668313-2026 - Wettbewerb
Polen – Computeranlagen und Zubehör – Zakup 2 stacji obliczeniowych klasy AI
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup 2 stacji obliczeniowych klasy AI
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup 2 stacji obliczeniowych klasy AI, zgodnie z załącznikiem nr 1 do niniejszej specyfikacji. 2. Sprzęt musi być fabrycznie nowy, dopuszczony do obrotu, wolny od wad fizycznych i prawnych, w 100% sprawy oraz musi spełniać wymagania określone przez Zamawiającego w Załączniku nr 1 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza przedmiotu zamówienia fabrycznie odnowionego. 3. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć: 1) kompletnie skonfigurowane urządzenia, 2) wszystkie elementy niezbędne do uruchomienia i użytkowania sprzętu, 3) dokumentację techniczną, 4) sterowniki i oprogramowanie wymagane do prawidłowej pracy urządzenia. 4. Oferowane urządzenie musi umożliwiać: 1) Lokalną pracę z modelami sztucznej inteligencji bez konieczności korzystania z zewnętrznych zasobów chmurowych. 2) Uruchamianie i testowanie dużych modeli językowych (LLM). 3) Przetwarzanie danych z wykorzystaniem bibliotek i frameworków AI, takich jak TensorFlow, PyTorch lub równoważnych. 4) Realizację prac badawczo-rozwojowych związanych z uczeniem maszynowym i generatywną sztuczną inteligencją. 5) Integrację z narzędziami programistycznymi wykorzystywanymi w środowisku Linux.
Interne Kennung: OO/01/09/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia w załączniku nr 1 do SWZ