667653-2026 - Wettbewerb
Polen – Personensonderbeförderung (Straße) – Usługa przewozu osób z niepełnosprawnościami na terenie Gminy Miejskiej Kraków
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa przewozu osób z niepełnosprawnościami na terenie Gminy Miejskiej Kraków
Beschreibung: 1. Nazwa zamówienia: „Usługa przewozu osób z niepełnosprawnościami na terenie Gminy Miejskiej Kraków”. 2. Przedmiotem zamówienia jest przewóz osób z niepełnosprawnościami zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków na zasadach określonych we wzorze umowy oraz w załącznikach do niej (w szczególności w załączniku nr 2 do wzoru umowy, tj. regulaminie przewozu osób z niepełnosprawnościami). Przewóz realizowany jest wyłącznie na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Przewidywany do wykonania zakres przewozu określa się liczbą około 816 000 kilometrów przewozów, w tym: - rok 2026 – 34 000 kilometrów przewozów, - rok 2027 – 408 000 kilometrów przewozów, - rok 2028 – 374 000 kilometrów przewozów. Poprzez przewóz rozumie się jazdę z co najmniej jedną uprawnioną osobą z niepełnosprawnością. 3. Wykonawca jest zobowiązany posiadać i utrzymywać przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia stosowną polisę odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę ubezpieczenia wynoszącą co najmniej 600 000,00 zł, która zostanie przedstawiona przy zawarciu umowy. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy wraz z załącznikami stanowiący załącznik nr 12 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, uzasadnienie braku podziału zamówienia na części zostało wskazane w pkt 3.6. SWZ. 5. Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne, czy innych wykonawców objętych dyspozycją przepisu art. 94 ust. 1 z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.), zwaną dalej „ustawą”. 6. Zamawiający, na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy, wymaga zatrudnienia, przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia, na podstawie stosunku pracy, przez Wykonawcę (lub podwykonawcę) co najmniej dwóch osób na stanowiskach dyspozytorsko–koordynujących. Wykonywanie tych czynności polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 1245). Osoby zatrudnione na stanowiskach dyspozytorsko –koordynujących muszą posługiwać się językiem polskim w stopniu co najmniej komunikatywnym. Uwaga! Powyższy wymóg nie dotyczy składających ofertę: osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, które zobowiążą się do osobistego świadczenia usług określonych powyżej oraz wspólników spółek osobowych, którzy zobowiążą się do osobistego świadczenia tych usług na rzecz spółki. 7. Zamawiający przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, w wysokości nieprzekraczającej 120% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą polegały na powtórzeniu podobnych usług w stosunku do tych opisanych w niniejszym postępowaniu we wzorze umowy oraz załącznikach do niego. Warunki, na jakich będą udzielone ww. zamówienia będą odpowiadały warunkom określonym w niniejszym postępowaniu we wzorze umowy oraz załącznikach do niego, przy czym warunki udziału w postępowaniu zostaną ograniczone relewantnie do powtarzanego zakresu zamówienia. W związku z powyższym Zamawiający przy ustalaniu wartości niniejszego zamówienia uwzględnił wartość zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, w wysokości: 9 204 480,00 zł netto. Uwaga! Szacunkowa wartość zamówienia wskazana w pkt 2.1.3. ogłoszenia uwzględnia wartość przewidywanych zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy w wysokości 9 204 480,00 zł netto. 8. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 9. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 10. Zamawiający przed wszczęciem postępowania przeprowadził wstępne konsultacje rynkowe. 11. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podaje nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 12. Zamawiający w niniejszym zamówieniu nie wymaga złożenia katalogu elektronicznego, w rozumieniu art. 93 ustawy. 13. Uzasadnienie zastosowania kryterium cena 100% zostało wskazane w pkt 3.16 SWZ. 14. Uwaga! Prawidłowy opis pozycji pn. "katalog elektroniczny" w pkt 5.1.12. ogłoszenia to: Zamawiający w niniejszym zamówieniu nie wymaga złożenia katalogu elektronicznego, w rozumieniu art. 93 ustawy. 15. Zamawiający w pkt 5.1.12. ogłoszenia wskazał prawidłowy termin składania ofert i otwarcia ofert, bez zapisu "+02:00" narzucanego przez system.
