668786-2026 - Ergebnis
Dänemark – Bedarfspersonenbeförderung – Udbud af visiteret kørsel
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af visiteret kørsel
Beschreibung: Ordregiver udbyder befordring af alle borgere, som er visiteret til befordring på forskelligt lovgrundlag, svømmekørsel samt diverse øvrige typer af faste kørsler. Kommunen befordrer ikke selv borgere med egne ressourcer. Udbuddet omfatter som udgangspunkt kun befordring indenfor Høje-Taastrup kommunes kommunegrænse. Udbuddet er opdelt i 5 overordnede ydelseskategorier som beskrevet i udbudsbetingelsernes punkt 1.2.1.
Vorherige Bekanntmachung: 652931-2026
Interne Kennung: 742949
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delkontrakt 1: Ydelseskategorierne 1, 3 og 5
Beschreibung: Denne delaftale omhandler kørsel jf. Ydelseskategorierne 1, 3 og 5 som beskrevet i udbudsbetingelsernes punkt 1.2.1. Befordringen vil skulle udføres med liftbus.
Interne Kennung: 742951
Los: LOT-0002
Titel: Delkontrakt 2: Ydelseskategorierne 2 og 4
Beschreibung: Denne delaftale omhandler kørsel jf. Ydelseskategorierne 2 og 4 som beskrevet i udbudsbetingelsernes punkt 1.2.1. Befordringen vil skulle udføres med stor bus.
Interne Kennung: 742952