See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på fødevarer til Hedensted, Horsens, Odder og Samsø Kommuner
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af fødevarer til Hedensted, Horsens, Odder og Samsø Kommuner. Formålet med udbuddet er at skabe en kontrakt, der fastsætter vilkårene for indkøb af fødevarer for hhv. små- og store enheder. Udbuddet omfatter således levering af fødevarer til både små-, mellem- og store leveringssteder. Leveringsstederne er meget forskellige, hvad angår størrelse, behov og produktionskapacitet.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som udbud med forhandling, jf. udbudsloven, LBK nr. 116 af 03/02/2025, hvilket betyder at alle interesserede tilbudsgivere kan indsende en ansøgning om deltagelse i udbuddet. Ordregiver vil prækvalificere (op til) tre ansøgere, som opfordres til at afgive indledende tilbud. Det forventes, at der afholdes en forhandlingsrunde, på baggrund af de indledende tilbud. Herefter opfordres deltagende tilbudsgivere til at afgive et endeligt tilbud, hvorefter der tildeles kontrakt til den tilbudsgiver, der har afgivet tilbuddet med bedste forhold mellem pris og kvalitet.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0000