Interne Kennung: OR-10.271.77.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione pilną potrzebą udzielenia zamówienia, wynikającą z konieczności zapewnienia ciągłości świadczenia przedmiotowej usługi oraz konieczności zawarcia nowej umowy w terminie umożliwiającym rozpoczęcie jej realizacji od dnia 1 grudnia 2026 r. Obowiązująca umowa na realizację przedmiotowej usługi obowiązuje do dnia 27 października 2026 r. W celu zapewnienia ciągłości świadczenia usługi Wydział Polityki Społecznej, Równości i Zdrowia przewiduje zapewnienie jej realizacji w okresie przejściowym, tj. od dnia 28 października 2026 r. do dnia 30 listopada 2026 r., w zakresie dopuszczalnym przepisami ustawy. Jednocześnie jesteśmy zobowiązani do przeprowadzenia nowego postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób umożliwiający zawarcie nowej umowy i rozpoczęcie jej realizacji od dnia 1 grudnia 2026 r. Przy zastosowaniu podstawowego terminu składania ofert, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy, wynoszącego 35 dni, termin składania ofert przypadałby w czasie, który byłby niewystarczający na przeprowadzenie wszystkich czynności niezbędnych do zakończenia postępowania i zawarcia umowy. Po upływie terminu składania ofert Zamawiający zobowiązany jest bowiem do przeprowadzenia czynności związanych z badaniem i oceną ofert, w tym – w zależności od przebiegu postępowania – do dokonania ewentualnych wezwań wykonawców do złożenia lub uzupełnienia wymaganych dokumentów, a następnie do wyboru najkorzystniejszej oferty. Po dokonaniu wyboru Zamawiający zobowiązany jest ponadto uwzględnić ustawowy termin, w którym wykonawcy mogą skorzystać ze środków ochrony prawnej, oraz minimalny termin na zawarcie umowy, o którym mowa w art. 264 ust. 1 ustawy Pzp. W konsekwencji, dla zapewnienia rozpoczęcia realizacji nowego zamówienia od dnia 1 grudnia 2026 r., musimy dysponować odpowiednim czasem nie tylko na samo składanie ofert, ale również na przeprowadzenie czynności związanych z oceną ofert, dokonanie wyboru wykonawcy, zachowanie ustawowych terminów związanych ze środkami ochrony prawnej i zawarciem umowy. Przedmiotowa usługa ma szczególne znaczenie z punktu widzenia potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Zapewnienie transportu jest istotnym elementem umożliwiającym osobom korzystającym z przewozów udział w życiu społecznym oraz korzystanie z edukacji, rehabilitacji, pracy, zajęć i innych aktywności życia codziennego. Ewentualna przerwa w świadczeniu usługi mogłaby spowodować istotne utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu osób korzystających z przewozów, w szczególności osób z niepełnosprawnościami, oraz ich rodzin i opiekunów. Mogłaby również skutkować ograniczeniem możliwości korzystania z aktywności i usług, dla których transport stanowi istotny warunek uczestnictwa, a w konsekwencji powodować negatywne skutki społeczne i utrudnienia dla mieszkańców korzystających z przewozów. Mając na uwadze powyższe okoliczności, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia w rozumieniu art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy, a skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione koniecznością terminowego przeprowadzenia postępowania, zawarcia nowej umowy oraz zapewnienia ciągłości realizacji usługi. Skrócenie terminu nie ma na celu ograniczenia konkurencji pomiędzy wykonawcami, lecz wynika z obiektywnych uwarunkowań czasowych oraz konieczności zapewnienia ciągłości realizacji usługi od dnia 1 grudnia 2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Nazwa zamówienia: „Usługa przewozu osób z niepełnosprawnościami na terenie Gminy Miejskiej Kraków”. 2. Przedmiotem zamówienia jest przewóz osób z niepełnosprawnościami zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków na zasadach określonych we wzorze umowy oraz w załącznikach do niej (w szczególności w załączniku nr 2 do wzoru umowy, tj. regulaminie przewozu osób z niepełnosprawnościami). Przewóz realizowany jest wyłącznie na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Przewidywany do wykonania zakres przewozu określa się liczbą około 816 000 kilometrów przewozów, w tym: - rok 2026 – 34 000 kilometrów przewozów, - rok 2027 – 408 000 kilometrów przewozów, - rok 2028 – 374 000 kilometrów przewozów. Poprzez przewóz rozumie się jazdę z co najmniej jedną uprawnioną osobą z niepełnosprawnością. 3. Wykonawca jest zobowiązany posiadać i utrzymywać przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia stosowną polisę odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę ubezpieczenia wynoszącą co najmniej 600 000,00 zł, która zostanie przedstawiona przy zawarciu umowy. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy wraz z załącznikami stanowiący załącznik nr 12 do SWZ.
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: OR-10.271.77.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 60130000 Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001