2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa agregatów prądotwórczych dla Gminy Siewierz w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa agregatów prądotwórczych dla Gminy Siewierz w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Postępowanie zostało podzielone na 3 części: Część I: Dostawa agregatów prądotwórczych mobilnych na potrzeby zapewnienia stałych dostaw wody pitnej oraz stałego odbioru ścieków na terenie Miasta i Gminy Siewierz. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę 22 agregatów prądotwórczych mobilnych na przyczepie do zasilania ujęć wody i przepompowni ścieków: - 7 agregatów prądotwórczych mobilnych na przyczepie do zasilania ujęć wody oraz - 15 agregatów prądotwórczych mobilnych na przyczepie do zasilania przepompowni ścieków. Szczegółowa charakterystyka urządzeń znajduje się w Załączniku 1 do niniejszej Specyfikacji warunków zamówienia. Część II: Dostawa agregatów prądotwórczych przenośnych na potrzeby doposażenia jednostek OSP w sprzęt niezbędny do działań związanych z obronnością. Przedmiotem zamówienia w Części II postępowania jest dostawa 3 agregatów prądotwórczych przenośnych 16 kVA oraz 9 sztuk agregatów prądotwórczych przenośnych o mocy 7kVA. Szczegółowa charakterystyka urządzeń znajduje się w Załączniku 1 do niniejszej Specyfikacji warunków zamówienia. Część III: Dostawa agregatów prądotwórczych stacjonarnych na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy Siewierz, Ośrodka Pomocy Społecznej w Siewierzu oraz Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. Przedmiot zamówienia w tej części postępowania obejmuje dostawę 4 agregatów prądotwórczych stacjonarnych w tym: - 1 agregat o mocy 100 kW na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy w Siewierzu, - 3 agregaty o mocy 60 kW na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej w Siewierzu i Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. Szczegółowa charakterystyka urządzeń został określony w Załączniku 1 do niniejszej Specyfikacji warunków zamówienia. Warunki zamówienia dotyczące każdej części postępowania: 2. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia sprzętu własnym transportem i na własny koszt do miejsca na terenie Gminy Siewierz, wskazanego przez Zamawiającego. Przed podpisaniem umowy Zamawiający wskaże Wykonawcy miejsce dostarczenia sprzętu. 3. Na realizację zamówienia Zamawiający uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 do 31 grudnia 2025 r. - Wojewoda na przekazał dotację na finansowanie następujących zadań własnych Zamawiającego z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej: a) Doposażenie gminnej bazy magazynowej w sprzęt niezbędny do realizacji zadań w sytuacjach kryzysowych oraz potrzeb związanych z ochroną ludności (dot. Części III postępowania), b) Doposażenie jednostek OSP w sprzęt niezbędny do działań związanych z ochroną ludności (dotyczy Części II postępowania), c) Zapewnienie stałych dostaw wody pitnej oraz stałego odbioru ścieków na terenie Miasta i Gminy Siewierz w związku z powyższym procedury odbiorowe, procedury związane z płatnościami oraz stosowne druki protokołów odbiorów muszą być dostosowane do wytycznych w/w programu (dotyczy Części I). 4. Kryteria stosowane w celu oceny równoważności: a) Zamawiający w przypadkach, w których nie mógł opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, opisuje te elementy poprzez wskazanie znaków towarowych. Takim wskazaniom towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. W takich przypadkach Zamawiający dopuszcza produkty równoważne pod względem ich jakości, docelowego przeznaczenia i spełnianych funkcji i walorów użytkowych. b) Użyte znaki handlowe, służą do określenia cech technicznych i jakościowych produktów, a nie są wskazaniem na konkretnego producenta. Nazwy handlowe Zamawiający traktuje jako informację uściślającą, która została użyta wyłącznie w celu przybliżenia potrzeb Zamawiającego. Dopuszcza się użycie do realizacji zamówienia produktów równoważnych, w stosunku do ich jakości, docelowego przeznaczenia i spełnianych funkcji i walorów użytkowych. c) Rozwiązania równoważne mają zapewnić uzyskanie parametrów zgodnych pod względem gabarytów, konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych), charakteru użytkowego (tożsamość funkcji), charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów), parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja), parametrów bezpieczeństwa użytkowania, standardów emisyjnych. d) Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, że zastosowane rozwiązania równoważne pozwolą osiągnąć wszystkie założenia funkcjonalne przedmiotu zamówienia. Ciężar udowodnienia, że produkty są równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. 5. Warunki płatności: Faktura Wykonawcy za zrealizowaną dostawę zostanie zapłacona jednorazowo, przelewem na rachunek Wykonawcy, w terminie 7 dni od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego. Podstawą do wystawienia faktury jest protokół zdawczo-odbiorczy kompletnego przedmiotu zamówienia podpisany przez przedstawiciela Zamawiającego. 6. Gwarancja: Wykonawca udzieli gwarancji na przedmioty zamówienia na okres minimum 24 miesięcy. Maksymalny okres gwarancji wynosi 5 lat. Jeśli Wykonawca zaoferuje dłuższy okres gwarancji, to wartość punktacji zostanie ustalona na poziomie przewidzianym dla okresu 5 lat. 7. Termin wykonania zamówienia Dotyczy każdej części: 15 grudnia 2025 r. W projektowanych postanowieniach umownych, stanowiących Załącznik 6 do SWZ Zamawiający przewidział możliwość dokonania zmian w umowie m. in. zakresie zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy.
