66900-2025 - Ergebnis
Polen – Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport) – Dowóz uczniów do szkół na terenie Gminy Gryfino w roku 2025
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dowóz uczniów do szkół na terenie Gminy Gryfino w roku 2025
Beschreibung: Główne aspekty procedury: 1. Wykonawca jest zobowiązany do oferty dołączyć oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie elektronicznej wypełniony Jednolity Europejski Dokument Zamówienia , o którym mowa w art 125 ust. 2 ustawy p.z.p. (zwanym dalej JEDZ) w zakresie wskazanym w pkt. 25 niniejszej SWZ. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α w części IV i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV. 2. Oferty stanowią formularze ofert zgodne z załącznikami nr 1 i 2 do SWZ. Składając ofertę Wykonawca obowiązany jest złożyć za pośrednictwem platformy e­ zamówienia dokumenty określone w pkt 26 SWZ. 3. W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem platformy e­zamówienia. 4. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz wymagania techniczne i organizacyjne przesyłania dokumentów elektronicznych i informacji zostały opisane w pkt. 29 SWZ. 5. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy PZP, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 PZP oraz 2) oraz w art. 109 ust. 1 pkt 1,4,5,7 PZP. 6. W postępowaniu zastosowanie mają również obligatoryjne podstawy wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia wskazane w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 7. W postępowaniu zastosowanie mają również obligatoryjne podstawy wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia wskazane w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 8. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zostały określone w SWZ. 9. W sprawach nieuregulowanych przepisami ustawy PZP do postępowania będą miały zastosowanie przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny.
Interne Kennung: BT.3300-4/24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße), 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia polega na zapewnieniu transportu związanego z realizacją usługi dowozu uczniów do szkół z terenu Gminy Gryfino. Przewóz obejmuje trasę: z miejsca zamieszkania (miejsce wyznaczone) do szkół autobusami wykonującymi przewozy osób na liniach regularnych w krajowym transporcie drogowym, uczniowie mają pierwszeństwo przejazdu. 2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany poprzez zakup imiennych biletów miesięcznych szkolnych na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. z 2018 r. poz. 295 ze zm.). 3. Rozliczenie usługi objętej niniejszym postępowaniem następować będzie na podstawie miesięcznej listy uczniów. Listy będą każdorazowo wystawiane w terminie końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym będą obowiązywać. 4. Przewozy będą realizowane w dni robocze z wyłączeniem wakacji, ferii, przerw świątecznych, dni wolnych od zajęć oraz dni w których szkoły będą całkowicie zamknięte z powodu okoliczności związanych z wystąpieniem epidemii, w tym m.in. wirusa SARS­CoV­2 lub choroby wywołanej tym wirusem (COVID­19). W przypadku odpracowywania zajęć szkolnych w innym dniu, wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić przewóz uczniom zgodnie z ustaleniami z osobami reprezentującymi placówki oświatowe objęte niniejszym zamówieniem. Uczniowie w trakcie przewozu powinni mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. 5. Niniejszym postępowaniem objęty jest transport (trasa: miejsce zamieszkania – szkoła – miejsce zamieszkania) do następujących placówek na terenie Gminy Gryfino: 1) Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gryfinie, ul. Łużycka 22, 2) Szkoła Podstawowa w Chwarstnicy, ul. Gryfińska 19, 3) Szkoła Podstawowa w Gardnie, ul Niepodległości 1, 4) Szkoła Podstawowa w Żabnicy, ul. Długa 20, 5) Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gryfinie, ul. Iwaszkiewicza 70, 6. Zamawiający udostępnia planowany rozkład jazdy w roku 2025 – załącznik nr 4 do SWZ. Szczegółowe rozkłady jazdy uczniów objętych zamówieniem zostaną ustalone na piśmie przez Wykonawcę, na podstawie propozycji – wniosków dyrektorów szkół. Przygotowane rozkłady jazdy wymagają akceptacji dyrektorów szkół. Szczegółowe rozkłady jazdy powinny być opracowane na każdą szkołę oddzielnie, z uwzględnieniem następujących danych: dni kursowania, trasa przejazdu, przystanki i godziny odjazdu, długość trasy w km. 7. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany kierunków, trasy dowozu i odwozu, ilości przewożonych uczniów oraz przebiegu kilometrów w związku z sytuacja demograficzną i migracyjną ludności o czym przewoźnik zostanie poinformowany w celu opracowania rozkładu jazdy i uzyskania odpowiedniego zezwolenia na regularne przewozy osób. 8. Rozkłady jazdy mogą ulec zmianie w przypadku: zmiany planów lekcji, reorganizacji lub likwidacji szkół lub innych przyczyn uzasadnionych potrzebami szkoły. 9. Zamawiający oświadcza, że w roku 2025 transport uczniów do szkół obejmie 524 uczniów. Liczba dowożonych uczniów w okresie objętym niniejszym zamówieniem nie jest wartością minimalną i może ulec zmianie względem wskazanej powyżej liczby w zależności od liczby uczniów uczęszczających do szkół w danym roku szkolnym oraz przesłanek wskazanych w pkt. 7 i 8. 10. Transport uczniów powinien odbywać się pod opieką osób dorosłych, których obecność w pojazdach zapewni Zamawiający. Wykonawca zapewni bezpłatne bilety dla opiekunów. 11. W razie awarii autobusu Wykonawca zapewni zastępczy autobus.
Interne Kennung: cz. I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung, 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
Los: LOT-0002
Titel: Dowozy i odwozy uczniów szkół Gminy Gryfino do Centrum Sportu i Rekreacji w Gryfinie
Beschreibung: 1. Dowozy i odwozy uczniów szkół Gminy Gryfino do Centrum Sportu i Rekreacji w Gryfinie na podstawie opłaty wynikającej z ilości przejechanych kilometrów i stawki za jeden km. 2. Zamawiający udostępnia planowany rozkład jazdy w roku 2025 – załącznik nr 5 do SWZ, oraz oświadcza że w roku 2025r. miesięczna długość trasy dowozu wyniesie maksymalnie 500 km. Nie jest to wartość minimalna i może ulegać w trakcie trwania roku przewozów. 3. Transport na trasie szkoła­ Centrum Sportu i Rekreacji w Gryfinie – szkoła z następujących placówek: 1) Szkoła Podstawowa w Chwarstnicy, Gryfińska 19, 2) Szkoła Podstawowa w Gardnie, ul Niepodległości 1, 3) Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gryfinie, ul. 9 Maja 4, 4) Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gryfinie, ul. Iwaszkiewicza 70, 5) Szkoła Podstawowa w Żabnicy, ul. Długa 20 i Szkoła Podstawowa w Radziszewie, ul. Szczecińska 54 – przejazd łączony. 4. Przewozy odbywać się będą zgodnie z propozycjami dyrektorów szkół. Terminy przewozów mogą ulegać zmianie w przypadku: zmiany planów lekcji w trakcie roku szkolnego, reorganizacji lub likwidacji szkół, innych przyczyn uzasadnionych potrzebami szkoły. 5. Kursowanie autobusów odbywać się będzie w dni nauki szkolnej. 6. Wykonawca nie będzie naliczał Zleceniodawcy kosztów dodatkowych związanych z dojazdem do miejsca początkowego etapu trasy oraz powrotu z końcowej miejscowości do miejsca parkowania pojazdu. 7. Płatność na podstawie faktury wystawionej w wysokości iloczynu przejechanych kilometrów i stawki za jeden km. 8. Transport uczniów powinien odbywać się pod opieką osób dorosłych, których obecność w pojazdach zapewni Zamawiający. 9. W razie awarii autobusu Wykonawca zapewni zastępczy autobus. 10. Wykonawca zobowiązany jest do kontrolowania trzeźwości kierowców prowadzących autobusy, które przewożą uczniów.
Interne Kennung: cz. II