66807-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Remont konserwatorski elewacji budynku głównego Teatru Wielkiego w Łodzi w ramach projektu: FENX.07.01-IP.04-0013/24
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRemont konserwatorski elewacji budynku głównego Teatru Wielkiego w Łodzi w ramach projektu: FENX.07.01-IP.04-0013/24
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu remontu konserwatorskiego elewacji budynku głównego Teatru Wielkiego w Łodzi, w ramach projektu: Adaptacja i modernizacja przestrzeni Teatru Wielkiego w Łodzi wraz z zakupem sprzętu i wyposażenia FENX.07.01IP.040013/24. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest SWZ oraz w dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ, w skład której wchodzą: projekt budowlany, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiar robót. 2. Dokumentacja projektowa wymieniona w pkt. 1 zawiera szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót, przedmiar robót oraz inne informacje niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. Roboty budowlane będą wykonywane zgodnie z warunkami określonymi przez Zamawiającego we wzorze umowy, który stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. 3. Prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z otrzymaną dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, przedmiarem, umową i warunkami zawartymi w SWZ oraz zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, w oparciu o obowiązujące przepisy Prawa Budowlanego i wydane na ich podstawie akty wykonawcze, przepisy Kodeksu cywilnego i inne wynikające ze specyfiki przedmiotu zamówienia. 4. Zamówienie obejmuje wykonanie remontu konserwatorskiego elewacji budynku głównego Teatru Wielkiego w Łodzi. Zakres zadań objętych przedmiotem zamówienia obejmuje w szczególności: 4.1. Czyszczenie okładzin z płyt piaskowca metodą strumieniowania ściernego na sucho lub metodą strumieniowania mgielnego z użyciem niskociśnieniowego agregatu piaskującego. 4.2. Naprawa ubytków materiałem kamiennym z doborem kolorystycznym i opracowaniem wstawek pod względem faktury za pomocą wklejenia zaprawą żywiczno – mineralną. 4.3. Czyszczenie spoin z jak najmniejszą ingerencją w krawędź płyty metodą ręczną za pomocą dłutek i szczoteczek z usunięciem dawnych napraw i wtórnych spoin. Rekonstrukcja spoin i wypełnienie drobnych ubytków kamiennych masą sztucznego kamienia – kitem mineralnym. 4.4. Remont konserwatorski frontowego fryzu: oczyszczenie metodą chemiczną, wykonanie wzmocnienia powierzchni płyt, wykucie wszystkich spoin, wykonanie nowego spoinowania, hydrofobizacja (impregnacja) reliefu kamiennego. 4.5. Odsolenie przypowierzchniowe płyt o wyraźnej dezintegracji kamienia za pomocą metody swobodnej migracji soli za pomocą tzw. kompresów odsalających. 4.6. Kotwienie płyt elewacyjnych kotwami ze stali nierdzewnej w ilości min. 2 kotwy na płytę w zależności od stanu i wielkości płyt. Flekowanie kamienia w miejscach kotwienia. 4.7. Remont gzymsu wieńczącego (nad elewacją kamienną), naprawa ubytków wraz z malowaniem. 4.8. Remont podniebienia podcieni i loggii. 4.9. Impregnacja powierzchni kamienia za pomocą środka impregnującego. 4.10. Wymiana uszkodzonych i uzupełnienie brakujących okładzin kamiennych elewacji. 4.11. Konserwacja wszystkich elementów metalowych na elewacji kamiennej budynku głównego Teatru (balustrady,barierki, kraty). 4.12. zabezpieczenie innych elementów budynku w trakcie wykonywania przedmiotowych robót budowlanych np.: takich jak okna i drzwi. 4.13. Zabezpieczyć przed montażem rusztowań powierzchnię granitowego podestu i schodów istniejących wzdłuż elewacji wschodniej, południowej i zachodniej, płytą OSB grubości 25 mm. Dodatkowo pod słupy rusztowania zastosować podkłady w postaci belki z bala grubości minimum 50 mm. Zabrania się mocowania elementów rusztowania do płyt okładzinowych z piaskowca. 