667837-2026 - Planung
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki szkółkarskiej na terenie Nadleśnictwa Turawa w roku 2027 (Szkółka leśna Podkraje)
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung zum Zweck der Verkürzung der Frist für den Eingang der Angebote
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki szkółkarskiej na terenie Nadleśnictwa Turawa w roku 2027 (Szkółka leśna Podkraje)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Turawa, w szkółce leśnej Podkraje, w roku 2027. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje usługi związane z gospodarką szkółkarską polegającą na wyprodukowaniu sadzonek przeznaczonych do zakładania upraw leśnych. Prace obejmują: 1) uprawę gleby, nawożenie mineralne i organiczne, 2) siew nasion drzew i krzewów, usuwanie chwastów, spulchnianie gleby, zabezpieczanie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi poprzez osłony z włókniny, mat lub materiału organicznego, 3) opryski chemiczne przeciw chorobom grzybowym, owadom lub mające na celu zwalczanie chwastów, 4) mechaniczne podcinanie korzeni sadzonek w drugim i kolejnych latach ich produkcji, 5) szkółkowanie sadzonek i zrzezów, 6) prace związane z deszczowaniem powierzchni produkcyjnej szkółki, 7) wyjmowanie sadzonek, przygotowanie do wywozu i załadunek. Szczegółowy opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia zawarty zostanie w Załączniku do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy.
Interne Kennung: ZG.270.3.10.2026
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77312000 Unkrautjäten, 77315000 Saatarbeiten, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty, („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty (Ceny Jednostkowe). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.