2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja infrastruktury oświetleniowej w Gminie Liszki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest modernizacja systemu oświetlenia drogowego na terenie gminy Liszki, w ramach jednego zamówienia publicznego. Oświetlenie stanowi majątek gminy Liszki w ramach porozumienia zawartego z Tauron Nowe Technologie S.A. Zakres obejmuje dwa zadania: - Zadanie 1 objęte dofinansowaniem w ramach 9 edycji programu Polski Ład ,,Rozświetlamy Polskę”. - Zadanie 2 obejmujące modernizację infrastruktury oświetleniowej finansowane ze środków własnych Gminy Liszki. Celem przedmiotu zamówienia jest wymiana nieefektywnych energetycznie opraw oświetleniowych na istniejących podporach na oprawy w technologii LED, wymianę zabezpieczeń, uruchomienie systemu sterowania. Dostarczony osprzęt winien być wyprodukowany na terenie Unii Europejskiej lub być dopuszczony do obrotu na terenie UE oraz posiadać łącznie certyfikat ENEC, ENEC+ oraz ZD4i. Montaż nowych energooszczędnych opraw w technologii LED poprawi jakość i skuteczność świetlną oświetlanych dróg i placów i tym samym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i wszystkich użytkowników dróg przy jednoczesnym obniżeniu kosztów zużycia energii bez czasowego zaciemniania miejscowości. Planowana inwestycja wpłynie korzystnie na poprawę jakości życia mieszkańców. Zakres inwestycji obejmuje: Zadanie 1 objęte dofinansowaniem w ramach 9 edycji programu Polski Ład ,,Rozświetlamy Polskę”. Zadanie 2 obejmujące modernizację infrastruktury oświetleniowej finansowane ze środków własnych Gminy Liszki. Zadanie nr 1 i Zadanie nr 2 są nierozłączne. Podział wynika wyłącznie z konieczności rozgraniczenia środków własnych i środków z dofinansowania, celem dokonania prawidłowego rozliczenia projektu. Zadanie 1 objęte dofinansowaniem w ramach 9 edycji programu Polski Ład „Rozświetlamy Polskę” obejmuje: 1) Dostawę opraw oświetlenia ulicznego zgodnie z opisem Dokumentacji Technicznej oraz zestawieniem projektowym wyposażonych w certyfikat ENEC, ENEC + oraz gniazdo ZD4i spełniających możliwość sterowania w chwili realizacji przedmiotu zamówienia. 2) Zamawiający wymaga, aby oprawy były wyprodukowane na terenie UE lub były dopuszczone do obrotu na terenie UE spełniających możliwość sterowania w chwili realizacji przedmiotu zamówienia. 3) Montaż i uruchomienie systemu dla 1545 opraw (1497 na linii napowietrznej i 48 na linii kablowej) zgodnie z dokumentacją Zamawiającego. 4) Demontaż opraw oświetlenia ulicznego zamontowanych na wysięgnikach linii napowietrznej kpl. 1497 5) Demontaż opraw oświetlenia ulicznego zamontowanych na wysięgnikach lub słupach linii oświetleniowej kablowej kpl. 48 6) Przeprowadzenie wymaganych prób, badań i sprawdzeń pomiar 1545 UWAGA: 1) Dostarczone oprawy oświetleniowe LED muszą: - gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy, - posiadać łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i, - spełniać minimalne parametry techniczno-użytkowe, jakimi powinny charakteryzować się oprawy wykonane w technologii LED określone w dokumentacji technicznej stanowiące załącznik nr 11 do SWZ. - Zamawiający wymaga użycia przez Wykonawcę nowych opraw wyprodukowanych na terenie Unii Europejskiej. Jednocześnie Zamawiający dopuszcza oprawy wyprodukowane poza terytorium UE, ale dopuszczone do obrotu na terenie UE pod warunkiem przedstawienia odpowiednich, wymaganych w Dokumentacji Technicznej certyfikatów oraz parametrów techniczno-użytkowych. - Ze względu na efektywność operacyjną, zarządzania, ograniczenie kosztów oraz bezpieczeństwa obsługi pogwarancyjnej, wszystkie stosowane oprawy muszą pochodzić od jednego producenta pod rygorem odrzucenia oferty jako niezgodnej z art. 226 ust. 1 pkt. 5) ustawy Pzp. Zadanie 2 modernizacja infrastruktury oświetleniowej finansowane ze środków własnych Gminy Liszki obejmuje: 1) Wykonanie dokumentacji powykonawczej. 2) Utylizacja zdemontowanego osprzętu, na wyraźne pisemne powiadomienie Zamawiającego. 3) Wymiana/montaż przewodów w wysięgnikach zamontowanych na słupach linii napowietrznych kpl. 1497 4) Wymiana/montaż zacisków prądowych na liniach napowietrznych szt. 1497 5) Wymiana/montaż bezpieczników słupowych na słupach w liniach napowietrznych szt 1497 6) Wymiana tabliczek bezpiecznikowych słupowych oświetlenia zewnętrznego na izolowane złącze bezpiecznikowe szt. 48 7) Montaż ogranicznika przepięć w liniach napowietrznych 8) Wymiana 1054 wysięgników wraz z wyniesieniem nad linię 1038 szt. (wysięgniki zgodnie z zestawieniem projektowym stanowiącym część dokumentacji technicznej). 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna, która stanowi załącznik nr 11 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty: 1) Dokumentacja techniczna 2) Zestawienie projektowe 3) Obliczenia fotometryczne 4) Mapy z zakresu modernizacji 5) Przedmiary
Interne Kennung: ZP.271.24.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 71355200 Amtliche Landvermessung, 45000000 Bauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
668537-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZP.271.24.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31520000 Lamps and light fittings
Additional classification (cpv): 45316110 Installation of road lighting equipment, 71355200 Ordnance surveying, 45000000 Construction work, 45310000 Electrical installation work, 45311000 Electrical wiring and fitting work
5. Lot
Lot: LOT-0001
668537-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: ZP.271.24.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 31520000 Lampy i oprawy oświetleniowe
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45316110 Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego, 71355200 Wykonywanie badań, 45000000 Roboty budowlane, 45310000 Roboty instalacyjne elektryczne, 45311000 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001