2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów
Beschreibung: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi polegającej na odbiorze odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, powstających w nieruchomościach zamieszkałych oraz w części zamieszkałych i w części niezamieszkałych z terenu gminy Drawsko Pomorskie, odbiorze odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, powstających w nieruchomościach, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, wykorzystywanych jedynie przez część roku z terenu gminy Drawsko Pomorskie, a także odbiorze i transporcie odpadów tekstylnych z kontenerów przeznaczonych do ich selektywnego zbierania, oraz transporcie ww. odpadów do stacji przeładunkowej w Mielenku Drawskim funkcjonującej w ramach Regionalnego Zakładu Gospodarki Odpadami w Słajsinie, zwanej dalej „Stacją” zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa krajowego oraz aktami prawa miejscowego. 1.2. Na usługę, o której mowa w pkt 1 składają się w szczególności: odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, powstających w nieruchomościach zamieszkałych oraz w części zamieszkałych i w części niezamieszkałych, nieruchomości niezamieszkałych na których znajdują się domki letniskowe, albo innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe z terenu gminy Drawsko Pomorskie oraz transport do Stacji następujących rodzajów odpadów: 1) odpady komunalne niesegregowane (zmieszane); 2) odpady komunalne selektywnie zbierane w postaci opakowań z papieru i tektury oraz papieru i tektury; 3) odpady komunalne selektywnie zbierane w postaci szkła i opakowań ze szkła; 4) odpady komunalne selektywnie zbierane w postaci opakowań z tworzyw sztucznych, tworzyw sztucznych, opakowań z metali, metali i opakowań wielomateriałowych; 5) odpady komunalne selektywnie zbierane ulegające biodegradacji; 6) meble i odpady wielkogabarytowe; 7) tekstylia; 1.3. aktualizacja danych o PGO, 1.4. wyposażenie PGO w pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych, o prawidłowym kolorze i oznakowaniu oraz zapewnienie utrzymania pojemników w odpowiednim stanie technicznym; 1.5. wyposażenie PGO w worki służące do zbierania odpadów komunalnych, o prawidłowym kolorze i oznakowaniu; 1.6. postawienie kontenerów na odpady tekstylne na terenie Zakładu Usług Komunalnych w Drawsku Pomorskim, przy ul. Jana Sobieskiego 8, oraz transport odpadów (kod odpadu: 20 01 11) z kontenerów wyłącznie do Stacji Przeładunkowej w Mielenku Drawskim, z zachowaniem następujących warunków: 1) kontenery przeznaczone na odpady tekstylne muszą być wykonane w jednolitym ko-lorze, innym niż zielony, niebieski, żółty lub brązowy. Powinny być oznakowane na-pisem „ODZIEŻ I TEKSTYLIA” na obu dłuższych bokach, a także pozostawać wolne od korozji, czyste, w dobrym stanie technicznym i sanitarnym. 2) kontenery muszą pozostawać stale dostępne w lokalizacji wskazanej przez Zamawia-jącego. W przypadku konieczności ich czasowego usunięcia (np. w celu opróżnienia lub wymiany), okres ich nieobecności nie może przekroczyć 4 godzin. Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego przywrócenia kontenerów na miejsce, w stanie niepogorszonym, nie później niż po zakończeniu niezbędnych czynności. 3) odbiór odpadów będzie realizowany na podstawie zgłoszenia dokonanego przez Za-mawiającego telefonicznie lub drogą elektroniczną (e-mail), w terminie nie dłuższym niż 2 dni robocze od dnia otrzymania zgłoszenia. 1.7. opracowanie Stałych Harmonogramów odbioru odpadów komunalnych 1.8. prowadzenie dokumentacji związanej z przedmiotem zamówienia. 2. Szczegółowy zakres usług został opisany w załącznikach nr 11, 11a, 11c, 11d, 11e do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: IR.271.6.2026.DR
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90511200 Einsammeln von Hausmüll
667759-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Odbiór i transport odpadów
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór i transport odpadów
Internal identifier: IR.271.6.2026.DR
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90511300 Litter collection services, 90511200 Household-refuse collection services