Interne Kennung: RIZP.271.21.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych doszedł do wniosku, że rozstrzygnięcie ww. postępowania i zawarcie umowy w ustawowym terminie nie jest możliwe, ponieważ środki, które zostały mu przyznane na zrealizowanie niniejszego zadania muszą być wydatkowane do 31 stycznia 2025 r. Umowę dotacji wraz z wykazem asortymentu, jaki może być zakupiony w ramach programu, Zamawiający otrzymał dopiero 7 października 2025 r., nie miał więc możliwości wcześniejszego ogłoszenia przetargu. Biorąc pod uwagę czas trwania każdego etapu postępowania (składanie ofert, badanie ofert, ewentualne wyjaśnienia ofert/poprawy omyłek, uzupełnianie podmiotowych środków dowodowych, oraz okres od wyboru oferty do momentu upływu terminu na skorzystanie przez wykonawców ze środków ochrony prawnej), a także czas potrzebny na realizację umowy, Zamawiający oszacował, że wyznaczenie 30-dniowego terminu na składanie ofert, wiązałoby się z ryzykiem niezrealizowania zadania w terminie i utratą przyznanych środków. W związku z powyższym, Zamawiający uznał, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składnia ofert, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy jest w pełni uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31120000 Generatoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31122000 Stromerzeugungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa agregatów prądotwórczych mobilnych na potrzeby zapewnienia stałych dostaw wody pitnej oraz stałego odbioru ścieków na terenie Miasta i Gminy Siewierz
Beschreibung: 1.Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę 22 agregatów prądotwórczych mobilnych na przyczepie do zasilania ujęć wody i przepompowni ścieków: - 7 agregatów prądotwórczych mobilnych na przyczepie do zasilania ujęć wody oraz - 15 agregatów prądotwórczych mobilnych na przyczepie do zasilania przepompowni ścieków (tj. 14 agregatów o mocy 16kW i 1 agregat o mocy 60kW). Szczegółowa charakterystyka urządzeń znajduje się w Załączniku 1 do niniejszej Specyfikacji warunków zamówienia. 2. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia sprzętu własnym transportem i na własny koszt do miejsca na terenie Gminy Siewierz, wskazanego przez Zamawiającego. Przed podpisaniem umowy Zamawiający wskaże Wykonawcy miejsce dostarczenia sprzętu. 3. Na realizację zamówienia Zamawiający uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 do 31 grudnia 2025 r. - Wojewoda na przekazał dotację na finansowanie zadań własnych Zamawiającego z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej, takich, jak: Zapewnienie stałych dostaw wody pitnej oraz stałego odbioru ścieków na terenie Miasta i Gminy Siewierz. W związku z powyższym procedury odbiorowe, procedury związane z płatnościami oraz stosowne druki protokołów odbiorów muszą być dostosowane do wytycznych w/w programu. 4. Kryteria stosowane w celu oceny równoważności: a) Zamawiający w przypadkach, w których nie mógł opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, opisuje te elementy poprzez wskazanie znaków towarowych. Takim wskazaniom towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. W takich przypadkach Zamawiający dopuszcza produkty równoważne pod względem ich jakości, docelowego przeznaczenia i spełnianych funkcji i walorów użytkowych. b) Użyte znaki handlowe, służą do określenia cech technicznych i jakościowych produktów, a nie są wskazaniem na konkretnego producenta. Nazwy handlowe Zamawiający traktuje jako informację uściślającą, która została użyta wyłącznie w celu przybliżenia potrzeb Zamawiającego. Dopuszcza się użycie do realizacji zamówienia produktów równoważnych, w stosunku do ich jakości, docelowego przeznaczenia i spełnianych funkcji i walorów użytkowych. c) Rozwiązania równoważne mają zapewnić uzyskanie parametrów zgodnych pod względem gabarytów, konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych), charakteru użytkowego (tożsamość funkcji), charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów), parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja), parametrów bezpieczeństwa użytkowania, standardów emisyjnych. d) Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, że zastosowane rozwiązania równoważne pozwolą osiągnąć wszystkie założenia funkcjonalne przedmiotu zamówienia. Ciężar udowodnienia, że produkty są równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. 