5. Prace objęte przedmiotem zamówienia będą wykonywane na czynnym, użytkowanym obiekcie. Wszelkie prace mogą być wykonywane w każdym dniu tygodnia w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym (z uwzględnieniem godzin pracy Teatru). 6. Zamawiający wskazuje, że czynności dotyczące wykonania remontu konserwatorskiego okładzin kamiennych elewacji budynku głównego Teatru Wielkiego w Łodzi. oraz pozostałych robót wynikających z dokumentacji projektowej muszą być wykonywane przez osoby zatrudnione na umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. (tj. Dz. U. z 2025 poz. 277 z późn. zm.). Wymóg o którym mowa w zdaniu poprzedzającym nie dotyczy kierownika budowy. 7. Zamawiający wymaga, aby oferta obejmowała pełny zakres zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 8. Zamawiający nie dysponuje terenem z możliwością przeznaczenia go na miejsce magazynowania i składowania gabarytowych materiałów. 9. Wszelkie czynności podjęte przez Wykonawcę w ramach realizacji przedmiotu zamówienia będą wykonywane zgodnie z postanowieniami Umowy o Dofinansowanie oraz mającymi zastosowanie w tym zakresie aktualnymi wytycznymi Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 20212027. 10. Spełnienie przez Wykonawcę obowiązku zatrudnienia osób wykonujących wskazane w punkcie 6 czynności na etapie składania ofert przez Wykonawców będzie polegało na złożeniu oświadczenia zamieszczonego w Formularzu oferty, stanowiącym załącznik do SWZ. W trakcie realizacji zamówienia, kontrola spełnienia obowiązku zatrudnienia osób wykonujących czynności wskazane w punkcie 6 SWZ, będzie następowało na zasadach określonych w Rozdziale 2 punkt 11 SWZ. 11. W pozycjach, w których opis przedmiotu zamówienia zawiera nazwę własną, można stosować wyroby równoważne, które posiadają parametry jakościowe i techniczne nie gorsze niż określone w przedmiocie zamówienia oraz odpowiadają co najmniej tym samym normom, ocenom technicznym, specyfikacjom technicznym i systemom referencji technicznych oraz spełniają co najmniej te same zadania funkcjonalno użytkowe co wyroby wymienione w opisie. Wykazanie równoważności zaoferowanego wyrobu spoczywa na Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza również rozwiązania równoważne do rozwiązań opisanych w dokumentacji technicznej za pomocą norm, ocen i specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych.
Interne KennungDP/PN/10/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45212350 Gebäude von besonderer historischer oder architektonischer Bedeutung, 45261320 Dachrinnenarbeiten, 45262100 Gerüstarbeiten, 45262110 Abbau von Gerüsten, 45262510 Steinbauarbeiten, 45262512 Quadersteinarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45442300 Mit Oberflächenschutz verbundene Arbeiten, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelRemont konserwatorski elewacji budynku głównego Teatru Wielkiego w Łodzi w ramach projektu: Adaptacja i modernizacja przestrzeni Teatru Wielkiego w Łodzi wraz z zakupem sprzętu i wyposażenia FENX.07.01IP.040013/24
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu remontu konserwatorskiego elewacji budynku głównego Teatru Wielkiego w Łodzi ramach projektu: Adaptacja i modernizacja przestrzeni Teatru Wielkiego w Łodzi wraz z zakupem sprzętu i wyposażenia FENX.07.01IP.040013/24. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest SWZ oraz w dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ, w skład której wchodzą: projekt budowlany, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiar robót oraz oświadczenie o równoważności sporządzone przez autora projektu, które wskazuje parametry techniczne i jakościowe urządzeń i materiałów wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia nazwą własną.