667977-2026 - Ergebnis
Polen – Gebäudereinigung – Wykonywanie czynności związanych ze świadczeniem usług w zakresie utrzymania czystości i porządku: a) w budynkach – maksymalna powierzchnia 50 668,82 m2, b) na zewnętrznych terenach utwardzonych – maksymalna powierzchnia 117 000,00 m2, c) terenów zielonych – maksymalna powierzchnia 81 500,00 m2, oraz pielęgnacja terenów zielonych, w podziale na 8 części.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie czynności związanych ze świadczeniem usług w zakresie utrzymania czystości i porządku: a) w budynkach – maksymalna powierzchnia 50 668,82 m2, b) na zewnętrznych terenach utwardzonych – maksymalna powierzchnia 117 000,00 m2, c) terenów zielonych – maksymalna powierzchnia 81 500,00 m2, oraz pielęgnacja terenów zielonych, w podziale na 8 części.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: wykonywanie czynności związanych ze świadczeniem usług w zakresie utrzymania czystości i porządku: a) w budynkach – maksymalna powierzchnia 50 668,82 m2, b) na zewnętrznych terenach utwardzonych – maksymalna powierzchnia 117 000,00 m2, c) terenów zielonych – maksymalna powierzchnia 81 500,00 m2, oraz pielęgnacja terenów zielonych, w podziale na 8 części. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia we własnym zakresie i na swój koszt stanu zaopatrzenia wszystkich niezbędnych materiałów, środków czystości, środków transportowych, łącznościowych, urządzeń, narzędzi, sprzętu itp. (w tym niezbędnej ilości piasku i innych środków koniecznych do utrzymania we właściwym stanie ulic i chodników w okresie zimowym) oraz zatrudnienia osób niezbędnych do prawidłowej realizacji zamówienia. Do zmywania, czyszczenia i konserwacji wszystkich powierzchni należy używać odpowiednich do danego rodzaju powierzchni środków myjących, czyszczących lub konserwujących (płynów, emulsji, past itp.). Substancje i preparaty muszą być nieszkodliwe dla otoczenia, dopuszczone do użytkowania w pomieszczeniach dla ludzi, bezzapachowe lub o delikatnym zapachu. Wykonawca zobowiązany jest usuwać wszelkie nieczystości, odpady, z wyłączeniem odpadów nietypowych, znajdujących się w budynkach. Informację o odpadach nietypowych Wykonawca winien zgłosić niezwłocznie administratorowi (telefonicznie, e-mail). Pracownicy Wykonawcy w celu prawidłowego realizowania swoich obowiązków mogą korzystać z wody dostępnej w budynku w części wspólnej (jeżeli jest taka możliwość), a także z pomieszczeń przeznaczonych do przechowywania sprzętu potrzebnego do sprzątania (wiadra, szczotki itp.) jeśli takie pomieszczenia znajdują się na terenie budynku. Zamawiający szacuje średnio 5% dostępności pomieszczeń i wody w sprzątanych budynkach. W przypadku udostępnienia pomieszczenia Wykonawcy zobowiązany jest on do dbania o porządek w pomieszczeniu. Wykonawca ma obowiązek umieścić w gablotach znajdujących się na terenie nieruchomości informację z podaniem nazwy firmy sprzątającej oraz ogólnego numeru telefonu kontaktowego do firmy (biura / dyspozytora). Wielkość naklejki/informacji ma posiadać rozmiary co najmniej 10 cmx 15 cm. Wykonawca staje się wytwórcą odpadów powstałych w wyniku realizacji zamówienia o kodzie minimalnym 20 02 01 – odpady ulegające biodegradacji. Sposób gospodarowania tymi odpadami musi być zgodny z obowiązującymi przepisami w czasie realizacji zamówienia tj. ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach tekst jednolity (Dz.U. 2020 poz.797) oraz ustawy z 13 września 1996 o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. 2020 poz. 1439j.t.) dot. odpadów innych niż odbieranych z koszy przyulicznych. Szczegółowy zakres czynności i zadań wymaganych przez Zamawiającego w ramach świadczenia wyżej określonych usług zostaje przedstawiony w załączniku Załącznik Nr 2 – REJON 1-6, - dla rejonów 1-6, Załącznik Nr 2 REJON 7 Przychodnie – dla rejonu 7 – Przychodnie Załącznik 1 REJON VIII Sukiennice - dla rejonu 8 – SUKIENNICE Dotyczy Rejon 1 – 7 W Załączniku nr 2 do projektowanych postanowień umowy – Zakres obowiązków Wykonawcy: - pod pojęciem „codzienne sprzątanie” Zamawiający rozumie sprzątanie 5 razy w tygodniu, - pod pojęciem „altana śmietnikowa” Zamawiający rozumie altany śmietnikowe oraz miejsca przechowywania i inne miejsca przeznaczone na pojemniki na odpady komunalne, - pod pojęciem „zalążek dzikiego wysypiska” Zamawiający rozumie dzikie wysypisko do 1m3. REJON 8 - SUKIENNICE Czynności określone w pkt 1 i 2 załącznika 1 , Wykonawca jest zobowiązany realizować przy pomocy minimum 1 maszyny czyszczącej przeznaczonej do czyszczenia posadzek. Do zmywania, czyszczenia i konserwacji wszystkich powierzchni należy używać odpowiednich środków myjących, czyszczących lub konserwujących (płynów, emulsji, past itp.) przystosowanych do powierzchni budynków zabytkowych. Substancje i preparaty muszą być nieszkodliwe dla otoczenia, dostosowane do powierzchni. W budynku znajduje się pomieszczenie, które może służyć do przechowywania narzędzi. Pomieszczenie w Sukiennicach oddane do dyspozycji Wykonawcy jest przystosowane do przechowywania maszyny czyszczącej (wymiary tj. 2,00 m x 1,70 m) oraz do jej ładowania. Pomieszczenie nie jest ogrzewane. Wykonawca nie ponosi kosztów energii elektrycznej zużywanej przez maszynę podczas ładowania, gdyż jest to prąd administracyjny. Odpady komunalne pochodzące z kramów Wykonawca będzie składował w sposób selektywny w pojemnikach na odpady komunalne przeznaczonych dla obiektu Sukiennic usytuowanych na terenie budynku położonego przy ul. Grodzkiej 36 w Krakowie (obecnie) lub w innym miejscu wskazanym przez Zamawiającego, znajdującym się w odległości nie większej niż 500 m od krzyża Sukiennic, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami - Nr LXXXIII/2359/22 Rady Miasta Krakowa z dnia 27 kwietnia 2022 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Kraków oraz ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w Gminie Miejskiej Kraków i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami. Przyjmuje się, iż jeden lokal użytkowy produkuje dziennie około 0,04 m3 śmieci bytowo-komunalnych (63 lokale użytkowe). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób wykonania zamówienia określają; - Załącznik Nr 9 do SWZ „Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego" wraz z załącznikami – dla części 1-7, - Załącznik Nr 9A do SWZ „Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego" wraz z załącznikami – dla części 8. 3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Vorherige Bekanntmachung: 298057-2026
Interne Kennung: 20/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung, 77342000 Heckenschnitt, 77314100 Anlegen von Rasen, 90620000 Schneeräumung, 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen, 90921000 Desinfektion und Schädlingsbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0020
Titel: Część 7: Rejon 7 Przychodnie
Beschreibung: Część 7: Rejon 7: Przychodnie: maksymalna powierzchnia zewnętrzna utwardzona: 24 000,00 m2, maksymalna powierzchnia terenów zielonych: 30 500,00 m2,
Interne Kennung: część 7 Przychodnie