2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie komunalne na terenie Miasta i Gminy Warka w 2025 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1) Utrzymanie czystości na terenie miasta w tym: omiatanie placów, dróg i ciągów pieszych oraz utrzymanie czystości na posesjach komunalnych. 2)Wywóz i utylizacja nieczystości stałych z ulic, chodników i placów na terenie miasta. 3)Utrzymanie zieleni na terenach zielonych na terenie Miasta i Gminy. Szczegółowy opis został zawarty w SWZ.
Interne Kennung: IR.271.3.29.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 90511300 Müllsammlung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1) utrzymanie czystości na terenie miasta w tym: omiatanie placów, dróg i ciągów pieszych oraz utrzymanie czystości na posesjach komunalnych w tym: a) wiosenne mechaniczne zamiatanie ulic po sezonie zimowym – usuwanie piasku i nieczystości pozostałych po zimie przy pomocy samobieżnej polewaczko-zamiatarki – 35,0 km; b) wiosenne omiatanie chodników po okresie zimowym – usuwanie piasku i nieczystości pozostałych po zimie – 9.310 m2; c) codzienne sprzątanie chodników na terenie Miasta – prace rozpoczynane codziennie od godziny 6.00 powierzchnia 9.310 m2; d) usuwanie piasku i nieczystości z ulic na terenie Miasta – przeprowadzane na bieżąco w miarę potrzeby przy pomocy mechanicznej samojezdnej polewaczko-zamiatarki-35,0 km; e) jesienne mechaniczne zamiatanie ulic przed sezonem zimowym – usuwanie piasku i nieczystości przy pomocy samobieżnej polewaczko-zamiatarki - 35,00 km; f) utrzymanie czystości nieruchomości komunalnych 15.582 m2 (wg wykazu stanowiącego załącznik nr 1), - omiatanie terenu nieruchomości komunalnych ok. 10.856 m2, - omiatanie chodników przyległych do nieruchomości komunalnych 4.926 m2, - utrzymanie w czystości i porządku miejsc wokół pojemników na odpady na ww. terenach - utrzymanie pojemników na odpady na ww. terenach w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, g) wykonywanie innych prac porządkowych mających na celu utrzymanie czystości i porządku w mieście, h) usuwanie porzuconych pojazdów mechanicznych z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania. 2) Wywóz i utylizacja nieczystości stałych z ulic, chodników i placów na terenie miasta. a) wywóz odpadów zebranych w czasie sprzątania ulic i placów – odpady o kodzie „20 03 03 Odpady z ulic i placów” muszą być przekazane do utylizacji do odpowiednich instalacji (składowisko odpadów mające pozwolenia na składowanie tych odpadów itp.): - orientacyjna ilość odpadów z ulic i placów zbierana w roku – około 500 ton; b) wyposażenie terenów pasów drogowych w obrębie miasta oraz pozostałych terenach gminy Warka w pojemniki do zbierania odpadów (kosze na śmieci); c) usuwanie odpadów z pojemników usytuowanych na terenach ww. pasów drogowych w obrębie miasta oraz na pozostałych terenach Gminy Warka; d) transport zebranych odpadów o kodzie „20 03 01 zmieszane odpady komunalne” do odpowiedniej instalacji komunalnej, - orientacyjna ilość odpadów z koszy zbierana w ciągu roku – około 1.500 ton; e) utrzymanie w czystości i porządku miejsc wokół koszy na śmieci; f) utrzymanie koszy na śmieci w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym; g) odbiór odpadów zgromadzonych po zbieraniu w ramach akcji organizowanych przez Gminę Warka – np. „Sprzątanie świata”. 3) Utrzymanie zieleni na terenach zielonych na terenie Miasta i Gminy. a) coroczne nasadzenia kwiatów na terenie Miasta: - nasadzenia wiosennych kwiatów (bratki itp.) – rodzaje kwiatków uzgadniane z Urzędem Miejskim: ilość wiosennych kwiatków do nasadzenia – około 6 000 sztuk; - nasadzenia podstawowych rodzajów kwiatów (begonie itp.) – rodzaje i kolorystyka kwiatków uzgadniane z Urzędem Miejskim: - ilość podstawowych rodzajów kwiatów do nasadzenia – około 5.500 sztuk; - nasadzenia chryzantem przed Świętem Zmarłych (ilość chryzantem do nasadzenia – około 500 sztuk). b) coroczne nasadzenia drzew i krzewów w pasach drogowych na terenie Miasta: - rodzaje i ilości nasadzanych drzew i krzewów zależą od ilości nowych i remontowanych ulic i pasów drogowych; - wymiana uszkodzonych lub zniszczonych drzew i krzewów w pasach drogowych na terenie Miasta; c) bieżąca pielęgnacja terenów zielonych oraz bieżące utrzymanie zieleni w należytym stanie około 74 986 m2 według załącznika nr 2 + co najmniej 8000 m2 łąki „Ochrona bioróżnorodności” tj. - koszenie i grabienie trawy; - koszenie trawy i konserwacja 100,0 m brzegów rzeki Strzyżynki w okolicach obiektu mostowego w Warce przy ul. Łąkowej; - koszenie, grabienie i wywiezienie trawy na łące o powierzchni co najmniej 8 000 m2, lekkim sprzętem w II terminach tj. połowa czerwca i we wrześniu danego roku (dz. 1885/210 wg załącznika graficznego); - koszenie, grabienie i wywiezienie trawy na skarpach i poboczu ścieżek pieszo rowerowych wzdłuż rzeki Pilicy oraz wzdłuż ulicy Mostowej; -przycinanie krzewów kwitnących jednorocznych po kwitnieniu oraz na pędach tegorocznych wczesną wiosną; -zabezpieczenie w razie utraty stabilności drzew; - cięcia formujące żywopłoty do 120 cm 3-krotnie w roku; - cięcia korygujące kształt drzewa, typowy dla danego gatunku; - usuwanie roślin zdrewniałych (samosiewy drzew, krzewów); - odchwaszczanie, pielenie ręczne; - opryskiwanie interwencyjne w celu ograniczenia populacji szkodników lub patogenów chorobotwórczych; - uzupełnianie wykończenia powierzchni pod roślinami, ściółkowanie korą; - nawożenie wiosenne i jesienne; - podlewanie kwiatów i trawy w okresach słonecznej i suchej pogody – przeprowadzane w godzinach późnowieczornych lub wczesnorannych; - dosiewanie trawy; - dosadzanie drzew; - dosadzenia zniszczonych kwiatów; - grabienie liści; - prześwietlanie drzew i krzewów w tym usuwanie drobnych suchych konarów, pędów chorych, zmarzniętych, uszkodzonych; - wycinka drzew i krzewów wg obowiązujących przepisów; d) pielęgnacja terenów zielonych wokół miejsc pamięci narodowej oraz grobów na cmentarzu parafialnym w Warce (miejsca pamięci narodowej): - 8 miejsc pamięci narodowej na terenie Miasta; - 13 grobów na terenie Miasta i Gminy Warka; e) utylizacja trawy, gałęzi oraz liści – powstały odpad o kodzie „20 02 01 Odpady ulegające biodegradacji” może być przekazany do Stacji Przeładunku Odpadów Komunalnych SPOK lub instalacji komunalnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Orientacyjna ilość odpadów zielonych zbierana w okresie sezonu – 500 ton. Dalszy opis zawarty jest w SWZ.