667661-2025 - Wettbewerb
Polen – Reparatur und Wartung von militärischen EDV-Systemen – Wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno- treningowego do broni strzeleckiej „Śnieżnik” (SSTdBS „Śnieżnik”) znajdującego się w Akademii Wojsk Lądowych.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno- treningowego do broni strzeleckiej „Śnieżnik” (SSTdBS „Śnieżnik”) znajdującego się w Akademii Wojsk Lądowych.
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi modyfikacji systemu szkolno- treningowego do broni strzeleckiej „Śnieżnik” (SSTdBS „Śnieżnik”) znajdującego się w Akademii Wojsk Lądowych. 2 Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu. 3. Zamawiający unieważni postępowanie, jeżeli: 1) wystąpi odpowiednia przesłanka z art. 255 lub art. 256 lub art. 257 ustawy Pzp; 2) na podstawie art. 418 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, w przypadku wystąpienia istotnej zmiany okoliczności realizacji zamówienia, rozumianej jako zmiana założeń polityki Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, dotyczących obronności i bezpieczeństwa państwa lub zmiana związana z finansowaniem SZ RP, powodująca ograniczenie środków finansowych na realizację przedmiotu zamówienia, czego nie można było przewidzieć w chwili wszczęcia postępowania. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy­ art. 95 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (dotyczy usług i robót budowlanych). Nie wymaga się zatrudnienia przez Wykonawcę osób na podstawie umowy o pracę.
Interne KennungW/151/2025
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPilna realizacja zadania wynika z konieczności dostosowania Systemu w Akademii Wojsk Lądowych do wymogów nowego programu strzelań z broni strzeleckiej zawartych w Planie Szkolenia podchorążych AWL. Obecne oprogramowanie oraz wyposażenie Systemu Szkolno – Treningowego „Śnieżnik” uniemożliwia wykonywanie założeń szkoleniowych ujętych w ww. Planie Szkolenia, w którym zawarte są nowe scenariusze strzelań mające przygotować żołnierzy do służby. Biorąc pod uwagę fakt iż rok akademicki w Akademii Wojsk Lądowych rozpoczyna się wraz z początkiem października, pilność w realizacji zamówienia jest konieczna do zapewnienia odpowiednich warunków do szkolenia żołnierzy. Brak dostosowania systemu do aktualnych wymagań uniemożliwi prawidłową realizację programu szkolenia, a w konsekwencji może doprowadzić do powstania opóźnień w procesie szkoleniowym, oraz ryzyka nie osiągniecia wymaganych standardów wyszkolenia. Usługa modyfikacji systemu szkolno-treningowego Śnieżnik jest niezbędna z uwagi na konieczność dostosowania istniejącej infrastruktury do wymogów nowego programu szkoleniowego, który wprowadza szereg nowych wymagań dotyczących liczby i efektywności prowadzonych szkoleń. W obecnej konfiguracji system umożliwia jednoczesne szkolenie maksymalnie 5 podchorążych, co w obliczu rosnących potrzeb oraz zwiększonej liczby uczestników programów szkoleniowych stanowi znaczną ograniczoną wydajność. Ponadto, ze względu na potrzebę utrzymania właściwego poziomu wyszkolenia żołnierzy konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków do szkolenia indywidualnego pod nadzorem instruktorów i możliwości bieżącej oceny postępów w szkoleniu. Brak pilnej realizacji zadania ograniczy możliwości szkoleniowe kadry dydaktycznej i przedłoży się na pogorszenie jakości przygotowania bojowego. Modyfikacja systemu zoptymalizuje proces szkolenia oraz odciąży pozostałe obiekty szkoleniowe. Powyższe ma bardzo duże znaczenie dla stale zwiększającego się stanu osobowego AWL, który z około 1200 osób został zwiększony do 3000 osób. Zaniechanie modernizacji skutkowałoby poważnymi zaległościami w harmonogramie szkoleń i obniżeniem jakości przygotowania przyszłych oficerów. Dostosowanie możliwości i funkcjonalności systemu znacząco wpłynie na realizację szkoleń w nowym roku akademickim zgodnie z obowiązującym PSBS. Pilność modyfikacji systemu wynika z kilku kluczowych powodów: 1.Zwiększenie efektywności szkoleń: Po przeprowadzeniu modyfikacji systemu, możliwe będzie szkolenie aż czterokrotnie większej liczby podchorążych jednocześnie (do 20 osób), co pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie dostępnych zasobów i zwiększy liczbę osób przygotowanych do realizacji zadań obronnych. 