See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Olesno w roku 2026.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, edukacji i ochrony przyrody, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olesno w roku 2026.
Interne Kennung: ZG.270.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 – Całokształt prac w leśnictwach Sternalice i Radłów
Beschreibung: Całokształt prac w leśnictwach Sternalice i Radłów
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 – Całokształt prac w leśnictwach Boroszów i Siedem Źródeł
Beschreibung: Całokształt prac w leśnictwach Boroszów i Siedem Źródeł
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 – Całokształt prac w leśnictwach Grodzisko i Osiecko
Beschreibung: Całokształt prac w leśnictwach Grodzisko i Osiecko
Interne Kennung: Pakiet nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 – Całokształt prac w leśnictwach Leśna i Pruszków
Beschreibung: Całokształt prac w leśnictwach Leśna i Pruszków
Interne Kennung: Pakiet nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 – Całokształt prac w leśnictwie Chudoba
Beschreibung: Całokształt prac w leśnictwie Chudoba
Interne Kennung: Pakiet nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6 – Całokształt prac w leśnictwach Szumirad i Trzebiszyn
Beschreibung: Całokształt prac w leśnictwach Szumirad i Trzebiszyn
Interne Kennung: Pakiet nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7 – Całokształt prac w leśnictwach Radawka i Ligota Turawska
Beschreibung: Całokształt prac w leśnictwach Radawka i Ligota Turawska
Interne Kennung: Pakiet nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8 – Prace z zakresu rozdrabniania pozostałości roślinnych i przygotowania gleby na terenie leśnictw Obrębu Olesno
Beschreibung: Prace z zakresu rozdrabniania pozostałości roślinnych i przygotowania gleby na terenie leśnictw Obrębu Olesno
Interne Kennung: Pakiet nr 8
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9 – Prace z zakresu rozdrabniania pozostałości roślinnych i przygotowania gleby na terenie leśnictw Obrębu Zębowice oraz transport słupów do grodzenia upraw do leśnictw Nadleśnictwa Olesno
Beschreibung: Prace z zakresu rozdrabniania pozostałości roślinnych i przygotowania gleby na terenie leśnictw Obrębu Zębowice oraz transport słupów do grodzenia upraw do leśnictw Nadleśnictwa Olesno
Interne Kennung: Pakiet nr 9
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 10 – Prace z zakresu rozdrabniania pozostałości roślinnych oraz przygotowania gleby na terenie leśnictw Obrębu Szumirad
Beschreibung: Prace z zakresu rozdrabniania pozostałości roślinnych oraz przygotowania gleby na terenie leśnictw Obrębu Szumirad
Interne Kennung: Pakiet nr 10