5. Warunki płatności: Faktura Wykonawcy za zrealizowaną dostawę zostanie zapłacona jednorazowo, przelewem na rachunek Wykonawcy, w terminie 7 dni od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego. Podstawą do wystawienia faktury jest protokół zdawczo-odbiorczy kompletnego przedmiotu zamówienia podpisany przez przedstawiciela Zamawiającego. 6. Gwarancja: Wykonawca udzieli gwarancji na przedmioty zamówienia na okres minimum 24 miesięcy. Maksymalny okres gwarancji wynosi 5 lat. Jeśli Wykonawca zaoferuje dłuższy okres gwarancji, to wartość punktacji zostanie ustalona na poziomie przewidzianym dla okresu 5 lat.
Interne Kennung: Część I
Menge: 22 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa agregatów prądotwórczych przenośnych na potrzeby doposażenia jednostek OSP w sprzęt niezbędny do działań związanych z obronnością
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w Części II postępowania jest dostawa 3 agregatów prądotwórczych przenośnych 16 kVA oraz 9 sztuk agregatów prądotwórczych przenośnych o mocy 7kVA. Szczegółowa charakterystyka urządzeń znajduje się w Załączniku 1 do niniejszej Specyfikacji warunków zamówienia. 2. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia sprzętu własnym transportem i na własny koszt do miejsca na terenie Gminy Siewierz, wskazanego przez Zamawiającego. Przed podpisaniem umowy Zamawiający wskaże Wykonawcy miejsce dostarczenia sprzętu. 3. Na realizację zamówienia Zamawiający uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 do 31 grudnia 2025 r. - Wojewoda na przekazał dotację na finansowanie zadań własnych Zamawiającego z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej, takich jak: Doposażenie jednostek OSP w sprzęt niezbędny do działań związanych z ochroną ludności. W związku z powyższym procedury odbiorowe, procedury związane z płatnościami oraz stosowne druki protokołów odbiorów muszą być dostosowane do wytycznych w/w programu. 4. Kryteria stosowane w celu oceny równoważności: a) Zamawiający w przypadkach, w których nie mógł opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, opisuje te elementy poprzez wskazanie znaków towarowych. Takim wskazaniom towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. W takich przypadkach Zamawiający dopuszcza produkty równoważne pod względem ich jakości, docelowego przeznaczenia i spełnianych funkcji i walorów użytkowych. b) Użyte znaki handlowe, służą do określenia cech technicznych i jakościowych produktów, a nie są wskazaniem na konkretnego producenta. Nazwy handlowe Zamawiający traktuje jako informację uściślającą, która została użyta wyłącznie w celu przybliżenia potrzeb Zamawiającego. Dopuszcza się użycie do realizacji zamówienia produktów równoważnych, w stosunku do ich jakości, docelowego przeznaczenia i spełnianych funkcji i walorów użytkowych. c) Rozwiązania równoważne mają zapewnić uzyskanie parametrów zgodnych pod względem gabarytów, konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych), charakteru użytkowego (tożsamość funkcji), charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów), parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja), parametrów bezpieczeństwa użytkowania, standardów emisyjnych. d) Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, że zastosowane rozwiązania równoważne pozwolą osiągnąć wszystkie założenia funkcjonalne przedmiotu zamówienia. Ciężar udowodnienia, że produkty są równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. 5. Warunki płatności: Faktura Wykonawcy za zrealizowaną dostawę zostanie zapłacona jednorazowo, przelewem na rachunek Wykonawcy, w terminie 7 dni od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego. Podstawą do wystawienia faktury jest protokół zdawczo-odbiorczy kompletnego przedmiotu zamówienia podpisany przez przedstawiciela Zamawiającego. 6. Gwarancja: Wykonawca udzieli gwarancji na przedmioty zamówienia na okres minimum 24 miesięcy. Maksymalny okres gwarancji wynosi 5 lat. Jeśli Wykonawca zaoferuje dłuższy okres gwarancji, to wartość punktacji zostanie ustalona na poziomie przewidzianym dla okresu 5 lat.
