667616-2026 - Planung
Niederlande – Straßenbauarbeiten – Bouwteam reconstructie provinciale wegen N278 en N598
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung nur zu Informationszwecken
Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bouwteam reconstructie provinciale wegen N278 en N598
Beschreibung: De Provincie Limburg is voor het eind van dit kalenderjaar (2026) voornemens een nieuwe aanbestedingsprocedure te starten voor de reconstructie van delen van de provinciale wegen N278 en N598 in de gemeenten Eijsden-Margraten en Gulpen-Wittem. Eerder is voor dit project een aanbestedingsprocedure voorbereid en deels uitgevoerd. Op basis van gewijzigde inzichten ten aanzien van de projectaanpak en planning is besloten de opdracht in aangepaste vorm opnieuw in de markt te zetten. Het voornemen is om hierbij een bouwteamfase toe te passen die voorafgaat aan de uitvoeringsfase. Het projectgebied voor fase 1 is globaal gelegen tussen de N278 van km 8,400 tot km 8,800 en de N598 van km 0,000 tot km 5,100. Tijdens de beoogde bouwteamfase zullen opdrachtgever, ingenieursbureau van opdrachtgever en aannemergezamenlijk werken aan de verdere uitwerking en optimalisatie van het ontwerp, de uitvoeringsmethodiek, de fasering, de planning, de beheersing van risico's, hinderbeperkende maatregelen en de kostenbeheersing. Na succesvolle afronding van de bouwteamfase is het voornemen de uitvoeringswerkzaamheden door dezelfde aannemer te laten realiseren. De voorgenomen reconstructie voor fase 1 omvat onder andere: • het uitvoeren van grootschalig onderhoud • de verbetering van de verkeersveiligheid van de N598 van De Hut tot aan De Plank (B), onder andere door het aanbrengen van vrijliggende fietspaden • de verbetering van de verkeersveiligheid van de aansluiting van de N598 op de N278 door het aanleggen van een rotonde; • de verbetering van de oversteekbaarheid van de N598 in Reijmerstok; • de verbetering van de verkeersveiligheid op het kruispunt bij de Reijmerstokkerdorpsstraat; • het aanleggen van een rotonde bij Hoogcruts. Het projectgebied voor fase 2 is globaal gelegen tussen de N598 van km 5,100 tot km 7,500. Voor fase 2 wordt thans een haalbaarheidsfase doorlopen, waarna de planvoorbereiding verricht dient te worden. Dit is mogelijk een optioneel deel in de opdracht. De werkzaamheden zullen naar verwachting onder meer bestaan uit opruim- en sloopwerkzaamheden, het verwijderen van bestaande verhardingen, grondwerkzaamheden, saneringswerkzaamheden, rioleringswerkzaamheden, funderingswerkzaamheden, het aanbrengen van asfalt-, beton- en elementenverhardingen, het realiseren van faunavoorzieningen, het aanbrengen van grondkerende constructies en conditionerende werkzaamheden zoals de identificatie en afhandeling van ontplofbare oorlogsresten en archeologische werkzaamheden. Een belangrijk onderdeel van de opdracht betreft de afstemming met kabel- en leidingbeheerders. Van de toekomstige aannemer wordt verwacht dat deze een actieve rol vervult in de coördinatie van de werkzaamheden van alle betrokken partijen, het opstellen en beheren van integrale planningen, het signaleren en oplossen van knelpunten en het voorkomen van vertragingen gedurende zowel de voorbereiding als de uitvoering van het project. Deze vooraankondiging heeft uitsluitend een informatief karakter en dient ter voorbereiding van de markt op een toekomstige aanbestedingsprocedure. De definitieve scope, contractvorm, aanbestedingsstrategie, planning en overige voorwaarden worden opgenomen in de uiteindelijke aanbestedingsdocumenten. De genoemde waarde is uiterst indicatief. De waardeberekening vindt namelijk nu pas plaats. Er kunnen dus geen rechten worden ontleend aan de genoemde waarde.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten