2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na adaptacji i rewitalizacji zabytkowych budynków poprzemysłowych zlokalizowanych na terenie północnym Muzeum Śląskiego w Katowicach
Beschreibung: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych zwanej dalej „ustawą Pzp”, z zachowaniem zasad w niej określonych oraz wydanych na jej podstawie aktów wykonawczych. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 2. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. 3. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. Zamówienie jest realizowane w ramach i na potrzeby projektów: 1) Adaptacja budynków poprzemysłowych byłej kuźni i warsztatu mechanicznego na funkcje ekspozycyjną i edukacyjną Muzeum Śląskiego w Katowicach – w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, Działanie 7.1. Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej (dalej: FEnIKS); 2) Adaptacja zabytkowych budynków pokopalnianych na potrzeby Muzeum Śląskiego w Katowicach – w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Działanie FESL.10.09 Ponowne wykorzystanie terenów poprzemysłowych, zdewastowanych, zdegradowanych na cele rozwojowe regionu (dalej: FESL). Przedsięwzięcie obejmuje w szczególności adaptację i rewitalizację zespołu zabytkowych budynków poprzemysłowych zlokalizowanych na północnym terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach, w tym: 1) Kuźnia i Warsztat Mechaniczny (projekt FEnIKS), 2) Wieża Ciśnień i Warsztat Rymarza (projekt FESL), 3) Maszynownia szybu „Bartosz” (projekt FESL), 4) Nadszybie szybu „Bartosz” (projekt FESL), 5) Elektrownia „Bartosz” (projekt FESL), wraz z zagospodarowaniem terenu. Zakres zamówienia obejmuje kompleksowy remont, przebudowę, rozbudowę oraz adaptację budynków do nowych funkcji ekspozycyjnych, edukacyjnych i muzealnych, wraz z zagospodarowaniem terenu, wykonaniem infrastruktury technicznej i dostosowaniem obiektów do współczesnych standardów użytkowych, konserwatorskich i zapewnienia dostępności. Istniejącą zabudowę stanowią zabytkowe obiekty poprzemysłowe dawnej kopalni KWK Katowice, funkcjonującej od 1823 r. do momentu jej likwidacji w 1999 r. Budynki wykonane zostały w technologii tradycyjnej z cegły pełnej i charakteryzują się spójną stylistyką architektoniczną oraz układem konstrukcyjnym. Przedmiotowe budynki pozostają nieużytkowane od czasu zamknięcia kopalni w 1999 roku. 4. Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp (zwanych dalej „zamówieniami podobnymi”), polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, tj.: przewiduje się, że będą powtórzone roboty budowlane w zakresie robót opisanych w PFU realizowanych w obiektach oraz na terenie zewnętrznym objętych niniejszym przedmiotem zamówienia. Przedmiot, wielkość i zakres zamówień podobnych obejmuje: 1. Dokumentację projektową i nadzór autorski 2. Roboty budowlane: 1) Roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe 2) Roboty ziemne i fundamentowe 3) Zasadnicze prace budowlano-konstrukcyjne 4) Dach / stropodach 5) Stolarka i ślusarka 6) Roboty wykończeniowe 7) Instalacje sanitarne 8) Instalacje elektryczne i teletechniczne 9) Wyposażenie obiektu 3. Odnawialne źródła energii: 1) Fotowoltaika 2) Wody Kopalniane 4. Zagospodarowanie terenu: 1) Remediacja oraz rekultywacja 2) Roboty przygotowawcze 3) Roboty rozbiórkowe 4) Zieleń i tereny biologicznie czynne 5) System pielęgnacji i utrzymania zieleni 6) Infrastruktura terenów zielonych 7) Tereny utwardzone (drogi, place, ciągi piesze i pieszo-jezdne) 8) Tereny utwardzone (infrastruktura towarzysząca) 9) Mała architektura 10) Mała architektura (elementy uzupełniające) 11) Instalacje zewnętrzne 12) Oświetlenie terenu i instalacje elektroenergetyczne 13) SIW. Szczegółowy opis przedmiotu, wielkość i zakres zamówień podobnych został określony w załączniku nr 1.4 do SWZ. Zamówienia podobne będą udzielane na następujących warunkach: 1) na warunkach określonych w Istotnych postanowieniach umowy (Załącznik nr 2 do SWZ), w tym dotyczących warunków płatności, 2) pod warunkiem, że Zamawiający będzie posiadał niezbędne środki finansowe oraz Wykonawca zaakceptuje Istotne warunki dotychczasowej umowy, a Strony w wyniku negocjacji uzgodnią wysokość wynagrodzenia oraz termin wykonania takiego zamówienia. 3) postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia podobnego będzie prowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki, o którym mowa w art. 213 ust. 1 ustawy Pzp, zgodnie z zasadami przewidzianymi w ustawie Pzp.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45111100 Abbrucharbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45223100 Zusammenbau von Metallkonstruktionen, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45236000 Oberbauarbeiten, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45261210 Dachdeckarbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45262310 Stahlbetonarbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45421100 Einbau von Türen und Fenstern sowie Zubehör, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 45313100 Installation von Aufzügen, 51310000 Installation von Rundfunk-, Fernseh-, Audio- und Videogeräten, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7.07.1994 r. Prawo budowlane. Przedsięwzięcie obejmuje w szczególności adaptację i rewitalizację zespołu zabytkowych budynków poprzemysłowych zlokalizowanych na północnym terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach, w tym: 1) Kuźnia i Warsztat Mechaniczny (FEnIKS), 2) Wieża Ciśnień i Warsztat Rymarza (FESL), 3) Maszynownia szybu „Bartosz” (FESL), 4) Nadszybie szybu „Bartosz” (FESL), 5) Elektrownia „Bartosz” (FESL), wraz z zagospodarowaniem terenu. Lokalizacja inwestycji: Katowice, ul. T. Dobrowolskiego 1. Działki: nr 74/77, 106/95, 106/91, 106/60, 106/89, 106/90 obręb 002 Dz. Bogucice-Zawodzie, Miasto Katowice, województwo śląskie, jednostka ewidencyjna 246901_1. Obszar inwestycji obejmuje około 21 589 m2. Budynki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie zrewitalizowanej i funkcjonującej części Muzeum Śląskiego w Katowicach. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje w szczególności: 1) wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, w tym projektu budowlanego, projektów wykonawczych i branżowych oraz dokumentacji formalnoprawnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, 2) realizację robót budowlanych zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, PFU, przepisami prawa budowlanego, warunkami technicznymi oraz normami, 3) zapewnienie pełnej koordynacji międzybranżowej, 4) realizację robót z zachowaniem przepisów BHP i ochrony zdrowia, 5) przygotowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, 6) wyposażenie budynków w całą wymaganą infrastrukturę techniczną, 7) wykonanie elementów systemu informacji wizualnej (wewnątrz budynków i na terenie zewnętrznym), 8) skomunikowanie systemów obsługi obiektów (między innymi monitoring, sieci LAN, kontrola dostępu, system ppoż., system BMS) z obiektem głównym siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach [MS-GG], 9) zagospodarowanie terenu zewnętrznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą. 10) Zakres robót obejmuje ponadto: a) Instalację ogrzewania wykorzystującą wody kopalniane. W ramach inwestycji należy zaprojektować, wykonać, uruchomić i przekazać do użytkowania instalację ogrzewania dla wszystkich obiektów objętych przedsięwzięciem, zasilaną z odnawialnego źródła energii w postaci wód kopalnianych. b) Zadaszenie z łuków Supersamu c) Schody terenowe i widownia d) Zbiorniki wodne e) Mała architektura i wyposażenie terenu f) Instalacje zewnętrzne g) Zieleń i zagospodarowanie krajobrazowe 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji zostały określone w następujących dokumentach: 1) Istotne Zagadnienia Realizacyjne – zał. 1.1 do SWZ, 2) Opis podziału zadania na część podstawową i na część objętą prawem opcji – zał. 1.2 do SWZ, 3) Program Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) wraz z załącznikami – zał. 1.3 do SWZ, 4) Istotne postanowienia umowy – zał. 2 do SWZ, 5) Wymagania dotyczące serwisu, konserwacji bieżącej i utrzymania – zał. 2.1 do SWZ, 3. Termin wykonania zamówienia: Termin rozpoczęcie wykonywania zamówienia: od dnia zawarcia umowy. Z uwagi na odmienne terminy zakończenia projektów finansowanych ze środków: 1) Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS), 2) Funduszy Europejskich dla Śląskiego (FESL), zakłada się, że inwestycje realizowane w ramach tych projektów będą zakończone w różnych terminach, a zakres rzeczowy przypisany do każdego projektu musi zostać ukończony, odebrany i rozliczony oddzielnie. W związku z powyższym Wykonawca jest zobowiązany do: 1) prowadzenia robót w sposób zapewniający możliwość odrębnego zakończenia, odbioru i rozliczenia zakresów realizowanych w ramach projektów FEnIKS i FESL. 2) przygotowania i przeprowadzenia niezależnych procedur odbiorów końcowych, oddzielnie dla każdego projektu i dla każdego budynku. 3) zapewnienia, aby zakresy stanowiące części wspólne (w szczególności: zagospodarowanie terenu, instalacje zewnętrzne, systemy i urządzenia współdzielone) zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób i w takich terminach, aby możliwe było uruchomienie i użytkowanie poszczególnych budynków w ramach każdego projektu niezależnie od siebie. 4) zaplanowania harmonogramu robót w sposób umożliwiający przekazanie do użytkowania budynków w terminach wynikających z harmonogramów projektów. Szczegóły dotyczące warunków odbioru przedmiotu zamówienia określono w Istotnych postanowieniach umowy. Zakwalifikowanie budynków do projektów: 1) Projekt FEnIKS obejmuje: Kuźnię i Warsztat Mechaniczny (Budynek A). 2) Projekt FESL obejmuje: Wieżę Ciśnień i Warsztat Rymarza (Budynek B), Maszynownię szybu „Bartosz” (Budynek C), Nadszybie szybu „Bartosz” (Budynek D), Elektrownię „Bartosz” (Budynek E). Ustala się następujące terminy wykonania robót budowlanych w zakresie zamówienia podstawowego: a) w ramach Projektu FEnIKS – do 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jednak nie później niż do dnia 30.09.2028r.; b) w ramach Projektu FESL – do 33 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jednak nie później niż do dnia 30.06.2029r. Termin zakończenia realizacji: zakresu FEnIKS: 30.09.2028r., zakresu FESL: 30.06.2029r. Termin wykonania robót budowlanych zostanie uznany za osiągnięty w przypadku, gdy przed jego nadejściem Wykonawca zakończy wszelkie próby i sprawdzenia oraz roboty i prace, teren budowy zostanie uprzątnięty, a roboty zostaną zgłoszone jako gotowe do Odbioru Końcowego, pod warunkiem, że odbiór ten zostanie pozytywnie dokonany. W ramach zamówienia podstawowego Wykonawca jest zobowiązany do realizacji Usługi Konserwacji i Serwisu w okresie 3 miesięcy począwszy od dnia uzyskania ostatniego pozwolenia (tj. kompletu pozwoleń) na użytkowanie względem ostatniego budynku (wszelkich budynków, obiektów), dla której wydano pozwolenie na użytkowanie, przy czym przed rozpoczęciem biegu tego terminu Wykonawca zagwarantuje utrzymanie wszelkich systemów i instalacji, tak by zapewnić ich pełną sprawność i zachować gwarancję producenta. 4. Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45111100 Abbrucharbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45223100 Zusammenbau von Metallkonstruktionen, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45236000 Oberbauarbeiten, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45261210 Dachdeckarbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45262310 Stahlbetonarbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45421100 Einbau von Türen und Fenstern sowie Zubehör, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 45313100 Installation von Aufzügen, 51310000 Installation von Rundfunk-, Fernseh-, Audio- und Videogeräten, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamówienie obejmuje opcje. Szczegółowy opis zamówienia opcjonalnego, w tym opis podziału zadania na część podstawową i na część objętą prawem opcji, określono w Załącznikach nr 1.2 i 2.1 do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z zamówienia opcjonalnego na zasadach określonych w Istotnych postanowień umowy. Opcje obejmują: Opcja zamówienia nr 1 - Wyposażenie sceniczne – nagłośnienie, budynek Elektrownia „Bartosz” Opcja zamówienia nr 2 - Wyposażenie sceniczne – audio i komunikacja, budynek Elektrownia „Bartosz” Opcja zamówienia nr 3 - Wyposażenie sceniczne – system multimedialny przestrzeni widowiskowej S.0.20, budynek Elektrownia „Bartosz” Opcja zamówienia nr 4 - Wyposażenie sceniczne – system multimedialny obsługi sceny S.1.20, budynek Elektrownia „Bartosz” Opcja zamówienia nr 5 - Wyposażenie sceniczne – system oświetlenia scenicznego, budynek Elektrownia „Bartosz” Opcja zamówienia nr 6 - Wyposażenie przestrzeni wejściowej S.0.21 – Ekran LED, budynek Elektrownia „Bartosz” Opcja zamówienia nr 7 - Wyposażenie sceniczne – mechanika sceniczna dolna, budynek Elektrownia „Bartosz” Opcja zamówienia nr 8 - System multimedialny – sala twórcza S.1.22, budynek Elektrownia „Bartosz” Opcja zamówienia nr 9 - System multimedialny – sala twórcza S.2.11, budynek Elektrownia „Bartosz” Opcja zamówienia nr 10 - System Informacji Wizualnej Opcja zamówienia nr 11 - Wykonanie i montaż zadaszenia placu z wykorzystaniem zabytkowych przęseł dawnej hali „Supersam” Opcja zamówienia nr 12 - Dostawa i montaż paneli fotowoltaicznych Opcja zamówienia nr 13 - Wyposażenie terenu – elementy małej architektury Opcja zamówienia nr 14 - Wykonanie nasadzeń oraz zieleni Opcja zamówienia nr 15 - Siłownia terenowa Opcja zamówienia nr 16 - Usług Konserwacji i Serwisu przez okres 12 miesięcy Uruchomienie każdej z opcji wymaga złożenia Wykonawcy odrębnego pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z danej opcji. Oświadczenie będzie składane w formie pisemnej, zgodnie z zasadami reprezentacji Zamawiającego.