668694-2026 - Wettbewerb
Polen – Produkte für die parenterale Ernährung – ZP/48/2026 „Dostawa preparatów i sprzętu dla pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi żywionych pozajelitowo i dojelitowo w warunkach domowych”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZP/48/2026 „Dostawa preparatów i sprzętu dla pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi żywionych pozajelitowo i dojelitowo w warunkach domowych”
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załącznik nr 1 do SWZ, zwany również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym ” oraz załącznik nr 7 – „wzór umowy” do SWZ.
Interne Kennung: ZP/48/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r. poz. 793), Zamawiający wskazuje, iż w przedmiotowym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, uzasadniająca skrócenie terminu składania ofert. Przedmiotem zamówienia są „Dostawy preparatów i sprzętu dla pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi żywionych pozajelitowo i dojelitowo w warunkach domowych”. Obowiązująca umowa na dostawy ww. asortymentu dobiega końca oraz niektóre pozycje ulegają wyczerpaniu, co generuje realne ryzyko przerwania ciągłości dostaw produktów niezbędnych do udzielania świadczeń zdrowotnych. Zapewnienie nieprzerwanego dostępu do produktów leczniczych stanowi podstawowy obowiązek Zamawiającego jako podmiotu wykonującego działalność leczniczą, wynikający w szczególności z przepisów ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej oraz realizujący konstytucyjne prawo obywateli do ochrony zdrowia, o którym mowa w art. 68 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Niezawarcie umowy w odpowiednim czasie mogłoby skutkować ograniczeniem lub wstrzymaniem udzielania świadczeń zdrowotnych, co stanowiłoby zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów oraz naruszenie obowiązku zapewnienia ciągłości i dostępności świadczeń zdrowotnych. Wskazana pilna potrzeba udzielenia zamówienia ma charakter obiektywny i nie wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego. Zużycie produktów leczniczych pozostaje uzależnione od bieżących potrzeb zdrowotnych pacjentów, których dynamika nie jest możliwa do pełnego przewidzenia na etapie planowania postępowań o udzielenie zamówienia publicznego. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni pozostaje proporcjonalne do zaistniałych okoliczności oraz nie narusza zasad prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w szczególności zasad uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców oraz przejrzystości, o których mowa w art. 16 ustawy Prawo zamówień publicznych. Mając na uwadze powyższe, skrócenie terminu składania ofert należy uznać za w pełni uzasadnione zarówno z punktu widzenia przepisów prawa, jak i konieczności ochrony nadrzędnego interesu publicznego, jakim jest zapewnienie ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych oraz bezpieczeństwa pacjentów.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33692200 Produkte für die parenterale Ernährung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33692510 Intravenöse Flüssigkeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZP/48/2026 "Dostawa preparatów i sprzętu dla pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi żywionych pozajelitowo i dojelitowo w warunkach domowych"
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, zwany również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym” oraz załącznik nr 7 – „wzór umowy” do SWZ.
Interne Kennung: ZP/48/2026 „Dostawy preparatów i sprzętu dla pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi żywionych pozajelitowo i dojelitowo w warunkach domowych”
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZP/48/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33692200 Parenteral nutrition products
Additional classification (cpv): 33692510 Intravenous fluids
5. Lot
Lot: LOT-0001