2.Dostosowanie do wymogów nowego programu: Nowy program szkoleniowy stawia przed jednostkami wojskowymi wyższe wymagania, w tym potrzebę szybszego i bardziej zróżnicowanego kształcenia kadry wojskowej. Modyfikacja systemu jest więc niezbędna do zapewnienia zgodności z aktualnymi standardami i wymaganiami w zakresie przygotowania służb obronnych. 3.Optymalizacja procesu szkoleniowego: Nowa konfiguracja systemu pozwoli na lepszą organizację szkoleń i szybsze ich przeprowadzanie, co bezpośrednio wpłynie na efektywność całego procesu kształcenia. Będzie to miało kluczowe znaczenie dla poprawy jakości przygotowania żołnierzy do realizacji zadań w obliczu rosnących zagrożeń. 4.Odciążenie pozostałych obiektów szkoleniowych: Rozbudowa systemu pozwoli na przeniesienie części zajęć na nowe stanowiska, co odciąży inne obiekty szkoleniowe i umożliwi ich bardziej elastyczne wykorzystanie w innych zadaniach, optymalizując w ten sposób zarządzanie całym procesem szkoleniowym. Brak pilnej modyfikacji systemu wymusi zwiększone wykorzystanie innych obiektów szkoleniowych, co spowoduje nadmierne obciążenie infrastruktury, zwiększy koszty eksploatacyjne i utrudni optymalną organizację procesu dydaktycznego.
Zentrale Elemente des VerfahrensWykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w oparciu o treść art. 58 ustawy Pzp. 1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego: 1.1. warunek określony w części 2.1.6 niniejszego ogłoszenia (podstawy wykluczenia), winien spełniać każdy z Wykonawców samodzielnie. 1.2. Warunek określone w części 5.1.9. niniejszego ogłoszenia: Kryteria kwalifikacji: Rodzaj "Wpis do odpowiedniego rejestru zawodowego" zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji uprawnienia są wymagane (art. 117 ust. 2 ustawy Pzp) 1.3. Warunek określone w części 5.1.9. niniejszego ogłoszenia: Kryteria kwalifikacji: Rodzaj "Certyfikaty wydane przez instytuty kontroli jakości" oraz "Technicy lub organy techniczne do wykonywania pracy" Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane (art. 117 ust. 3 ustawy Pzp) 2. Zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu(załącznik nr 1 do wniosku), oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (załącznik nr 2 i 3 do wniosku), oświadczenie dotyczące art. 13 RODO (załącznik nr 4 do wniosku) oraz oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 5 do wniosku) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 4.Oświadczenia te mają potwierdzać spełnienie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia. 5. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi być podpisany w taki sposób, by prawnie zobowiązywał wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.5. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym jako reprezentant pozostałych. 6. Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Do wniosku/oferty należy dołączyć pełnomocnictwo podpisane przez uprawnionych przedstawicieli pozostałych Wykonawców, upoważniające jednego z Wykonawców do reprezentowania pozostałych (oryginał). 7.Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana, Zamawiający zastrzega możliwość żądania przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, przedłożenia kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50660000 Reparatur und Wartung von militärischen EDV-Systemen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie modyfikacji systemu szkolno- treningowego do broni strzeleckiej „Śnieżnik” (SSTdBS „Śnieżnik”) znajdującego się w Akademii Wojsk Lądowych. 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu o zamówieniu.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji w przedmiotowym postepowaniu.