667911-2026 - Planung
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki łowieckiej na terenie OHZ "Kuźnice" zarządzanego przez Nadleśnictwo Turawa w roku 2027-2028
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung zum Zweck der Verkürzung der Frist für den Eingang der Angebote
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki łowieckiej na terenie OHZ "Kuźnice" zarządzanego przez Nadleśnictwo Turawa w roku 2027-2028
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki łowieckiej na terenie OHZ "Kuźnice" zarządzanego przez Nadleśnictwo Turawa w roku 2026” zgodnie z określeniem w art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie (tekst jedn.: Dz. U. 2025 r. poz. 539 z późn. zm.) obejmujące prace z zakresu uprawy poletek łowieckich, konserwacji i budowy urządzeń łowieckich, wykonania i naprawy grodzeń a także obsługi polowań zbiorowych i indywidualnych na terenie Nadleśnictwa Turawa (OHZ „Kuźnice”).
Interne Kennung: ZG.270.3.11.2026
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77315000 Saatarbeiten, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty, („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty (Ceny Jednostkowe). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki łowieckiej, (2) zmian na rynku lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych.