See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przewóz uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2026/2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi przewozu uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój w roku szkolnym 2026/2027 w okresie od 1 września 2026 r. do 31 października 2026 r., na trasie dom – przedszkole/szkoła/placówka – dom, wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu, zgodnie z przepisami ustawy Prawo oświatowe. Transport dzieci i uczniów niepełnosprawnych z terenu Miasta Jastrzębie-Zdrój do szkół zlokalizowanych w innych miastach województwa śląskiego, tj. Katowicach, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim, Racibórz oraz Żorach, a następnie ich odwóz do przystanku najbliższego miejscu zamieszkania dziecka, organizowany w dni zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2026/2027– około 11 uczniów w każdym roku szkolnym. W ramach realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest do dysponowania odpowiednią liczbą pojazdów spełniających co najmniej normę emisji spalin Euro 6, w tym pojazdów dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, a także odpowiednim personelem, w szczególności kierowcami posiadającymi wymagane uprawnienia oraz opiekunami zapewniającymi bezpieczeństwo uczniów w trakcie przewozu. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia elastycznego dostosowania pojazdów do zmieniającej się struktury przewożonych uczniów, w szczególności poprzez podstawienie pojazdu spełniającego wymagania techniczne i bezpieczeństwa adekwatne do aktualnych potrzeb. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany lokalizacji placówek oświatowych objętych zamówieniem w trakcie realizacji umowy, w szczególności w związku z prowadzonymi lub planowanymi pracami budowlanymi, remontowymi lub inwestycyjnymi (np. budową nowych obiektów lub przeniesieniem siedziby placówki). Zmiana lokalizacji placówki nie stanowi zmiany przedmiotu zamówienia, a Wykonawca zobowiązany będzie do dostosowania realizacji usługi, w szczególności tras przewozu, do aktualnej lokalizacji placówek. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zleceniu dodatkowych przewozów uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych zlokalizowanych w Raciborzu oraz Chorzowie. Maksymalny zakres prawa opcji obejmuje: • dodatkowe przewozy na trasie Jastrzębie-Zdrój – Racibórz – Jastrzębie-Zdrój w łącznym wymiarze do 82 km, • dodatkowe przewozy na trasie Jastrzębie-Zdrój – Chorzów – Jastrzębie-Zdrój w łącznym wymiarze do 128 km. Przewozy realizowane w ramach prawa opcji będą wykonywane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego, z zastosowaniem cen jednostkowych wskazanych w załączniku nr 5 do zaproszenia. Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, a nie jego obowiązek. Przewozy realizowane w ramach prawa opcji będą wykonywane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego, z zastosowaniem cen jednostkowych wskazanych w załączniku nr 5 do zaproszenia. Zamawiający zastrzega, że skorzystanie z prawa opcji uzależnione będzie od rzeczywistych potrzeb oraz posiadania środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 4 do zaproszenia, tj. projektowanych postanowieniach umownych oraz jej załącznikach.
Interne Kennung: BZP.271.1.154.2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0002
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zleceniu dodatkowych przewozów uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych zlokalizowanych w Raciborzu oraz Chorzowie. Maksymalny zakres prawa opcji obejmuje: • dodatkowe przewozy na trasie Jastrzębie-Zdrój – Racibórz – Jastrzębie-Zdrój w łącznym wymiarze do 82 km, • dodatkowe przewozy na trasie Jastrzębie-Zdrój – Chorzów – Jastrzębie-Zdrój w łącznym wymiarze do 128 km. Przewozy realizowane w ramach prawa opcji będą wykonywane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego, z zastosowaniem cen jednostkowych wskazanych w załączniku nr 5 do zaproszenia. Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, a nie jego obowiązek. Przewozy realizowane w ramach prawa opcji będą wykonywane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego, z zastosowaniem cen jednostkowych wskazanych w załączniku nr 5 do zaproszenia. Zamawiający zastrzega, że skorzystanie z prawa opcji uzależnione będzie od rzeczywistych potrzeb oraz posiadania środków finansowych przeznaczonych na ten cel.