nie później niż w terminie 18 miesięcy od dnia zawarcia Umowy; 7) w odniesieniu do Opcji 7 – nie później niż w terminie 18 miesięcy od dnia zawarcia Umowy. Oświadczenie Zamawiającego o skorzystaniu z opcji (uruchomieniu opcji) winno być złożone w formie pisemnej lub w formie elektronicznej. Zamawiający uprawniony jest do złożenia Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z poszczególnych opcji w całości lub we wskazanej przezeń części. Złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z opcji w części nie wyklucza uprawnienia Zamawiającego do późniejszego, do czasu upływu terminów wskazanych powyżej, złożenia oświadczenia o skorzystaniu z opcji w pozostałym zakresie. Złożenie oświadczenia o skorzystaniu przez Zamawiającego z opcji będzie równoznaczne z zobowiązaniem Wykonawcy do zrealizowania opcjonalnego zakresu zamówienia w zakresie i na warunkach określonych w Umowie. W przypadku niezłożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z opcji w terminach wskazanych powyżej, Wykonawcy nie przysługuje z tego tytułu żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego. 3. Opcje będą realizowane w terminach określonych Umową, przy czym są one terminami szacunkowymi i będą uzależnione od okresu trwania realizacji Zamówienia Podstawowego lub prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych objętych dokumentacją projektową lub realizacji robót budowlanych, nad którymi sprawowany będzie nadzór autorski. W związku z powyższym terminy uruchomienia i realizacji opcji mogą ulec wydłużeniu lub skróceniu.