See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w łącznej wysokości – 9 900 000,00 zł
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w łącznej wysokości – 9 900 000,00 zł przeznaczonego na sfinansowanie planowanego w roku 2025 deficytu budżetu Gminy Wojkowice w wysokości – 7 421 067,41 zł oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w kwocie – 2 478 932,59 zł. Kredyt przeznaczony na finansowanie planowanego w roku 2025 deficytu budżetu w kwocie – 7 421 067,41 zł i pokrywać ma wydatki inwestycyjne realizowane w 2025 r w zakresie następujących zadań: projektu współfinansowanego ze środków budżetu UE: „Uporządkowanie gospodarki wodnościekowej w Wojkowicach” na pokrycie wkładu własnego w kwocie – 3 320 000,00 zł, współfinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: „Rewitalizacja obiektu sportowego Milenium Wojkowice” – 2 000 000,00 zł oraz na pokrycie zadań inwestycyjnych realizowanych w całości ze środków własnych: Przebudowa ul. Kusocińskiego wraz z budową parkingu – 2 101 067,41 zł; kwota – 2 478 932,59 zł przeznaczona jest na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Zabezpieczenie kredytu stanowić będzie weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. Finansowanie części planowanego w 2025 r. deficytu budżetu z kredytu zaplanowane zostało w budżecie na rok 2025 r. w łącznej wartości (po zmianach) – 7 421 067,41 zł; do dnia złożenia niniejszego wniosku nie zaciągano zobowiązań długoterminowych w roku 2025. Prawidłowa realizacja budżetu 2025 (w zakresie przychodów) wymaga zaciągnięcia przedmiotowego zobowiązania. Upoważnienie i zgoda organu stanowiącego Gminy Wojkowice do zaciągnięcia w 2025 r. kredytu długoterminowego opiewa na kwotę – 12,7 mln zł. Spłata kredytu (spłata kapitału) nastąpi do końca pierwszego kwartału 2036 r. Wartość rozchodów zaplanowano w aktualnie obowiązującej Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2025-2039. Organ nadzoru – RIO Katowice wyrazi pozytywną opinię o możliwości spłaty zobowiązania w wartości pierwotnie planowanej, tj. w kwocie – 12,7 mln zł – uchwała Kolegium RIO z dnia 30 czerwca 2025 r., uchwała nr 4200.V.117.2025.
Vorherige Bekanntmachung: 517008-2025
Interne Kennung: WPM.271.21.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001