Interne Kennung: Część II
Menge: 12 Stück
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa agregatów prądotwórczych stacjonarnych na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy Siewierz, Ośrodka Pomocy Społecznej w Siewierzu oraz Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia w tej części postępowania obejmuje dostawę 4 agregatów prądotwórczych stacjonarnych w tym: - 1 agregat o mocy 100 kW na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy w Siewierzu, - 3 agregaty o mocy 60 kW na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej w Siewierzu i Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. Szczegółowa charakterystyka urządzeń został określony w Załączniku 1 do niniejszej Specyfikacji warunków zamówienia. 2. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia sprzętu własnym transportem i na własny koszt do miejsca na terenie Gminy Siewierz, wskazanego przez Zamawiającego. Przed podpisaniem umowy Zamawiający wskaże Wykonawcy miejsce dostarczenia sprzętu. 3. Na realizację zamówienia Zamawiający uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 do 31 grudnia 2025 r. - Wojewoda na przekazał dotację na finansowanie zadań własnych Zamawiającego z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej, takich jak: Doposażenie gminnej bazy magazynowej w sprzęt niezbędny do realizacji zadań w sytuacjach kryzysowych oraz potrzeb związanych z ochroną ludności. W związku z powyższym procedury odbiorowe, procedury związane z płatnościami oraz stosowne druki protokołów odbiorów muszą być dostosowane do wytycznych w/w programu. 4. Kryteria stosowane w celu oceny równoważności: a) Zamawiający w przypadkach, w których nie mógł opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, opisuje te elementy poprzez wskazanie znaków towarowych. Takim wskazaniom towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. W takich przypadkach Zamawiający dopuszcza produkty równoważne pod względem ich jakości, docelowego przeznaczenia i spełnianych funkcji i walorów użytkowych. b) Użyte znaki handlowe, służą do określenia cech technicznych i jakościowych produktów, a nie są wskazaniem na konkretnego producenta. Nazwy handlowe Zamawiający traktuje jako informację uściślającą, która została użyta wyłącznie w celu przybliżenia potrzeb Zamawiającego. Dopuszcza się użycie do realizacji zamówienia produktów równoważnych, w stosunku do ich jakości, docelowego przeznaczenia i spełnianych funkcji i walorów użytkowych. c) Rozwiązania równoważne mają zapewnić uzyskanie parametrów zgodnych pod względem gabarytów, konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych), charakteru użytkowego (tożsamość funkcji), charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów), parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja), parametrów bezpieczeństwa użytkowania, standardów emisyjnych. d) Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, że zastosowane rozwiązania równoważne pozwolą osiągnąć wszystkie założenia funkcjonalne przedmiotu zamówienia. Ciężar udowodnienia, że produkty są równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. 5. Warunki płatności: Faktura Wykonawcy za zrealizowaną dostawę zostanie zapłacona jednorazowo, przelewem na rachunek Wykonawcy, w terminie 7 dni od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego. Podstawą do wystawienia faktury jest protokół zdawczo-odbiorczy kompletnego przedmiotu zamówienia podpisany przez przedstawiciela Zamawiającego. 6. Gwarancja: Wykonawca udzieli gwarancji na przedmioty zamówienia na okres minimum 24 miesięcy. Maksymalny okres gwarancji wynosi 5 lat. Jeśli Wykonawca zaoferuje dłuższy okres gwarancji, to wartość punktacji zostanie ustalona na poziomie przewidzianym dla okresu 5 lat.
Interne Kennung: Część III
Menge: 4 Stück